Lekcje matematyki dla dzieci

Cześć, jestem mamą pięciolatka i zastanawiam się nad posłaniem go na zajęcia z matematyki prowadzone metodą Helen Doron. W internecie znalazłam dużo opinii na temat zajęć z języka angielskiego prowadzonych tą metodą, jednak nic o matematyce. Może ktoś z Was o tym słyszał?

Dziękuję za każdą opinię! 🙂

5 odpowiedzi na pytanie: Lekcje matematyki dla dzieci

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

Służe pomocą:
HelenDorn ciągnie ogromną kasę zerujac na niewiedzy rodziców i ich chęci posiadania wszechstronnie wyedukowanego potomka.

Umysł malucha jest chlonny jak gąbka. Na prawdę niewiele trzeba, zeby nauczyć młodego człowieka liczyć, dodawać, odejmować. Wystarczy kilka minut co kilka dni, w formie zabawy kiedy nam sie zachce. Można liczyć drzewka, kluski, cukierki, porównywać gdzie więcej, a gdzie mniej leżąc do góry brzuchem. Bez żadnych praktycznie nakładów pracy i filozofowania. Liczyć każdy z nas potrafi, a dziecko spokojnie sie oslucha i lyknie nie wiadomo kiedy. My opanowalismy liczenie w samochodzie (tzn. Mój ówczesny dwulatek, teraz czterolatek). Nawet nie wiem kiedy. Ja liczyłam do 20, on jeszcze nie mówił. Jak zavzal mowic, to automatycznie i liczył. Podobnie z opanowaniem znaków graficznych cyferek i literak, a także drogowych. Ja polazywalam nie odpytujac tak dlugo aż on sam zaczął pokazywać i nazywać.
To zajęło mi chyba jeszcze mniej czasu niż odwozenie i przywozenie do HD (a mam w sumie pod nosem, baa nawet na pokazowe spotkania pochodzilam 😉 )
Podobnie zresztą z angielskim. Wystarczy puścić przed snem z płyty, czy bajkę w ciągu dnia po angielsku i mamy efekt dużo lepszy. Wyprobowalam na własnych dzieciach, które w szkole były w językowej czołówce bez kursów i wywalania grubej kasy.

Gorąco polecam.

Dodane ponad rok temu,

A ja polecam E. Gruszczyk- Kolczyńską.

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez BADD(**):A ja polecam E. Gruszczyk- Kolczyńską.
O, na przykład 🙂

denubis Dodane ponad rok temu,

Dziękuje za polecenie lektury. Będzie trzeba ją wchłonąć.
To prawda, że dzieci chłoną jak gąbka, dlatego warto już od samego początku zainteresować je matematyką i np. fizyką w formie zabawy.

beamama Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Denubis:Dziękuje za polecenie lektury. Będzie trzeba ją wchłonąć.
To prawda, że dzieci chłoną jak gąbka, dlatego warto już od samego początku zainteresować je matematyką i np. fizyką w formie zabawy.

Taaaaa, szkoda, że dorośli nie chłoną jak gąbka i nie przyswajają prostych informacji, że nieodpłatna reklama na forum, także w podpisie, jest nieuczciwa.

Znasz odpowiedź na pytanie: Lekcje matematyki dla dzieci

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
prywatne przedszkole Warszawa
Witajcie, pilnie potrzebuje informacji, próbowałam udzielic się w innym pokoju o podobnym temacie, niestety mozliowsc dodania teksu, była nie możliwa, pozwoliłam sobie założyć nowy wątek, ale do rzeczy. Dostałam bardzo
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
Tabletki anty
Mój gin nie odbiera więc pytam Was.Wczoraj wzięłam ostatnia tabletkę z opakowania.Więc pewnie we czwartek dostanę @.W piątek jadę na wakację no i nie chce mieć @. Czy mogę swobodnie
Czytaj dalej