Leki w ciąży

Witam,
Jestem w drugim miesiącu ciąży;-) ale niestety jestem chora i muszę zarzywać leki, które zaliczane są do kategorii B. Bardzo się denerwuje czy z moim dzidziusiem będzie wszystko w porządku. Czy któraś z Was była może w podobnej sytuacji…? I jak się wszystko potoczyło…?
Pozdrawiam,
Kogutek

Edited by Kogutek on 2003/04/22 14:27.

8 odpowiedzi na pytanie: Leki w ciąży

chmurka Dodane ponad rok temu,

Re: Leki w ciąży

a na co jesteś chora?? ja byłam chora chyba też w 2 albo 3 miesiącu miałam dużą gorączke 39.4C i bardzo kasłałam, i na cały tydzień wziełam tylko 1 aspiryne i pare tabletek septolette … więcej nie dałałam w siebie wcisnąć i piłam sok z cebuli na gardło ..(bleeeeeeee) ale pomogło

życze szybkiego powrotu do zdrowia

chmurka i wrześniowy dzieciaczek
[Zobacz stronę]

chmurka Dodane ponad rok temu,

a tak wogóle witam nową koleżanke

🙂

chmurka i wrześniowy dzieciaczek
[Zobacz stronę]

ada77 Dodane ponad rok temu,

Re: Leki w ciąży

Jeśli prowadzący Cię lekarz wie, że jesteś w ciąży i przypisał Ci te leki to widocznie uważa, iż to konieczne ( leki z drugiej grupy to, jak sobie kojarzę, chyba takie, z których zażywaniem niestety nie łączy się 100% bezpieczeństwo ciąży albo ich wpływ nie jest do końca zbadany czy tak?). Zażywanie leków w ciąży to sprawa bardzo delikatna i na Twoim miejscu przede wszystkim udałbym się jeszcze do innego lekarza, bo jednak zawsze najmądrzejsze było konsylium. Jesli obydwaj stwierdzą, że to najlepsze wyjście- to trzeba się dostosować. Ale może ten drugi znajdzie jakieś inne rozwiązanie. Nie martw się, na pewno wszystko będzie dobrze, lekarze wiedzą co robią, nie narażą twojej dzidzi na żadne niebezpieczeństwo. No i oczywiście wielkie gratulacje, ucałuj Groszka lub Fasolkę..
ada77 i miki

madzia75 Dodane ponad rok temu,

Re: Leki w ciąży

czesc! co konkretnie masz na mysli pisząc o lekach zaliczanych do kategorii B…..
pozdrawiam

Madzia z Kamilkiem:) (termin 4 czerwca)

joanka5 Dodane ponad rok temu,

Re: Leki w ciąży

Ja byłam w 17-tym tygodniu, kiedy zachorowałam na anginę ropną i dostałam antybiotyk (z grupy B). Niestety czasami zażycie antybiotyku jest konieczne (skraca trwanie infekcji, zapobiega dalszemu zakażeniu bakteriami), bo długie chorowanie, to wielkie obciążenie dla organizmu matki. W przyszły poniedziałek mam moje połówkowe usg i dowiem się, czy wszystko jest w porządku. Ale jestem dobrej myśli, bo na drugi dzień po odstawieniu lekarstwa, dzidziuś zaczął ostro szaleć w brzuszko, więc na pewno ma się świetnie.

Pozdrawiam i życzę zdrowia
Joanka i 21-tyg Szalejący w brzuszku

kogutek Dodane ponad rok temu,

Re: Leki w ciąży

Lek o nazwie SALAZOPYRINA…

kogutek Dodane ponad rok temu,

Re: Leki w ciąży

Jestem chora na colitis ulcerosa, a jest to choroba przewlekła, więc leki niestety będę musiała przyjmować przez calą ciąże;-(

agnes02 Dodane ponad rok temu,

Re: Leki w ciąży

Ja będąc w drugim trymestrze ciąży też musiałam zażywać antybiotyki. To była amoksycylina (augmentin).
Poza tym miałam jakieś zakażenie bakteryjne w niektórych miejscach ciała, w postaci czerwonych plamek. Stosowałam maści z antybiotykiem, później maść sterydową. Bardzo siębałam , czy nie wyrządzę dziecku szkody, ale lekarka powiedział mi, że bakterie mogą przenikać do łóżyska i powodować jego przedwczesne starzenie, czego skutkiem może być wcześniejszy poród. Poza tym miałam w pewnym momencie bardzo wysokie OB i CRP.
Jeśli nie jesteś do końca przekonana, to idź na konsultację do drugiego lekarza. Ja pamiętam, że miałam ogromnego stracha przec te leki, no ale gdybym tego nie wyleczyła, skutki dla dziecka mogłyby być poważne.
Z tymi lekami to na prawdę różnie bywa. W zasadzie spotykam się z tym, że we wszelkich pismach i książkach wyjątkowo ostrożnie traktowana jest kwestia przyjmowania wszelkich leków, na ulotkach też producenci asekurują się pisząc , ze przyjmowanie tylko w uzasadnionych przypadkach, itp. , aczkolwiek nie można się dać zwariować. Jeśli to dla waszego dobra, to chyba musisz wziąć te leki.
Pozdrawiam serdecznie,
aga + Michał (30.07)

Znasz odpowiedź na pytanie: Leki w ciąży

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Plamy na twarzy od słońca. Pomocy!
Właśnie zauważyłam, że po świątecznych spacerach na słoneczku porobiły mi się nieładne, brązowe przebarwienia na twarzy. Chociaż nie mam zamiaru wystawiać się tego lata do słońca, to jednak przebywanie na
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
sierpniówki pracujecie?
Czesć kobitki! Pracujecie jeszcze czy juz na zwolnieniu? Ja po tych świętach wróciłam jeszcze bardziej zmęczona i niechętna do pracy niż przed. W pracy robię wszystko po najmniejszej linii oporu. Albo
Czytaj dalej