Lipcóka po USG :) ?:(

Cześć Dziewczyny
Jestem właśnie po 1USG i nie wiem co mam myśleć tak do końca , badanie miałam zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Lekarz stwiedział że mam wysuniętą do przodu macicę ? czy to dobrze ? nie wiem, a poza tym niestety nie mógł zlokalizowac maluszka 🙁 a oto co napisał na wyniku badania
USG ciąży wg OM 7 tyg 2d
W jamie macicy pręcherzy ciążowy śr. 27mm co odp. 7tyg 1d Trofoblast jednorodny.
Tuż przy ścianie pęcherzyka ciążowego widoczna niewyraźna struktura dł. ok. 8mm z widoczną czynnością serca ok. 100/min.
Pęcherzyka żółtkowego nie uwidoczniono.
Jajniki prawidłowej wielkości, w prawym echo ciałka żółtego.
Proponuję kontrolę USG za 7-10 dni.
Lekarz powiedział że w ciąży jestem na pewno natomiast maluszka nie znalazł, stwiedził że chyba jest bardzo schowany w zwiążku z z tym że mam maicę wysuniętą do przodu. Stwiedził że najlepiej zrobić USG za ok tydzień wtedy bedzie można coś ięcej powiedzieć.
I co myślicie dziewczyny ?
Umówłam się na USG za tydzień i dziś po południu pędzę do giny z tą info aby dała mi skierowanie na to 2 USG. Proszę pwiedzcie wszystko ok ? A to dobrze że macica jest tak wysunięta do przodu ? Trochę się boje 🙁
Przepraszam że się tak rozpisałam
Całuski dla wszystkich

Justa i mały cud
mały cud

4 odpowiedzi na pytanie: Lipcóka po USG :) ?:(

marti1 Dodane ponad rok temu,

Re: Lipcóka po USG 🙂 ?:(

Justa,

Nie denerwuj się…jak nie widać maluszka jak zlokalizował coś z bijącym sercem? To co innego mogło to być?
Zwłaszcza, że 8 mm to prawidłowa wielkość zarodka na 7 tydzień….
Idź do ginki i jej pokaż ten opis bo według mnie jest ok!

I głowa do góry…w lipcu urodzisz śliczną dzidzię!
Jeżeli ten gościu z USG dalej będzie wyczyniał takie numery to dam Ci namiar na rewelacyjnego ultrasonologa…

Buziak,

Marti z aniołkiem i wielką nadzieją

justa76 Dodane ponad rok temu,

Re: Lipcóka po USG 🙂 ?:(

Dzięki Mrti 🙂
Jak bede po wizycie u ginki to dam znać co ona powiedziała
Dzięki za miłe słowa

Justa i mały cud
[Zobacz stronę]

madeline Dodane ponad rok temu,

Re: Lipcóka po USG 🙂 ?:(

Ja tez mysle,ze usg pokazalo ze dzidzia jest – i to po parwej czesci… to echo zarodka to nic innego,jak dzidzia!!!Wszystko jest w jak najlepszym porzadeczku.
Co do usg,to w 1 kwartale bedzie na Odkrytej przy zabce-otworzyli prywatna klinike.A ja chodze na Atutowa.
A tylozgiecie macicy lub jej przodozgiecie to taki urok kobiety, tak samo jak np numer buta:) Nie masz sie czym martwic.Ponizej cosik z literatury.

“Macica (uterus) jest narządem nieparzystym. Kształtem podobna jest do spłaszczonej gruszki. Położona jest w miednicy małej między pęcherzem moczowym a odbytnicą. Uwypuklona górna część nosi nazwę dna, które ku dołowi przechodzi trzon, a niżej w szyjkę, w której odróżniamy część nadpochwową i część pochwową szyjki, wpuklającą się do pochwy. Na przekroju poprzecznym lub w płaszczyźnie pośrodkowej jama macicy ma kształt szczeliny. Część pochwowa otwiera się do pochwy. Ścianę macicy tworzą 3 warstwy: Błona surowicza. Błona śluzowa macicy uległa złuszczeniu się i następnie odnawianiu podczas cyklu menstruacyjnego trwającego przeważnie 28 dni.
Mięsień macicy składa się z 3 warstw włókien mięśniowych gładkich tworzących bardzo złożony skład. Otrzewna pokrywa z tyłu nie tylko całą macicę, ale nawet schodzi niżej., na górną część pochwy, po czym zginając się ku górze na odbytnicę wytwarza zagłębienie odbytniczo- maciczne. Z przodu otrzewna pokrywa tylko trzon, dalej przerzuca się na pęcherz tworząc zagłębienie pęcherzowo- maciczne. Na brzegach bocznych macicy otrzewna jako zdwojony jej fałd (dwie blaszki) obustronnie przechodzi w więzadło, szerokie, które dochodzi do ściany bocznej macicy. Prócz tego więzadła umocowują miednicę parzyste wiązadła obłe macicy, które jako łącznotkankowe powrózki rozpoczynają się ku brzegu bocznego macicy biegnąc wpierw w więzadle szerokim, dalej pozaotrzewnowo po bocznej ścianie miednicy wchodzą do kanału pachwinowego i po wyjściu z niego kończą się w skórze warg sromowych większych. W umocowaniu macicy biorą też udział więzadła odbytniczo- maciczne i pęcherzowo- maciczne. Typowym położeniem jest pochylenie całej macicy ku przodowi (przodopochylne) i zgięcie jej (przodozgięcie), czyli załamanie się trzonu w stosunku do szyjki.”

Madeline,Mama Marylki(13.12.2002) i lipcowego Szczęścia

madeline Dodane ponad rok temu,

Re: Lipcóka po USG 🙂 ?:(

I jeszcze jeden cytat “Prawidłowe położenie macicy to: przodozgięcie (zgięcie trzonu macicy do przodu w stosunku do szyjki) i przodopochylenie (pochylenie całej macicy do przodu w stosunku do pochwy). W stałym położeniu macicę utrzymują więzadła: obłe, maciczno-krzyżowe, maciczno-łonowe i więzadła zasadnicze.”

Madeline,Mama Marylki(13.12.2002) i lipcowego Szczęścia

Znasz odpowiedź na pytanie: Lipcóka po USG :) ?:(?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Brzechwa po śląsku - REWELACJA!
"Pan Hilary" Loto, tyro pan Hilary. Na dekel mu piere Bo kaj? ten boroczek podzioł swoje brele. Szuko w galotach, szaket obmacuje, Obalo szczewiki, psińco znajduje. Bajzel w szranku i w byfyju Tera leci do antryju. "kurde"
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Od kiedy wit.D?
no właśnie od którego tygodnia podajecie wit.D? Gosia i Anulka 4.11.2003 :))) [img]http://foto.onet.pl/upload/17/63/_176262_n.jpg[/img]
Czytaj dalej