Lista prezentów ślubnych

Zastanawiałam się właśnie jak to jest z taką listą prezentów ślubnych.
Oglądałam program na TVN Style, gdzie mówiono, że teraz to takie modne, a mi nie daje spokoju kwestia jak to się praktycznie odbywa. Młodzi sporządzają listę prezentów i co dalej?
Tak mnie jakoś nawiedziło, bo nie wiem jak takie sprawy się rozgrywa

Gacka i Julka 01.03.2004

8 odpowiedzi na pytanie: Lista prezentów ślubnych

cait Dodane ponad rok temu,

Re: Lista prezentów ślubnych

Nie wiem jak to się odbywa w praktyce – my nie mieliśmy. Ale z tego co słyszałam, w niektórych przypadkach listę prezentów mają świadkowie (drużba/druhna) i oni uświadamiają gości.
Bratowa mojego męża prowadzi serwis ślubny, którego elementem jest również internetowa lista prezentów. PRzyszli państwo młodzi tworzą listę pożądanych prezentów 😉 do której mają dostęp – na hasło – członkowie rodziny i inni goście. Rozwiązanie fajne – unika się 3 mikrofalówek i 5 żelazek 😉

Cait + Alka (15 stycznia 2003) + Mr. Bean (ok. 10 grudnia 2006)

Dodane ponad rok temu,

Re: Lista prezentów ślubnych

My rozdawalismy tylko osobom zaproszonym na wesele, choć kilka idacych na sam slub poprosiło o te liste.
Wreczalismy wraz z zaproszeniem stweirdzając, ze jest to tylko nasza sugestia, z której można, ale nie trzeba skorzystac:)
Jak sie okazało w praktyce – 90% gości ułatwiło to życie:)

POZDRAWIAM 🙂 bruni

gacka Dodane ponad rok temu,

Re: Lista prezentów ślubnych

Tia – ja to wszystkie wiem, ale chodzi mi już o czysto praktyczne podejście do sprawy, bo nie wiem jak to się odbywa; młodzi robią listę, rozsyłają ją wraz z zaproszeniami na wesele i co dalej? Czy na tej liście, która trafia do każdego gościa wypisane jest to samo? Jeśli tak, to jak zgrać to, by się prezenty nie dublowały, skoro np. ciocia Miecia od strony młodego mieszka we Wrocławiu, a chrzestny młodej w Suwałkach? Skąd będę miała pewność, że im obu nie przypadnie do gustu wypisany na liście czajnik bezprzewodowy?

Gacka i Julka 01.03.2004

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: Lista prezentów ślubnych

lista trafia do świadków. My dostaliśmy od świadka bardzo dokładna liste wraz ze sklpeami i cenami. Następnie jak sie decydujesz na coś to zgłaszasz świadkowi/ świadkowej i oni wykreślaja jako zajęte z listy.

marcowe szpileczki

gosia Dodane ponad rok temu,

Re: Lista prezentów ślubnych

…i jest ona w sklepie, a Ty jako ich gość idziesz i wybierasz z tej listy jakiś prezent, który oni wcześniej wybrali. Kupujesz, a młodzi się cieszą, że dostali to, co chcieli.

Artek i kwietniowa fasolka

Dodane ponad rok temu,

Re: Lista prezentów ślubnych

nasza nie była w sklepie bo wybralismy prezenty w kilku sklepach.
Liste mialy nasze mamy, ich telefony byly podane na liscie. ktoś , kto zdecydował sie kupic prezent z listy, rezerwował go telefonicznie. Mamy sie zdzwanialy i obie wykreslały z listy:)

POZDRAWIAM 🙂 bruni

Dodane ponad rok temu,

Re: Lista prezentów ślubnych

na liscie podajesz nazwe towaru (prezentu) dokladny symbol , kolor, adres sklepu, w którym można kupić oraz cene:)

POZDRAWIAM 🙂 bruni

gacka Dodane ponad rok temu,

Re: Lista prezentów ślubnych

Oki – coś zaczynam powoli sobie układać –
i zakładam, że taka lista trafia do wszystkich gości – zarówno tych bardziej zamożnych jak i mniej.
Załóżmy, że ciocia Miecia nie jest osobą zbyt zamożną dlatego wybrała coś tańszego. I teraz tak:
– zanim pójdzie do sklepu to dzwoni do jednej z mam / kogoś ze świadków i mówi, że zaklepuje czajnik tak?
– wszystko jest ok do momentu, gdy nagle się okaże, że ciocia Miecia zadzwoniła praktycznie na sam koniec i zostały już tylko te drogie prezenty. Co w takiej sytuacji mama / świadek muszą powiedzieć, by cioci Mieci nie urazić?
– rozumiem, że na liście prezentów podane są numery telefonów do kogo w sprawie zaklepania prezentu trzeba zadzwonić tak?
Ale mnie wzięło . Mi co prawda nie grozi organizacja wesela (chyba nie ), bo mam to już za sobą, ale nie mogłam poskładać do kupy tego zagadnienia.

Gacka i Julka 01.03.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: Lista prezentów ślubnych

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
tran
z racji zblizajacego sie roku przedszkolno-szkolnego chcialabym zaczac brac tran, i tym samym dawac go Hubiemu.Mam miec wycinane migdaly i musze byc zdrowa, a Hubi tez wolalabym by nei lapal
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Pomozcie
Julia ma 8 misiecy.wlasnie odstawiam ja od piersi,podaje jej mleko nan.Nie mam z tym problemu.ale jesli chodzi o inne rzeczy tak.Oprocz piersi i mleka nan nie chce nic jesc.Kupowalam zupki,deserki
Czytaj dalej