Liszajec zakaźny

Witajcie
Kilka dni temu, w trakcie pobytu nad morzem, mój synek złapał liszajca zakaźnego. Liszajec umiejscowił się na klatce piersiowej i brzuszku, ale tylko po jednej stronie. Dostaliśmy maść do smarowania i antybiotyk doustny. Krostki ładnie poprzysychały i wygląda na to, że wszystko się wygoiło.
Dzisiaj wróciliśmy do domu i trochę o tym liszajcu poczytałam w necie. Piszą, że jest to bardzo zakaźne, trudne do wyleczenie i ma tendencję do nawrotów.
No i teraz zastanawiam się, czy:
1. Mogę się tym zarazić (a jestem w 8 m-cu ciąży)
2. Czy synek może iść jutro do przedszkola, czy nadal zaraża? Antybiotyki przyjmuje już 5 dni. A kuracja ma trwać 5-7 dni.

Czy ktoś się zetknął z taką chorobą?

1 odpowiedzi na pytanie: Liszajec zakaźny

sole Dodane ponad rok temu,

U nas w przedszkolu bylo. Jak sie dowiedzialam nie puscilam dziecka juz do tego przedszkola. Jest bardzo a to bardzo zarazliwy, nawet przez dotkniecie tej samej zabawki. Na Twoim miejscu dalabym cala serie antybiotyku i poszla do lekarza na kontrole. Jak puscisz dziecko do przedszkola to moze zarazic inne dzieci i w efekcie po kilku tygodniach sam miec nawrot choroby.
Co do Ciebie zapytaj lekarza
Zmien posciel, wypierz w bardzo goracej wodzie, ciuszki malego, myj rece i naczynia bardzo dokladnie.

Znasz odpowiedź na pytanie: Liszajec zakaźny

Dodaj komentarz

A-psik: moje dziecko jest uczulone…
Fenistil w kropelkach na 'P'?
Dziewczyny, czy lekarz [mając podstawy] może przepisać fenistil na 'przewlekłe'??? Usłyszeliśmy, że nie, a wydaje mi sie, że kiedyś było można
Czytaj dalej
Imiona dzieci
IMIĘ a ZNAK ZODIAKU
Mnie osobiście bardzo interesuje astrologia, znalazłam więc fajną stronkę o znaczeniu imion oraz "dopasowania" ze znakiem zodiaku:) Trochę mi to zburzyło pierwotne pomysły,ale mam zamiar skorzystać z tych rad. [url]https://www.zyciowedrogowskazy.pl/index.php/Robocza/Robocza/Zgodnosc_imienia_ze_znakiem_zodiaku.html?plec=x&submit=Szukaj&zodiak=baran[/url]
Czytaj dalej