Loko polski StartUp dla dzieci

Szanowni Państwo
Nazywam się Jan Olszyński i podobnie jak większość z Was jestem rodzicem, konkretnie dwóch uroczych córeczek. Właśnie z ich powodu wpadłem na pomysł wykonania urządzenia, które sprawi, że nasze pociechy będą bezpieczne w otaczającym nas świecie, a my będziemy spokojniejsi o ich bezpieczeństwo. I tak już ponad dwa lata temu wpadłem na pomysł lokalizatora GPS zamkniętego w dziecięcym zegarku, pomysł od razu zacząłem wdrażać w życie. Za mną już długa droga i na obecną chwilę mamy już gotowe urządzenie, ale pracujemy jeszcze nad doszlifowaniem aplikacji mobilnej.

Jak to działa? Bardzo prosto, zegarek jest wyposażony w moduł GPS dzięki temu na bieżąco ustala swoją aktualną pozycję z dokładnością do 10 m. Później dzięki sieci GSM przesyła swoje dane wprost do aplikacji na smartphonie. Poza tym zegarek działa jak telefon po wybraniu odpowiedniej komendy Loko oddzwoni do nas tak, żebyśmy mogli posłuchać co się dzieje wokół naszej pociechy i czy nie dzieje się jej krzywda. Dziecko może również zaalarmować opiekuna w razie potrzeby przytrzymując dłużej przycisk.

Projekt loko The Kid’s Watch choć niemal gotowy to jeszcze wymaga trochę pracy by bardziej zbliżyć go do ideału. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy by zadebiutować na portalu crowdfundingowym czyli polskim Kickstarterze i na nim zebrać resztę środków niezbędnych na ukończenie projektu. To właśnie wspierający będą mieli jako pierwsi możliwość zakupu naszych urządzeń i to po obniżonej cenie. Start kampanii odbędzie się w najbliższych tygodniach. Wszystkich, którzy chcą śledzić losy naszej przygody i dowiedzieć się więcej o Loko The Kid’s Watch zapraszam na:

naszą stronę:

nasz fanpage:

nasz kanał na You Tube:

Zapraszam też do obejrzenia filmu, w którym można dowiedzieć się co nieco o Loko:

Z poważaniem
Jan Olszyński
Pomysłodawca LOKO

Wiek przedszkolny
Pasta do zębów bez fluoru?
Czy zwracacie uwagę na skład pasty do zębów? Czy kupujecie pasty bez fluoru?
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Dziecko zaraziło się wszami - co mam robić?
Zapisałam syna do przedszkola, na czas wakacji, bo wracam do pracy i chcę aby był gotowy do rozłąki. Niestety złapał tam wszy, jak się ich pozbyć? Czy mogę go jakoś
Czytaj dalej