Łuski na głowie – łupież? ciemieniucha? co to?

Wiktor zawsze miał na głowie (jak i wszędzie indziej) suchą skórę i już od dawna leciutko mu się łuszczyła, ale nie było to nigdy problemem i właściwie było niewidoczne (trzeba się było przyjrzeć, żeby zobaczyć). A ostatnio zauważyłam na jego głowie coś dziwnego: jakby suche łuski, które dają sie dość łatwo zdrapać paznokciem, ale przy takim zdrapaniu z każdą łuską wychodzą włosy (nie dużo – ze dwie-trzy sztuki, bo to malutkie).
No i po pierwsze nie mam pojęcia co to może byc. Klasycznego łupieżu nie przypomina, zresztą nie łuszczy sie samo, jest jakby przyklejone do głowy (taka chropowata, miękka skorupa) – na włosach tego nie widać. Wygląda trochę jak ciemieniucha, przynajmniej wnioskując z opisów w internecie, bo “prawdziwej” nigdy nie widziałam. Ale czy coś takiego może sie pojawić u 3.5 letniego dziecka? A jeśli nie, to co to może być. U lekarza będziemy na początku sierpnia najwcześniej, bo za parę dni wyjeżdżamy. Jeśli macie pomysł, co to może być, to poradźcie co z tym zrobić?

5 odpowiedzi na pytanie: Łuski na głowie – łupież? ciemieniucha? co to?

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: łuski na głowie – łupież? ciemieniucha? co to?

łuszczyca?
łojotokowe zapalenie skóry?

dermatologowi bym pokazała.

magda z mlodymi

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: łuski na głowie – łupież? ciemieniucha? co to?

Kiedyś walczyłam z taką skorupką u Zu, tyle tylko że miała jeszcze inne zmiany, na twarzy, karku – jak się okazało był to łupież pstry. Udaj się do dermatologa.


Izka i…

agakuba Dodane ponad rok temu,

Re: łuski na głowie – łupież? ciemieniucha? co to?

Moja Emilka ma to samo.
Byłam z nią u dermatologa bo porobiły się jej takie łyse placki wielkości ok 0,5 cm. Na główce robiła się jej skorupa (od małego to ma, wiecznie w jednym miejscu), a jak próbowałam to delikatnie ściągać paznokciem, odchodziło razem z włosami a skóra robiła się czerwona, zaogniona. Lekarka przepisała mi jakiś bardzo tłusty olejek a do tego jakiś płyn na podrażnioną skórę. Po tym elegancko wszystko się wyczesuje. Włoski odrosły. Nie ma śladu.
Mi lekarka wytłumaczyła, że to na tle alergicznym, coś w rodzaju ciemieniuchy u starszaka.
Idź do apteki może coś ci da bez recepty. Po zwykłej oliwce to nie schodziło a przynajmniej niewiele.
Ta oliwka nazywa się SALICYLOL (5% oliwka salicylowa)
a ten płyn LATICORT 0,1% lotio.
Nie mam pojęcia czy dostaniesz to bez recepty ale zapytaj.
Pozdrawiam


+ styczniowy ktoś

frida Dodane ponad rok temu,

Re: łuski na głowie – łupież? ciemieniucha? co to?

Moja Zuzka też miała coś takiego ale trochę wcześniej w wieku około 6 miesięcy. Lekarz powiedział mi dokładnie to samo – że tak się niestety robi u dzieci alergicznych.
Oliwka dla niemowląt pomogła – wszystko się wyczesało i do dzisiaj się nie powtórzyło…


Zuzia

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: łuski na głowie – łupież? ciemieniucha? co to?

Czasem u starszych dzieci pojawia się ciemieniucha, ale z ciemieniuchą włoski nie powinny wychodzic… Ja stawiałabym na jakieś głębsze zakażenie – może mieszków włosowych, może jakiś rodzaj łupieżu… i jednak pokazałabym lekarzowi.

Pozdrawiam,
Anka

Znasz odpowiedź na pytanie: Łuski na głowie – łupież? ciemieniucha? co to?

Dodaj komentarz

Polecam
płyn do fug z Lidla
Nazywa się [b]Lel[/b] Kosztuje ok. 8 zł. Fugi jak świeżo zrobione :) [b]Ulcia i listopadowy Wojtuś[/b]
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
jak to jest?
witam. Mam pytanie. Obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym do 19 lipca a pozniej chcialabym wziac opieke na dziecko. umowa o pracę konczy mi sie 31 sierpnia. Czy po tym okresie
Czytaj dalej