luteina zamiast duphastonu?

zastanawiam sie czy mozna stosowac luteine zamiast duphastonu… ona jest jednak duzo tansza a slyszalam ze ma podobne dzialanie. Duphaston mam brac profilaktycznie po jednej tabletce dziennie. U mnie w aptece luteina kosztuje 3 zl na recepte, a duphaston prawie 40!

4 odpowiedzi na pytanie: luteina zamiast duphastonu?

miyu Dodane ponad rok temu,

Re: luteina zamiast duphastonu?

ja stosowałam luteinę do 12 tygodnia, równiez jedną tablektę dziennie – w sumie to progesteron i to progesteron
zadziwiłaś mnie jednak ceną – ja płaciłam za luteinę 30 zł…

Miyu i….

iwonek Dodane ponad rok temu,

Re: luteina zamiast duphastonu?

no ja też stosowałam luteinę, ale za 34 zl na receptę…
wydaje mi się, że jeśli profilaktycznie, to raczej bez różncy.
pozdrowionka


Iwonka i dzidzia

anecia Dodane ponad rok temu,

Re: luteina zamiast duphastonu?

Ja miałam niedawno ten sam problem. Byłam na urlopie i skończył mi się duphaston, więc wzięłam luteinę podjęzykową w takich samych dawkach (2 x 1). Mój gin nie miał nic przeciwko tej tymczasowej zamianie, ale jednoznacznie stwierdził, że to nie jest dokładnie to samo i że on woli duphaston. Ja sądzę, że to chyba nie ma większego znaczenia, tym bardziej, że powiedział, że “woli”. Wybór należy jednak do ciebie, a cena duphastonu jest faktycznie zabójcza.

Necia

urge Dodane ponad rok temu,

Re: luteina zamiast duphastonu?

Ja w pierwszej ciazy bralam duphaston a w drugiej z takiego samego powodu luteine -moj gin dla odmiany wolal ja od duphastonu. Ja osobiscie wolalam duphaston bo po luteinie bylo mi strasznie niedobrze. A co do cen to luteina dopochwowa ma podobna cene do duphastonu, natomiast tania jak barszcz jest luteina doustna i mozna ja tez stosowac dopochwowo -i to jest najekonomiczniejszy wariant :-)))

Pozdrawiam -Marta mama Jurka (05.02.02) i Jaśka (28.07.04)

Znasz odpowiedź na pytanie: luteina zamiast duphastonu?

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Chcę zostać nauczycielką
Witam Dziewczyny :) wiele razy pomagałyście i podpowiadałyście rozwiązania w nietypowych sytuacjach. Mam 8-mies brzdąca i gdy miał 5 mies musiałam wrócić do pracy. Pracuję w małej firmie i często muszę zostawać
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
wózki pomóżcie peg perego
chyba oszaleję, od kilku dni siedzę na necie i tylko oglądam wózki. Naprawdę potwierdza się fakt, że łatwiej kupic samochód:-) Zdecydowałam się juz na peg perego, ale do wyboru mam
Czytaj dalej