Mam minusa….

Mam zapytanie do wszystkich przyszłych i nie tylko mamuś, które mają grupę krwi z odczynnikiem Rh (-) a ich tatusiowie mają Rh (+)
Właśnie ja mam taką grupę tzn. 0 RhD(-). Miałam robiony odczyn Coombs’a na szczęście wyszedł ujemny…
Chciałam się dowiedzieć jakie dodatkowe badania miałyście zlecone przez swoich lekarzy?
Pozdrawiam

Ja & Ktoś (lub Ktosia) 11.09.2003

7 odpowiedzi na pytanie: Mam minusa….

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: Mam minusa….

witaj,
Ja jestem właśnie minusowa a mąż dodatni. Na początku ciąży miałam robione tylko jedno badanie wykrywające czynnik anty RF i tu wszystko. Badania nic na szczeście nie wykazały.
Sama nie wiem czy to wszystkie badania jakie powinnam mieć! Dzisiaj idę do gina i może mu przypomnę o konflikcie serologicznym!!!

,

madzia75 Dodane ponad rok temu,

Re: Mam minusa….

czesc Barbetka! Ja ma powtarzany co jakis czas (do tej pory miałam wykonywany 3 razy) również test Coombsa. W pierwszej ciązy wystapienie konfliktu serologicznego jest prawie równe zeru, wiec te badania sa raczej dla czystosci sumienia:)) Chyba, ze to nie jest Twoje pierwsze dziecko…

pozdrawiam

Madzia z Kamilkiem:) (termin 4 czerwca)

sylwiaaa Dodane ponad rok temu,

Re: Mam minusa….

U mnie jest podobnie ja mam O RH-, a mój mąż B+.
Jak dobrze pamietam to od 16 tygodnia co miasiąc miałam badanie przeciwciał AntyD we krwi, ale to zadecudyje o tym twój lekarz.
Ja miałam właśnie robione już po raz ostatni i wszystko jest w porządku czego życzę i Tobie z całego serca.

pozdrawiam
Sylwia i Filipek (24-04-2003)

solapp Dodane ponad rok temu,

Re: Mam minusa….

Hej, u mnie ta sama sytuacja. jak na razie mialam dwa razy badany poziom przeciwcial i ich nie stwierdzono na szczescie. Moze dzidzia ma moja grupe krwi, wiec wtedy w ogole nie bedzie problemu. Moze sie orientujecie, czy skoro do teraz (21 tydz) nie pojawily sie przeciwciala, to czy jest mozliwosc, ze ujawnia sie w drugiej polowie ciazy?

Aleksandra i MK (14.08.03)

aja Dodane ponad rok temu,

Re: Mam minusa….

Witaj !!
Tez mam RH(-), a moj maz (+). Lekarka na samym poczatku kazala zrobic badania grupy krwi meza i u niego przeciwciala. Wyszly na szczescie ujemnie. Moje badania zlecila mi dopiero teraz t.j. w 16 tygodniu i dzisiaj popoludni je odbieram. Bardzo jestem ciekawa co mi wyjdzie….
Pozdrawiam

Madzia (Aja) + mała kruszynka (24 lub 16.09.03)!

barbetka Dodane ponad rok temu,

Re: Mam minusa….

Jest to moje pierwsze dzieciątko 🙂
Boję się własnie powikłań jakie moga być wynkiem właśnie konfliktu. Czytałam już dużo na ten temat i jestem czesciowo uspokojona. Interesują mnie właśnie badania, które wykonuje się w takim przypadku i co będzie gdy odczyn Commbs’a da wynik dodatni (oby tak nigdy nie było!!!)
Pozdrawiam.

Ja & Ktoś (lub Ktosia) 11.09.2003

agahh Dodane ponad rok temu,

Re: Mam minusa….

Nie jestem mamusia ale moi rodzice maja taki maly konflikt w podgrupach. Mama ma 0Rh- a tata 1Rh+. Mam grupe krwi po tacie i prawie 28 latek.Jedyne co mi bylo to dostalam zaraz po porodzie zoltaczke i moj brat tez.A tak to jestem zdrowa baba. Pozdrawiam

Znasz odpowiedź na pytanie: Mam minusa….

Dodaj komentarz

Dla starających się
OTO CO POSTANOWIŁAM
NO WITAM WSZYSTKIE! Widzę że moja wiadomość jest pierwszą dziś. (ŚPICIE???). Oto co postanowiliśmy z mężulkiem... Starania mieliśmy rozpocząć w maju, ale zaczniemy jeszcze w tym miesiącu. Czekam na okres
Czytaj dalej
Dla starających się
Zrobiła ten cholerny test
Kochane moje ! Zrobiłam ten cholerny test i normalnie po chyba 30 sekundach zobaczył to na co wszystkie czekacie. DWIE PIĘKNE KRECHY. No ale jak wcześniej pisałam od niedzieli po
Czytaj dalej