Mam parę pytań

Witam Wszystkie Panie!
Jestem w 10 tygodniu ciąży, obecnie nie pracuję (jestem na zasiłku). Mam możliwość podjęcia pracy na umowę – zlecenie. Czy któraś z Was się orientuje czy taka umowa daje mi jakieś szczególne prawa jako przyszłej mamie czy nie? I druga sprawa. Od niedawna mieszkam w Warszawie i tu na miejscu jeszcze nie byłam u lekarza. Czy znajdzie się jakaś przyszła mama z okolic Woli (może z Koła)? W którym szpitalu najlepiej rodzić? Słyszałam, że ten na Żelaznej ma dobrą opinię? Proszę o pomoc.

MARTA27

5 odpowiedzi na pytanie: Mam parę pytań

goskaleszno Dodane ponad rok temu,

Re: Mam parę pytań

Z tego co mi wiadomo to na umowe zlecenie jako przyszła mama nie masz zadnych przywilejów.Nawet nie wiem czy sa składki zdrowotne opłacane.
Poczekaj jeszcze na zdanie innych, takie sa moje przypuszczenia.Pozdrawaim ja i moj 19 tyg bobas

malgosia i wiercący sie bobasek

martaka Dodane ponad rok temu,

Re: Mam parę pytań

Cześć Marta!
Umowa zlecenie niestety nie daje żadnych szczególnych przwilejów. Tylko umowa o pracę i to na czas nieokreślony daje ich trochę, ale też coraz mniej.
Jeśli chodzi o szpitale, to mój lekarz z kolei odradza Św. Zofię, Karową, Starynkiewicza a poleca Kasprzaka – Instytut Matki i Dziecka, Solec oraz Inflancką. Ja jeszcze się nie zdecydowałam na szpital, więc szczegółów nie znam.

Zajrzyj na stronę [Zobacz stronę]
Jest to strona fundacji, na której możesz znaleźć opisy i rankingi poszczególnych szpitali. Dziewczyny, które już rodziły najlepiej Ci doradzą, ale zawsze – co kobieta to opinia 🙂 Podobno najlepiej jest pójść do wybranego szpitala do szkoły rodzenia i w miarę możliwości nawiązać kontakt z położną. To ona w czasie porodu jest najważniejsza, nie lekarz.

Pozdrawiam serdecznie

Marta K.

voni Dodane ponad rok temu,

Re: Mam parę pytań

Witaj!!! Wiesz, ja także pracowałam na umowę zlecenie i niestety muszę Ci powiedzieć, że taka umowa nie zapewnia absolutnie żadnych świadczeń socjolnych. Nawet nie jesteś ubezpieczona, sama musisz się o to zatroszczyć. Obecnie jestem w 31 tyg. i juz dawno dałam sobie spokój z tą pracą. Nie warto się męczyć za psie pieniądze. Pozdrawiam gorąco!!!!

helga Dodane ponad rok temu,

Re: Mam parę pytań

To nieprawda. Ja pracuję na umowę-zlecenie i mam ubezpieczenie, poza tym dostanę zasiłek porodowy i przez trzy miesiące od porodu nie muszę świadczyć pracy a i tak mam ubezpieczenie.

marta27 Dodane ponad rok temu,

Re: Mam parę pytań

Wiem że będę ubezpieczona. Ale od czego zależy ten zasiłek porodowy?

MARTA27

Znasz odpowiedź na pytanie: Mam parę pytań?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
Monitorowanie
Cześć dziewczyny Dopiero od wczoraj jestem tutaj na formu ale jest tu tyle ciekawych rzeczy, że nie mogę się skupić w pracy tylko co jakiś czas tu zaglądam. Mam pytanko o monitorowanie
Czytaj dalej
Karmienie
wciągnięte brodawki
Mam małe piersi a do tego jeszcze moje brodawki są wciągnięte do środka. Boję się czy będę mogła karmić (jestem w 10 tyg). Czy któraś ma (miała) taki problem? MARTA27
Czytaj dalej