… Mamo wszystko mnie boli …

Takie słowa słyszę ostatnio bardzo często. Kasia (4 lata) budzi się z tymi słowami, czasem przebudza się w nocy i prawie płacząc mówi, że ją wszystko boli … podczas dnia słyszę je kilkakrotnie … Byłam u lekarza zrobiliśmy badanie krwi – niby wszystko ok, ale Kasia dalej się skarży. Dodam jeszcze, że nie uprawia “wyczynowo” żadnego sportu, nie przebyła w ostatnim czasie poważniejszej choroby, ale za to sporo urosły jej stopy i trochę poszła w górę – w krótkim czasie z r. 98 wskoczyła na 104.
Czy to są tzw bóle wzrostowe (choć nie mam pewności, czy coś takiego wogóle istnieje) … a może to zbyt długa zima … ?:Hmmm…:
Co mam zrobić … ? Co to jest ? Czy Wasze dzieci też się tak skarżą? Ratunkuuu !!!

5 odpowiedzi na pytanie: … Mamo wszystko mnie boli …

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez agaa29:Czy Wasze dzieci też się tak skarżą? Ratunkuuu !!!
Moje dzieci tak się nie skarżą… nigdy nie słyszałam, że wszystko je boli.
A długo to trwa? Może mała załapała jakiegoś wirusa i to jest objaw? A pod kątem reumatyzmu badaliście, bo w sumie taka myśl mi się nasunęła?

klucha Dodane ponad rok temu,

nigdy moja się tak nie skarżyła

owszem na bóle nóżek, ktore okazały się bólami wzrostowymi, ale nie że wszystko

inez1303 Dodane ponad rok temu,

Pod kątem reumatyzmu nie badaliśmy – chyba trzeba będzie…
A jak się rozpoznaje czy to są bóle wzrostowe czy nie ?

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez agaa29:Pod kątem reumatyzmu nie badaliśmy – chyba trzeba będzie…
A jak się rozpoznaje czy to są bóle wzrostowe czy nie ?

Moja młodsza córka miała bóle wzrostowe, choć większość lekarzy twierdziła, że czegoś takiego nie ma:Niepewny:. W nocy bolały ją nóżki po kolanami (o ile dobrze pamiętam), szczególnie po większej aktywności w ciągu dnia. Ból ją budził, płakała, że bolą ją nóżki, czasem podawałam nawet coś przeciwbólowego, masowałam i zasypiała. Miałyśmy kilka takich epizodów, pamiętam, że mała wtedy sporo urosła (to pewnie ten skok wzrostowy). Moja pediatra twierdziła, że to z niedoboru wit. D3, uzupełniałam przez jakiś czas, bóle przeszły… Miałam zleconą morfologię z rozmazem i CRP – wyszły prawidłowo. Potem córce na rączce “wyskoczył” ganglion i diagnozowaliśmy ją pod kątem reumatyzmu. Dostałam skierowanie na wiele badań, za część musiałam zapłacić sama, bo nie było refundacji z NFZ, na szczęście wszystkie wyszły prawidłowo :).
Jak będziesz chciała to potem poszukam jakie to były badania.

Do poczytania

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez agaa29:Takie słowa słyszę ostatnio bardzo często. Kasia (4 lata) budzi się z tymi słowami, czasem przebudza się w nocy i prawie płacząc mówi, że ją wszystko boli … podczas dnia słyszę je kilkakrotnie … Byłam u lekarza zrobiliśmy badanie krwi – niby wszystko ok, ale Kasia dalej się skarży. Dodam jeszcze, że nie uprawia “wyczynowo” żadnego sportu, nie przebyła w ostatnim czasie poważniejszej choroby, ale za to sporo urosły jej stopy i trochę poszła w górę – w krótkim czasie z r. 98 wskoczyła na 104.
Czy to są tzw bóle wzrostowe (choć nie mam pewności, czy coś takiego wogóle istnieje) … a może to zbyt długa zima … ?:Hmmm…:
Co mam zrobić … ? Co to jest ? Czy Wasze dzieci też się tak skarżą? Ratunkuuu !!!

Moja córcia ma prawie 7 lat i nadal takie bóle. Zaczęło się jak miała 2 latka. Robiliśmy badania i były ok. Lekarka stwiedziła, że to bóle wzrostowe. Córka na 3 latka miała 103 cm a na 4 latka 117, więc urosła bardzo dużo. Noga rośnie jej bardzo szybko. W tej chwili ma już 34/35.

Znasz odpowiedź na pytanie: … Mamo wszystko mnie boli …?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
KAMILA - EWA BARAŃSKA
Wczoraj był International STAND UP to Bullying Day nie wiem czy w Polsce obchodzony. [URL="http://www.standupday.com/08/parti****nts/index.php?target=pages&page_id=intro"] Bullying Day[/URL] W związku z tym dniem i z tematem "wiocha" przypomniała mi
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
aranżacje IKEA
Przeprowadziliśmy się, wynajęliśmy mieszkanie, teraz czas je urządzić. Koniecznie w ikea, bo tu jest to sklep, z którego najszybciej dowożą, a poza tym jest najtańszy. Możecie zarzucić jakimiś aranżacjami salonu/sypialni/przedpokoju? Będę wdzięczna.
Czytaj dalej