mamy-nauczycielki – program autorski

czy ktoras z Was stworzyla swoj wlasny program autorski? korzystałyście z jakiejś pomocy, kursów? jak to formalnie wygląda pozniej w szkole, kto musi zaakceptować? i ile czasu potrzeba na “ocenę” – tj. zakladając, ze chcialabym zaczac pracowac programem od 01.09.05, to kiedy musze go dyrekcji dostarczyc?
pytam, bo STARAM SIE zabrac za pisanie…
pozdrawiam.

k8 i Adaś 30.04.04

6 odpowiedzi na pytanie: mamy-nauczycielki – program autorski

 1. Re: mamy-nauczycielki – program autorski

  Tak,korzystałam z rad kolezanek.O ile mi wiadomo,to teraz nazywa sie program własny. Po napisaniu zaniosłam go dyrektorowi. Na najblizszej radzie został on zatwierdzony do realizacji.

  Asia i Kuba(dwa lata i siedem miesięcy)

  • Re: mamy-nauczycielki – program autorski

   NIe pisalam, ale kiedys bylam na kursie. Z ktorego nic nie pamietam zreszta i niepredko mi sie to przyda, bo pewnie za jakies 3 lata bede taki program tworzyc. I to nie caly program, a wspomagajacy – wtedy mozesz zaczac prace na pocz. roku bez tego programu. Dlaczego tak bardzo zalezy Ci na programie autorskim od samego poczatku roku? To jakis wymog? Chcesz prowadzic lekcje tylko wg niego? No to podziwiam, ogrom pracy przed Toba i pisania.

   Program musi byc zatwierdzony przez RP.

   Mateuszek (14.03.2003)

   • Re: mamy-nauczycielki – program autorski

    To się teraz nazywa “program własny” a nie autorski. Wg najnowszego rozporządzenie. Tak na 99%.

    DziuniaP+Kasia14.02.03

    • Re: mamy-nauczycielki – program autorski

     Trzy lata temu zaczęłam pracę w gimnazjum specjalnym i już po tygodniu wiedziałam, ze istniejący program (jeden) ma się nijak do możliwości i zainteresowań uczniów. De facto programem autorskim (czy własnym) – oczywiście w oparciu o ten istniejący – pracuję od co najmniej dwóch lat.
     Ubzdurałam sobię spisanie tego wszystkiego na wrzesień, ponieważ zalezy mi na utrzymaniu dobrych kontaktów z dyrekcją Do września jestem na wychowawczym, chciałabym wrócić z pozytywnym i głosnym bum, bo planuję drugie dziecko szybko. Do szkoły dojeżdżam, wiec znów siedziałabym długo na L4. Chciałabym mieć gdzie wrócic i to na pelen etat
     Pozdrawiam.

     k8 i Adaś 30.04.04

     • Re: mamy-nauczycielki – program autorski

      Już druga osoba to napisala Tylko krakowski odn nie zdążył załapać zmian i ciągle organizuje kursy “Jak opracować program autorski?”

      k8 i Adaś 30.04.04

      • Re: mamy-nauczycielki – program autorski

       Bydgoski tez nie 😉

       Mateuszek (14.03.2003)

       Znasz odpowiedź na pytanie: mamy-nauczycielki – program autorski

       Dodaj komentarz

       Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
       Logo