Mamy z dużych miast – jak sobie radzicie?

…z wielkomiejską rzeczywistością?

Byłam dziś w W-wie – pierwszy raz od x czasu bez samochodu – pociągiem. I bardzo szybko moje początkowe poczucie szczęścia i wolności (no bo nie trzeba uważać na drodze, szukać parkingu, zastanawiać się która uliczka jednokierunkowa i czy jak wrócę to samochód bedzie stał tam gdzie go zostawiłam) zastąpione zostało nieco innym – juz mniej pozytywnym. A z kwadransa na kwadrans było gorzej. Wszędzie widziałam tylko przeszkody utrudniające zycie młodej mamie z małym dzieckiem. Zmęczenie podsycane upałem rosło wykładniczo. A w głowie huczało: “Jak sobie dziewczyny radzą tutaj na codzień? Przeciez chyba korzystają z komunikacji miejskiej – przynajmniej niektóre? Wychodzą coś załatwić samodzielnie (w sensie: z dzieckiem, bez męża, czy mamy). A może tylko ja, prowincjonalna gęś, mam takie problemy?

A jak Wy sobie radzicie w takich sytuacjach(i innych charakterystycznych dla dużego miasta):
– przejście bramki metra z wózkiem nie przenosząc go ponad – czy mam używac tej alarmowej?
– wsiadanie/wysiadanie do tramwaju j.w. (dziecko+wózek)
– na samą myśl o autobusie zrobiło mi się słabo i nie próbowałam się tam wtarabanić – ale może macie jakiś sposób?

Jak ostatnio mieszkałam w duzym mieście, to jakoś to wszystko prostsze dużo było. Nawet tęskni mi się tutaj na tej prowincji za tramwajami, autobusami, etc… No ale po dzisiejszej wyprawie dochodzę do wniosku, że ułatwiają życie tylko osobom nie posiadającym/nie podróżującym z takimi maluchami…

Magda & Marcia 07.09.04

36 odpowiedzi na pytanie: Mamy z dużych miast – jak sobie radzicie?

edysia Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

hihihihi wiesz co u nas to chyba przyzwyczajenie chociaz moje miasto jest na pewno o wiele “przytulniejsze” od Wawy w stolicy mam rodzinke i faktycznie to inaczej wyglada jak tam pojade.
To wszystko zalezy własnie od miasta, przystosowania komunikacji i budynków dla mam z wózkami – liczby ludności na ulicach a co za tym idzie – ścisk itd….

Ale powiem Ci Magda, ze ja jeszcze z Natalką nie jechałam ani autobusem ani tramwajem tylko samochód – kurcze człowiek wygodny jest jak ma taka mozkiwosc


Edysia & roczna Natalka 🙂

magdzik22 Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

No ale mi wogóle nie o ten tłok na ulicach chodzi – u nas zresztą w dzień targowy jeszcze gorzej . Zastanawiam się czy to co na codzień ułatwia zycie mieszkańcom metropolii (a ułatwia na pewno, wiem z własnego doświadczenia), jest przyjazne również dla młodych mam z dzieciaczkami. A może trzeba jakieś specjalne kursy przejść ?

Magda & Marcia 07.09.04

amber Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Mieszkając we Wrocławiu nie jeżdżę metrem bo u nas takowych nie ma…problem więc z przechodzeniem przez wszelkie bramki odpada
Z tramwai też raczej nie korzystam…bo dosłownie wszędzie dojadę autobusem.
A autobusów u nas ostatnio sporo tych niskopodłogowych więc radzę sobie sama…ewentualnie proszę o pomoc. Nie zdarzyło mi sie jeszcze by ktoś odmówił…
Dodam, że mieszkam na peryferiach Wrocławia więc zbyt częste wycieczki po mieście mnie nie dotyczą…ale w razie konieczności radzę sobie bez problemów.
Jak widać życie we Wrocławiu nie jest aż tak uciążliwe

Beata i Maciek (11.02.2004)

agusek22 Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

O tak popieram ” życie we Wrocławiu nie jest tak uciążliwe” Ja też sobie radzę i nie mam problemów z wejściem do autobusu czy tramwaju, zawsze jest ktoś chetny do pomocy
pzdr

Aga i Martynka 18.12.2003

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Mieszkam w gdyni tu nie ma metra więc nie wiem.
Na szczęście za życia pani prezydent Cegielskiej dużo sie pojawiło udogodnien dla inwalidów a co za tym idzie dla matek z dziećmi.
Od podjazdów zjazdów do niskopodłogowych aautobusów.(dojedzie sie nimi wszędzie).
Poruszanie sie po iscie to nie problem nie jechałam tylko SKMką.

Jonatan 20.04.05r

krzemianka Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Ja jestem prowincjonalna gęś 😉 i dla mnie wyjazd do dużego miasta to zawsze stres. Za duzo ludzi, za duży tłok, za duży hałas. W ogóle, za dużo wszystkiego.
I właśnie dlatego, pomimo niedogodności typu brak specjalistów lekarzy, wolę moje zadupie 🙂


Igor(1.7.03), Hubert(17.8.04)

Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

My nie jesteśmy zmotoryzowani i sporo podróżuję z Niną komunikacją miejską. Metra u nas nie ma, z autobusami niskopodlogowymi radzę sobie sama, przy wsiadaniu do autobusów starszego typu i do tramwajów zawsze proszę o pomoc jeśli jestem z wózkiem. I nie zdarzyło mi się żeby nikt mi nie pomógł. Nie jest to dla mnie dużym problemem. No ale może to kwestia przyzwyczajenia, samochodu nie mieliśmy, nie mamy i nie zanosi się żebyśmy mieli w najbliższym czasie i jeśli chcę wyjść gdzieś dalej to jest tylko jedna opcja – kominikacja miejska. Może gdybym zdążyła przyzwyczaić się do auta a potem znów musiała jeździć tramwajami czy autobusami byłoby to dla mnie bardziej uciążliwe.

Monika & Nina (21 m-cy)

Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

🙂 pozostaje mi tylko zgodzić się z Wami 🙂

Monika & Nina (21 m-cy)

laminja Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

hmm ja raczej nie korzystam w komunikacji miejskiej i wogóle wiodę dość wygodnickie życie, ale na peron metra zjeżdżam z wózkiem windą. Nie trzeba przechodzić przez bramki. Przy wyjściu z metra jest automat biletowy. Innymi środkami komunikacji nie jeździłam, ale wiem że są autobusy i tramwaje niskopodłogowe – zaznaczone na rozkładzie jazdy. Choć słyszałam, że i tak wejście do nich nie jest najłatwiejsze. Cóż zawsze chyba pozostaje nadzieja na to, że znajdzie się kulturalny mężczyzna do pomocy 😉

Mnie męczą schody… Podjazdy są różne, czasem ich nie ma i bywa, że mam problem z wejściem gdzieś z wózkiem.

Ale ja na temat niedogodności wiem stosunkowo mało. A dziewczyny, które nie poruszają samochodami podziwiam!!!

Szymon <img src=”http://foto.onet.pl/upload/46/56/_525394_n.jpg”> 8/12/2003

amber Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Moniko, zaraz rzucimy na forum hasło: “Wrocław przyjazny młodym matkom” wszyscy chętni do pomocy w targaniu wózków…

Beata i Maciek (11.02.2004)

aneci Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Ja należę do tych dzielnych niemobilnych;)

Tak jak napisała Laminja – zjeżdżam windą aby dostać się do metra, przed wyjściem z domu sprawdzam rozkład jazdy autobusów i wybieram tylko te niskopodłogowe, tramwaje sobie darowałam. Jakoś nie chce mi się stać i czekać na kulturalnych mężczyzn, bo mogłaby nas noc zastać na tym przystanku;)
Ogólnie – da się żyć:)

Aneta z Kingą i marcowym Igorkiem

Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

hihihi….szkoda tylko że moje dziecko w środkach komunikacji miejskiej robi ostatnio cyrki że chce biegać po podłodze…. ale to juz inna sprawa

Monika & Nina (21 m-cy)

gwiazdeczka2 Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Tak, popieram . Mi tez sie nigdy nie zdarzylo zeby ktos nie pomogl.


Ewcia z Mają(2 lata !!)

mamaala Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

nie jest tak źle ;), wprawdzie często jeździmy samochodem, ale gdy muszę złatwić coś sama to:
– przede wszystkim na peron metra można zjechac windą i nie trzeba przepychac się przez bramki
– wybieram autobusy niskopodłogowe, bo jest do nich łatwiej wjechać samemu, choc czasem niestety chodnik jest za nisko lub za daleko i z wyjechaniem miałam kilka razy problem
– nie jeździłam z wóżkiem tramwajem, nie miałam potrzeby, bo autobus jest dla mnie wygodniejszy i dociera wszędzie
– jak tylko była możliwośc zamieniłam wózek w lekką spacerówkę, która składam jedą ręką i teraz moge jechac wszystkim i wszędzie ;)))

Aga i Ala (10.02.2003)

lilavati Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Olinja Ty chyba nie piszesz o Gdyni? Mnie trafia jak miałam jechać na spacer po karwinach- rozwalające sie podjazdy- spacer koszmar, no i masz szczęście , że nie jeździsz skm,ą bo mało gdzie sa podjadzy, ja nie raz pekam i sama wózek wnoszę.

Ogólnie nie lubię dużych miast, męczy mnie ścisk, tłok , konieczność korzystania z komunikacji miejskiej, ostatnio wkurza mnie nawet to, że jak chcę przejść na druga stronę ulicy muszę nadrabiać sporo drogi, wszędzie daleko.

Uważam, że życie w mniejszym mieście jest o wiele bardzie konfortowe

Pozdrawiam
Ania

Mati 19.04.04

lettka Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Ja jeżdzę swoją żabą, ale myślę, że nie byłoby większego problemu gdybym musiała jechać tramwajem, czy autobusem, zawsze przecież można kogoś poprosić o pomoc z wniesieniem wózka. Generalnie staram się jeździć jak najmniej, bo jazda z dzieckiem po ulicach Warszawy to średnia przyjemnośc. Jeżdzę z reguły prawym pasem ok 80 km/h a i tak jakieś dupki na mnie trąbią, że za wolno. Odkąd jeżdżę z małym jestem ostrożniejsza. Staram się nie jeździć zbyt często, market mam rzut beretem, wola park też i to mi wystarcza. Mieszkam w Wawie rok a w centrum z dzieckiem byłam tylko kilka razy u lekarza, nie mam potrzeby na codzień zapuszczać się zbyt daleko.

Kacper 06.06.04

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

No widzisz jakie mamy rozbieżne spojrzenia na to samo miasto.
Ja mieszkam na Witominie i tutaj nie mam problemów z jazdą wózkiem, spaceruje na “starym Witominie” wśród ogródków. Drogi są tutaj wyłożone kostką.
Ale najwiecej czasu spędzam w centrum czyli na bulwarze. Dojazd mam rewelacyjny a od każdego prawie przystanku w centrum dojdę sobie do bulwaru bez problemów.
Mnie sie gdynia podoba, nie ma takiego drugiego miasta.
Zauważyłam też, ze duże znaczenie ma wózek. Te nowoczesne wcale nie są dobre dla kogoś kto dużo spaceruje i czasami musi pokonac wyboje. Nasz wózek jest chyba z tej niższej półki (pisze chyba bo go dostaliśmy) i jest to spacerówka. W tej chwili jest z wkładem ale jej zaletą sa koła. Bez zbednych bajerów dobrze osadzone i na dobrej gumie. Dzięki nim mogłam ostatnio szaleć po lesie i to nie po drogach.

Ale to takie obserwacje tylko są.

Też nie lubie dużych miast.

Jonatan 20.04.05r

kra Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Ja bardzo dużo jeżdżę po Warszawie – ostatnio z dwójką dzieci – jedno w wózku, drugie za rękę. Prawa jazdy nie mam, więc zostaje komunikacja miejska. Raczej nie mam problemów, no może czasem, np. wczoraj w Geant (no, ale to nie komunikacja) nie zmieścił mi się wózek w bramkę przy odchodzeniu od kasy (za wąska była, ale to swoją drogą skandal!) i musiałam się wycofać. Ale to drobiazgi.
Odpowiadając na Twoje pytania:
– do metra zjeżdżam windą – wtedy nie ma problemu. Ale bardzo rzadko nim jeżdżę, bo jakoś mi nie po drodzę, więc może są miejsca, gdzie jest to większym problemem – nie wiem.
– Teraz, odkąd urodził się Marcel, staram się jeździć wyłącznie niskopodłogowymi autobusami, ew. tramwajami. W ostatnim miesiącu tylko ze 3 razy jechałam wysokim. W niskich nie mam problemu – po prostu wsiadamy. Gorzej, że nie zawsze ustąpi nam ktoś miejsca i czasem Wiktor musi stać, a wtedy ja jedną ręką trzymam jego, drugą wózek, a sam balansuję ciałem, żeby się nie przewrócić. Natomiast jak jeździłam tylko z Wiktorkiem, to korzystałam też z wysokich autobusów – po prostu wnosiłam wózek razem z dzieckiem do środka. Jak był w pobliżu jakiś facet, to prosiłam o pomoc, jak nie, to radziłam sobie sama (ostatni raz 2 tygodnie przed porodem, a wózek z dzieckiem ważył około 20-22 kilo). Czasem po prostu nie było wyjścia.
Generalnie nie narzekam, chociaż jeżdżę na prawdę często. Może po prostu już się przyzwyczaiłam…

Kra, Wiktorek (19.11.2003) i Marcelek (1.08.2005)

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

No wlasnie sie zastanawialam czy w Polsce sa dwie Gdynie , no ja mam takie posrednie zdanie co do przyjaznych warunkow, ale nauczylam sie radzic sobie w kazdych warunkach. Nie jest zle

PS: Co Ci sie udalo zalatwic ze zlobkiem?

Asia i

marchewkowa Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

o których karwinach mówisz? bo ja nie narzekam. mieszkam na I i wszystkie schodki są z podjazdami i to całkiem nowymi. karwiny pod względem spacerowym są super.
na komunikację miejską nie nażekam, jak już zdarzy się jakaś afera, typu nie opuszczona poduszka, zatrzymywanie się naprzeciw słupa, czy zamykanie drzwi przed nosem to oczywiście okazuje się że linie obsługuje pks wejherowo albo gryf, nie wiem skąd oni biorą takich kierowców.
szkoda tylko że na karwiny nie jeżdżą niskopodłogowe trolejbusy, bo zdecydowanie wolę trajtki niż autobusy.

skmką miałam przyjemność tylko raz jechania (z wózkiem oczywiście), zastrzelili mnie tym biletem, 2,80 zdzierstwo. nigdy więcej.

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

uważam że do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic .chorzów metropolią nie jest i dlatego radze sobie świetnie.tramwaje i autobusy niskopodłogowe,całe centrum wyłozone kostka więc wózek nie ma problemów z jazdą.jedyne co mnie wkurza to podjazdy dla wózków -nie wiem na jaki wózek ona są-mam juz trzeci i żaden nie wpasował się w te tory -albo za wąski albo za szeroki.najgorzej jak musze pokonac przejście podziemne….
do szewskiej pasji doprowadzają mnie jeszcze sklepy (przeważnie apteki -u nas)z podwójnymi drzwiami.jak akurat nikt nie idzie to koszmar-ręce za krótkie żeby i jedne i drugie drzwi utrzymać a wózek pomiędzy nimi …trzeba mieć oczy w d… żeby dziecku ręki albo nogi nie przytrzasnąć …
często jeżdze z marcinem do centrum katowic i tam dla mnie najgorszy się dworzec kolejowy -z każdej strony śliskie schody a podjazdów jak na lekarstwo…
ale ogólnie mozna tak zyc …kwestia wprawy…

Monika i Marcinek (15.01.04)

shibaa Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Ja jak wiesz nie mieszkam w dużym mieście ale nawet w takiej małej mieścinie też na każdym kroku spotyka się wiele przeszkód. Zauważa się je dopiero właśnie jadąc wózkiem – wiem już co czują ludzie niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich, którzy muszą sami walczyć z tymi barierami.
Te krawężniki bez zjazdów i dziury w chodnikach, bezsensowne schodki i zakręty przy drzwiach wejściowych. A w sklepach towar tak porozkładany na podłogach że nie ma szans tam przejechać. I panie sprzedające chcące cię zabić wzrokiem jak jednak próbujesz się przecisnąć. A na wielu sklepach zakaz wjeżdżania z wózkami ….
U nas deptak – a samochodów na nim tyle ze nie ma jak przejść czasem, no i samochody zaparkowane na chodniku tak – że ja żeby przedostać się muszę zjechać na ulicę wózkiem ….
itd …
Do restauracji też nie pójdziemy bo najczęściej nie ma rozdzielonych sal dla palących i niepalących.

Ale mam nadzieję że jednak mimo wszystko wyjazd się udał??? :))))))))))

Agata i Ania (7.09.2004)

toeris Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Hmm z komunikacja nie mam duzych problemow:
– do metra zjezdzam winda
– z autobusow korzystam gl niskopodlogowych podobnie z tramwajow jesli takowy nie podjezdza prosze o pomoc – jeszcze nikt nie odmowil (z tramwajow korzystamy codziennie)

Najgorsze sa podziemia na Dworcu Centralnym – nie maja podestu dla wozkow i trzeba wnosic/znosic i za malo miejsc do wybiegania

Pozdrawiamy
Toeris, Ala (14.09.03) i

<img src="[Zobacz stronę]

Edited by Toeris on 2005/09/06 16:39.

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Mieszkam w Toruniu i jakoś sam pomysł przedzierania się komunikacją miejską mnie przeraża!;)

Nie ma tu zbyt wielu autobusów niskopodłogowych. Pozostałe rzeczy, jakoś mnie nie farpują…widocznie wtopiły się na tyle w krajobraz miejski, że nie zwracam uwagi.

Jak mam jechać gdzieś autobusem z małym, to wolę wziąć taxi. Generalnie nie znoszę autobusów i tramwaii!

dagi Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Ja mieszkam w Nowym Jorku . Narazie nie narzekam – no moze troche , bo wiekszosc stacji metra jest nieprzystosowanych dla wozkow, wiec pozostaje mi wnoszenie po schodach . Z bramek korzystam awaryjnych , otwieranych jak drzwi . Do autobusu wchodze tak ,ze Mia na jednej rece a w drugiej zlozony wozek(mam leciutki wozeczek – parasolka – 5kg) – zawsze prosze o zwolnienie dla mnie miejsca na przodzie, wiec nie podrozuje na stojaco – jak narazie ludzie nie robia problemow . Duzo latwiej podrozuje sie majac dziecko w nosidelku – niestety moja cora jest za ciezka , no i chyba jej nie wygodnie .
Do wszystkiego da sie przyzwyczaic a moj maz widzac kiedys moje manewry na przystanku stwierdzil ,ze jestem superwoman

dAgI&MiA25.11.2004

aneci Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

W odpowiedzi na:


A na wielu sklepach zakaz wjeżdżania z wózkami ….


Tego to jeszcze nigdzie nie widziałam. Szok normalnie:(

shibaa Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Dla mnie też szok – a to dlatego ze wózek traktowany jest tak bezosobowo – dla mnie to nie jest WÓZEK tylko DZIECKO w wózku – to co sobie taka lalunia jedna z drugą myśli (mówię o tych co te zakazy wywieszają) że zostawię dziecko na ulicy? Albo pod pachę sobie wsadzę? :)))))
W jednym takim sklepie w którym kupowałam pieluchy więc zostawiałam trochę kasy zrobili taki zakaz – no więc już tam nie kupuję – niech sie wypchają trocinami :)))))

Agata i Ania (7.09.2004)

nosowska Dodane ponad rok temu,

windy w metrze!

ciekawe po co je zainstalowano, hm 😉

Ania – mama Kamilki

magdzik22 Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Mieszkałam tam 5 lat i wspominam bardzo miło… Czyżby to stolica była taka nieprzyjazna?

Magda & Marcia 07.09.04

magdzik22 Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

O, w końcu jakaś konkretna rada. Następnym razem zjadę do metra winda . O to mi chodziło – dziękuję!

W odpowiedzi na:


A dziewczyny, które nie poruszają samochodami podziwiam!!!


A ja podziawiam te, które poruszają samochodami. Prawdziwe strongwomenki …

Magda & Marcia 07.09.04

magdzik22 Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Na TAK:
– pieczątki zdobyłam;
– E-111 też;
– dopwoedziałam się co w fiemie słychac – z plotkami jestem na bieżąco – przynajmniej na jakiś czas ;
– książke o Corelu kupiłam (ale bojkot – o Photoshopie chyab ze 30 pozycji, a o Corelu – dwie cieniutkie z ćwiczeniami)

Na NIE:
– książki przez Was polecanej ani żadnej innej ciekawej nie znalazłam;
– butów fajnych Marcie też nie;

Ale ogólnie na PLUS .

Magda & Marcia 07.09.04

magdzik22 Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi. I rady. Pewnie jeszcze nie raz mi się przydadzą. W sumie to głupia byłam, że nie napisałam tego postu przed wyjzadem… Dużo łatwiej by mi było. Ale jak to mówią: “Mądry Polak po szkodzie…”

Magda & Marcia 07.09.04

laminja Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Tylko pamiętaj, że windy są zazwyczaj tylko po jednej stronie stacji – czasem więc trzeba ich poszukać

Szymon 8/12/2003

magdzik22 Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

Lepsze to szukanie niż przenoszenie wózka nad bramka . Dzięki – będę szukać wytrwale…

Magda & Marcia 07.09.04

frida Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

mieszkałam przez kilka lat w Łodzi, teraz mieszkam w Warszawie i nie widzę różnicy pomiędzy “przystosowaniem komunikacji i budynków dla mam z wózkami” w tych dwóch miastach; może ewentualnie maleńką na korzyść Warszawy – mieszkam w nowym bloku i winda zjeżdza do parteru – nie trzeba nigdzie nosić wózka – w Łodzi się z takim rozwiązaniem nie spotkałam. Komunikacją miejską nie jeżdżę, ale z opowieści znajomych (a mam ich niemało także w Łodzi) wiem że sprawa wygląda podonie;

co konkretnie miałaś na myśli?


Zuzia 15 sierpień 2004

frida Dodane ponad rok temu,

Re: Mamy z duzych miast – jak sobie radzicie…

hehe, dobre

ale ja muszę powiedzieć za Laminją, że podziwiam dziewczyny poruszające się po Wawie z dziećmi bez samochodów 🙂


Zuzia 15 sierpień 2004

Znasz odpowiedź na pytanie: Mamy z dużych miast – jak sobie radzicie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Napiszcie proszę, w czym śpią Wasze Pociechy?
Bo ja już chwilami sama nie wiem w co ubierać mojego 4-miesięcznego Piotrusia. Przez lato ubierałam go w samo body z krótkim rękawkiem. Jak zdarzały się chłodniejsze noce (a spaliśmy
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Mega wirus?
Nie wiem plaga jakaś czy co??? Na forum dzieciaki z matkami na czele ze mna pochorowane od soboty!!! Dzisiaj pojechalam z rana do przychodni. Jako, ze kolejka, poszliśmy do przedszkola na
Czytaj dalej