Maści sterydowe u niemowlaka – jak długo mogę stosować

Witajcie.
Mam problem. Mój synek niedawno skończył 6 m-cy, ma najprawdopodobniej AZS albo egzemę. W zeszłym tygodniu we wtorek zaczęliśmy stosować hydrokortison maść 1 %, ale nie przyniosło to trwałych efektów (mam wrażenie, że na początku było trochę lepiej, ale na dzisiaj nie widzę, żadnych efektów). Dzisiaj byliśmy u lekarza, który przepisał Daktacort (mikonazol + hydrokortison). Mam to stosować przez 2 tygodnie i przyjść potem na wizytę.
Ja już używałam hydrokortisonu przez 1 tydzień, a teraz mam używać kolejne dwa. Chodzimy do lekarza w Norwegii (ja słabo znam norweski a ten lekarz był uparty i nie chciał skorzystać z google translator, tak jak zazwyczaj korzystam u lekarzy) i po przepisaniu tego leku mogę się domyślać, że lekarz podejrzewa grzybicę. Z informacji o tym Daktacort w internecie wyczytałam, że mikonazol jest lekiem przeciwgrzybicznym a hydrokortison przeciwświądowym (choć moje dziecko nic nie swędzi).
Moje pytanie: Czy mogę używać hydrokortison aż 3 tygodnie? W ulotkach jest napisane, że nie należy stosować więcej niż 2 tygodnie bez przerwy a daktacort zawiera hydrokortison. (fakt, że daktacortu nie można używać dłużej niż 4 tygodnie…)
Pytałam się czy to nie jest źle, że używałam już steryd i teraz następny steryd, a lekarz odpowiedział tak, jakby to nie był żaden problem.
Wiem, że jestem przewrażliwioną matką, ale łatwo jest czyjemuś dziecku przepisać steryd na 3 tygodnie…
Proszę o pomoc rodziców z podobnym problemem.

1 odpowiedzi na pytanie: Maści sterydowe u niemowlaka – jak długo mogę stosować

klucha Dodane ponad rok temu,

jeżeli na ulotce leku jest napisane że można go stosować 4 tyg. – to nie panikowałabym.

Ja swojemu dziecku aplikowałam masci złożone (antybiotyk+steryd+p.grzyb) ponad miesiac pod nadzorem lekarza.

Znasz odpowiedź na pytanie: Maści sterydowe u niemowlaka – jak długo mogę stosować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Książka kucharska
PYSZNE PLACUSZKI
Placuszki z serka waniliowego: 2 serki waniliowe homogenizowane 2 łyzeczki cukru waniliowego 2 łyżeczki proszku do pieczenia 2 jajka 6 łyżek mąki olej do smażenia mieszamy wszystko na jednolita mase i na rozgrzaną patelnie Placki przy przewracaniu
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
kryterium rozdzielania świadczeń z ZFŚS
mam kilka pytań dotyczących przyznawania świadczeń osobie zatrudniej w niepełnym wymiarze czasu pracy czy ktoś mógłby mi pomóc? szczegóły przekażę na priv
Czytaj dalej