Mleko sojowe dla 18-m dziecka

Moja córeczka pije bebilon pepti (ze względu na zaparcia).Od kilku tygodni ma zmiany na policzkach (szorstka, zaczerwieniona skóra).Odstawiliśmy banany, kakao, bobo fruty, nawet kleik ryżowy zamieniliśmy na kaszkę kukurydzianą, obiady gotuje jej sama. Nie było żadnej poprawy do czasu odstawienia na 4 dni bebilonu…przez ten czas podawałam jej mleko sojowe..skóra na polczkach wygladziła się zaczerwiwnienie zmalało. Mam pytanie , czy podajecie swoim 18 miesięcznym dzieciom mleko sojowe w zastępstwie krowiego?

6 odpowiedzi na pytanie: Mleko sojowe dla 18-m dziecka

lilavati Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez mozilla:Mam pytanie , czy podajecie swoim 18 miesięcznym dzieciom mleko sojowe w zastępstwie krowiego?
ja podawałam mleko sojowe swojemu synowi ze względu na nietolerancję krowiego-młody był na HumanieSL

mozilla Dodane ponad rok temu,

Pytałam o mleko sojowe, ponieważ przez te 4 dni podawałam Lilce mleko ALPRO SOJA w kartoniku 1l (nie humanę ani inne na receptę)…..przestałam bo nie chcę jej zaszkodzić…ale wypijała je wręcz łapczywie, policzki się poprawiły , problemow z brzuszkiem nie było, załatwiała się jak na pepti… skończyła 18 miesięcy może już czas na zmianę mleka zwłaszcza ,że widze poprawe…wizyta u alergologa dopiero pod koniec marca:(..Troszke sie napaliłam ,że zrobie jej sojowe jogurciki z owocami…

weronika Dodane ponad rok temu,

Alpro soya jest również dla dzieci w wieku 1-3 lata,praktycznie w każdym markecie.Mój niespełna 3-letni syn pije ją od dwóch lat i nic mu po niej nie jest:)alpro soya produkuje również takie budynie,ale Stasiek za nimi nie przepadał.

kantalupa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez mozilla:Moja córeczka pije bebilon pepti (ze względu na zaparcia).Od kilku tygodni ma zmiany na policzkach (szorstka, zaczerwieniona skóra).Odstawiliśmy banany, kakao, bobo fruty, nawet kleik ryżowy zamieniliśmy na kaszkę kukurydzianą, obiady gotuje jej sama. Nie było żadnej poprawy do czasu odstawienia na 4 dni bebilonu…przez ten czas podawałam jej mleko sojowe..skóra na polczkach wygladziła się zaczerwiwnienie zmalało. Mam pytanie , czy podajecie swoim 18 miesięcznym dzieciom mleko sojowe w zastępstwie krowiego?

moje od 9tego miesiaca pily sojowe dosc czesto (nie ze wzgledow zdrowotnych, tak sobie) na zmiane z krowim (zupelnie niealergiczne dzieci mam)

justa0584 Dodane ponad rok temu,

Mój syn ma silną alergię na mleko krowie. Dostawał NUTRAMIGEN, ale nie chce już go pić. Próbowaliśmy z soją, na początku było świetnie, ale po kilku tygodniach tak go sypało i zaczęły się problemy z brzuszkiem.Po zrobieniu testów z krwi okazało się, że soja go silniej uczula niż mleko, co się podobno często zdarza. Myślę, że możesz dawać to mleko, ale sporadycznie, bo soja jest ciężkostrawna i uczula. No i obserwuj malca.

medeja Dodane ponad rok temu,

niestety mleko sojowe jest czesto i silnie alergizujace. potwierdzaja to tezpediatrzy i fachowe poradniki (polecam lekture: Mam dziecko, Twoje dziecko-ostatnio tam o tym czytalam)

Zamieszczone przez justa0584:Mój syn ma silną alergię na mleko krowie. Dostawał NUTRAMIGEN, ale nie chce już go pić. Próbowaliśmy z soją, na początku było świetnie, ale po kilku tygodniach tak go sypało i zaczęły się problemy z brzuszkiem.Po zrobieniu testów z krwi okazało się, że soja go silniej uczula niż mleko, co się podobno często zdarza. Myślę, że możesz dawać to mleko, ale sporadycznie, bo soja jest ciężkostrawna i uczula. No i obserwuj malca.

Znasz odpowiedź na pytanie: Mleko sojowe dla 18-m dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiek przedszkolny
Samodzielne podcieranie pupy
Zainspirowana tematem [b]Beamamy[/b] pytam - w jakim wieku Wasze pociechy zaczęły podcierać pupę i jak się tego nauczyły? Mój synuś panicznie boi się, że się pobrudzi, więc podcierać się może sam
Czytaj dalej
Nasze zdjęcia
Kim zostanie Wojtek???
za każdym razem próba odebrania kuchennego narzędzia kończyła się histerią, każdy nowy durszlak to najcudowniejsza zabawka na świecie:D [IMG]http://images41.fotosik.pl/260/b046ea1519843068med.jpg[/IMG] [IMG]http://images47.fotosik.pl/264/b7e134527f537d0fmed.jpg[/IMG]
Czytaj dalej