MMR

Moja młodsza córka (1,6) nie była jeszcze szczepiona na MMR. Całą zimę przechorowała (katar, kaszel) i nie było jej kiedy zaszczepić. Poza tym ma ewidentną alergię na białko jaja (bardzo czerwone policzki i wysypka na rękach) i po prostu boję się ją zaszczepić. Alergolog mówi, żeby poczekać do 2 rż a pediatra mówi, że w każdej szczepionce jest białko jaja i żeby parę dni przed i po szczepieniu podać córce Zyrtec.

Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Starsza córka (też alergiczka) była szczepiona na wszystko zgodnie z planem i nigdy nie było żadnych problemów.

2 odpowiedzi na pytanie: MMR

lilavati Dodane ponad rok temu,

Oznacz swoiste przeciwciała IgE na białko jaja kurzego – to wiele wyjaśni – takie miałam zalecenie od alergologa nim szczpiłam swoich synów na te choroby – od wyniku było uzależnione czy szczepimy czy nie szczepimy, a jak szczepimy to czym szczepimy i gdzie szczepimy ambulatoryjnie/szpitalnie.
Moi synowie ostatecznie zaszczepieni Priorixem bez wyraźnych u nich działań ubocznych-właściwie to jedno ze szczepień które zewnętrznie znieśli najłagodniej.
Trafnego wyboru i ewentualnie spokojnego szczepienia życzę

anecia Dodane ponad rok temu,

Właśnie niedawno Marta miała robione IgE, ale chyba na mleko. Nic jej specjalnie nie wyszło. Zadzwonię, może mi w rejestracji udostępnią wyniki badań. dzięki za poddanie pomysłu. Szkoda, że wcześniej nie zadałam tego pytania, bo dzisiaj Martusi pobierali krew, ale na co innego.

Z drugiej strony jednak, od czego jest alergolog? Czy ja wszystkiego muszę dowiadywać się na forum???

Znasz odpowiedź na pytanie: MMR?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasze zdjęcia
Tunezja by smoki
[B]Zapraszamy[/B] [IMG]http://i483.photobucket.com/albums/rr200/smoki_forumowe/Tunezja/Tunezja2010/IMG_8375.jpg[/IMG] [B]Smoki plażowe[/B] [IMG]http://i483.photobucket.com/albums/rr200/smoki_forumowe/Tunezja/Tunezja2010/IMG_7974.jpg[/IMG] [IMG]http://i483.photobucket.com/albums/rr200/smoki_forumowe/Tunezja/Tunezja2010/IMG_7982.jpg[/IMG] [IMG]http://i483.photobucket.com/albums/rr200/smoki_forumowe/Tunezja/Tunezja2010/IMG_7962.jpg[/IMG] [IMG]http://i483.photobucket.com/albums/rr200/smoki_forumowe/Tunezja/Tunezja2010/IMG_7959.jpg[/IMG]
Czytaj dalej
Szkolniaki
Krzesło do biurka
Jako żeście niezastąpione O plecakach już było O biurkach też To może macie jakieś namiary na fajne krzesła do biurek? Coś tam niby upatrzone ale nie przekonana jestem do końca
Czytaj dalej