MMR

Moja młodsza córka (1,6) nie była jeszcze szczepiona na MMR. Całą zimę przechorowała (katar, kaszel) i nie było jej kiedy zaszczepić. Poza tym ma ewidentną alergię na białko jaja (bardzo czerwone policzki i wysypka na rękach) i po prostu boję się ją zaszczepić. Alergolog mówi, żeby poczekać do 2 rż a pediatra mówi, że w każdej szczepionce jest białko jaja i żeby parę dni przed i po szczepieniu podać córce Zyrtec.

Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Starsza córka (też alergiczka) była szczepiona na wszystko zgodnie z planem i nigdy nie było żadnych problemów.

2 odpowiedzi na pytanie: MMR

lilavati Dodane ponad rok temu,

Oznacz swoiste przeciwciała IgE na białko jaja kurzego – to wiele wyjaśni – takie miałam zalecenie od alergologa nim szczpiłam swoich synów na te choroby – od wyniku było uzależnione czy szczepimy czy nie szczepimy, a jak szczepimy to czym szczepimy i gdzie szczepimy ambulatoryjnie/szpitalnie.
Moi synowie ostatecznie zaszczepieni Priorixem bez wyraźnych u nich działań ubocznych-właściwie to jedno ze szczepień które zewnętrznie znieśli najłagodniej.
Trafnego wyboru i ewentualnie spokojnego szczepienia życzę

anecia Dodane ponad rok temu,

Właśnie niedawno Marta miała robione IgE, ale chyba na mleko. Nic jej specjalnie nie wyszło. Zadzwonię, może mi w rejestracji udostępnią wyniki badań. dzięki za poddanie pomysłu. Szkoda, że wcześniej nie zadałam tego pytania, bo dzisiaj Martusi pobierali krew, ale na co innego.

Z drugiej strony jednak, od czego jest alergolog? Czy ja wszystkiego muszę dowiadywać się na forum???

Znasz odpowiedź na pytanie: MMR

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Kolor drzwi dobrać do okien czy podłogi, a co z meblami
Jestem świeżo po udanym urlopie i muszę w dość bliskiej przyszłości zdecydować się na kolor drzwi, podłóg i jeszcze w tym wszystkim na kolorystykę mebli, dlatego bardzo prosze o pomoc
Czytaj dalej
Szkolniaki
Krzesło do biurka
Jako żeście niezastąpione O plecakach już było O biurkach też To może macie jakieś namiary na fajne krzesła do biurek? Coś tam niby upatrzone ale nie przekonana jestem do końca
Czytaj dalej