mój 10-miesięczny maluszek ssie kciuk – POMOCY!

Bartuś ma 10 miesięcy do niedawna na piersi, a mimo to od dłuższego czasu ssie kciuk gdy jest śpiący – smoczek nic nie pomaga Bartek jest ich zadeklarowanym przeciwnikiem. Smoczek tylko do zabawy – a jak chce spać to paluch do buzi i heja… jak mogę go tego oduczyć?
Zaznaczam tylko że ssanie kciuka nie jest spowodowane brakiem piersi, ponieważ gdy jeszcze go przystawiałam to i tak ssał paluszek.

8 odpowiedzi na pytanie: mój 10-miesięczny maluszek ssie kciuk – POMOCY!

anecia Dodane ponad rok temu,

Moja 20-miesięczna córka ssie kciuk i powiem szczerze, że w ogóle mi to nie przeszkadza. Nie muszę wstawać do niej w nocy tak jak to robiłam przy starszej jak chciała smoka. Dzieci są różne i przyzwaczają się do różnych rzeczy w różnym stopniu. Nie ma co panikować. Młodsza córka ssie kciuk tylko wtedy jak coś chce (jeść, spać, pić), dzięki temu wiem, co mi chce powiedzieć. Starsza powoli uzależniała się od smoka i w pewnym momencie musieliśmy smoka wyrzucić. Reasumując dla mnie lepszy jest kciuk niż smok.

inez1303 Dodane ponad rok temu,

Mimo wszystko wolałabym aby nie ssał – paluszek jest poobgryzany i zaczerwieniony… nawet paznokieć mu się na kciuku rozdwaja. Podczas ssania przygryza go sobie ząbkami aż mu się małe ranki porobiły…

anecia Dodane ponad rok temu,

Ja też wolałabym, żeby nie ssała,ale wg w takim wieku niewiele da się zrobić, niestety. U nas też był problem z zaczerwienionym paluszkiem z z jakąkolwiek ranką, bo przy ssaniu palca łatwo może dość do zakażenia. Stosowaliśmy Rivanol i jakieś maści na receptę. Wiesz, chodziło mi o to, że z dziećmi są tak różne problemy, że ssanie paluszków to przy nich małe piwo. Nie stresuj się tak bardzo, bo dziecko coś musi z rączkami robić, a że possie sobie coś czasem… Widocznie to jest bardzo przyjemne.

rea Dodane ponad rok temu,

Znam dziewczynkę, która ssała kciuk do 4 klasy podstawówki. Paznokcie miała zniekształcone i cały czas namoknięte. Do tego krzywy zgryz. Ja bym próbowała jakoś ją odzwyczaić..

rena12 Dodane ponad rok temu,

znam bardzo osobiście takich co do 18tki w sytuacja ch styresowych kciuk w dziób i do podusi

inez1303 Dodane ponad rok temu,

ojejku… toście mnie teraz nastraszyły ;)… muszę coś wykombinować… może babcine sposoby pomogą no wiecie – palec w pieprz czy inne paskudztwo 🙂 może poskutkuje, wiem ze Bartek ma jeszcze czas na oduczanie się złych nawyków, ale wychodzę z założenia że im wcześniej tym lepiej.

rea Dodane ponad rok temu,

Działaj kochana, działaj 🙂 my niedługo będziemy rezygnować ze smoczka, ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać…

inez1303 Dodane ponad rok temu,

Ze smoczkiem nigdy nie miałam problemu bo moje dzieciaczki nigdy ich nie chciały… trzymam kciuki za odsmoczkowanie. 🙂 pozdrawiam

Znasz odpowiedź na pytanie: mój 10-miesięczny maluszek ssie kciuk – POMOCY!

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
dobry fryzjer Łódź
Chciałam jeszcze przed porodem obciąć włosy, mam kręcone i nie znam fryzjera ktory potrafi je ladnie obciac zeby fajnie sie ukladaly. po wizycie od fryzjera wgladam tak samo jak przed
Czytaj dalej
Książka kucharska
czy tak właśnie wygląda krystalizacja miodu?
może głupie pytanie, ale pierwszy raz kupiłam prawdziwy miód i po dwóch miesiącach przechowywania po otwarciu (w ciemnej szafce w kuchni) wygląda tak: [IMG]https://i108.photobucket.com/albums/n28/joannabor/DSC02453.jpg[/IMG] [IMG]https://i108.photobucket.com/albums/n28/joannabor/DSC02452.jpg[/IMG] czy ten biały "osad" jest normalny, to właśnie
Czytaj dalej