Monitorowanie tętna

Dziewczyny, w czw. byłam u lekarki i ta w czasie badania tętna doszła do wniosku, że jest trochę leniwe (ok.120) i kazała przyjść w piątek na KTG. I wtedy okazało się, że tętno dzidziusia bardzo podskoczyło i dochodzi do 180! Teraz codziennie mam przychodzić na monitorowanie a jak się jeszcze pogorszy, to położą mnie do szpitala! Ale może Wy mi powiecie, co oznacza takie wysokie tętno, bo lekarze twierdzą, że niby tak może być, ale jednak każą przychodzić.

Gosia + Kruszynka (1.06.2004)

3 odpowiedzi na pytanie: Monitorowanie tętna

z-kasia1 Dodane ponad rok temu,

Re: Monitorowanie tętna

Gosiu, ja się na tym nie znam ale może faktycznie to nic złego się nie dzieje, a lekarze wolą poobserwować. To chyba dobry znak, że się Tobą i dzieckiem zajmują…zobaczysz….będzie dobrze. Najważniejsze, że jesteś pod stałą opieką.
serdecznie i trzymamy kciuki,

Kasia i majowo – czerwcowa Zosia

ika Dodane ponad rok temu,

Re: Monitorowanie tętna

A ja Ci powiem, ze to zupełnie normalne!! Dlaczego?? Gdy byłam na KTG dzidziuś miał co chwila takie skoki tętna – skok do 180 zdarzał sie, kiedy maluszek się zawiercił, a zaraz potem był spadek ( albo gdy spał) Tętno 120 jest jak najbardziej w normie.. myśłę, że niepotrzebnie Twój lekarz Cię tak nastraszył. Moja ginekolog, gdy przestraszyłąm sie takimi wynikami KTG od razu mi to wszystko wyjaśniła i uspokoiła.
Igorek urodził się w 100% zdrowiuteńki
Pozdrawiam ciepło i prosze się nie zamartwiać

ika z Igorem

komkoma Dodane ponad rok temu,

Re: Monitorowanie tętna

Gosiu,
norma to 110-170, wiec skok do 180 lekarze wola po prostu skontrolowac, tak mysle. Przypomnij sobie czy przypadkiem Twoja Kruszynka nie wiercila sie za bardzo podczas zapisu ktg i stad ten skok.
Pozdrawiam.

komkoma i dzidziuś (termin 8 czerwiec 2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: Monitorowanie tętna

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
dwie kreski !!!!!!!!!!!
Dziewczyny !!!! wlaśnie zrobilam test ciążowy - i co? dwie kreski !!!! Czy któraś z Was wie na ile wiarygodny jest taki wynik testu ciążowego kilka miesięcy po porodzie (Kubuś ma
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Pieszczotliwe zwroty małżonków...
Hej dziewczyny! [b]Jestem bardzo ciekawa jak Wy pieszczotliwie zwracacie się do Waszych mężów i mężowie do Was[/b] Mój mąż najczęściej mówi do mnie [b]Kochanie[/b]. Ja natomiast do niego [b]Kotku[/b], co czasami bywa
Czytaj dalej