Monitory tradycyjne i LCD – wpływ na ciąże

Witajcie, jak zaszłam w ciążę dostałam w pracy właśnie płaski monitor. Dowiedziałam się, że nie jest on praktycznie szkodliwy (oczywiście emituje jakąś minimalną ilość promieniowania) w czasie ciąży jak tradycyjne monitory. I tak sobie na tym monitorze pracowałam do 7 miesiąca ciąży, dziennie więcej niż te maksymalne 4 godziny (czasem nawet z 7). Zawsze jednak miałam włączony wygaszacz ekranu po 1 min jak przestawałam pracować na kompie. Ostatnio dowiedziałam się, że między tradycyjnymi a płaskimi monitorami nie ma żadnej różnicy i oba są szkodliwe w ciąży. Starsznie się zmartwiłam bo ja tyle czasu pracowałam w błogiej nieświadomości, że szkodzę dziecku:( Może wiecie, która opinia jest w miarę wiarygodna? W ogóle jak poszłam na zwolnienie to też siedziałam sobie na necie na naszym forum i szperałam w e-sklepach dla dzieci. Już zupełnie się dobiłam. Od dziś tylko wchodzę na forum, do moich Lutówek i sio od kompa.

3 odpowiedzi na pytanie: Monitory tradycyjne i LCD – wpływ na ciąże

kaktus Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez KarinaS:Witajcie, jak zaszłam w ciążę dostałam w pracy właśnie płaski monitor. Dowiedziałam się, że nie jest on praktycznie szkodliwy (oczywiście emituje jakąś minimalną ilość promieniowania) w czasie ciąży jak tradycyjne monitory. I tak sobie na tym monitorze pracowałam do 7 miesiąca ciąży, dziennie więcej niż te maksymalne 4 godziny (czasem nawet z 7). Zawsze jednak miałam włączony wygaszacz ekranu po 1 min jak przestawałam pracować na kompie. Ostatnio dowiedziałam się, że między tradycyjnymi a płaskimi monitorami nie ma żadnej różnicy i oba są szkodliwe w ciąży. Starsznie się zmartwiłam bo ja tyle czasu pracowałam w błogiej nieświadomości, że szkodzę dziecku:( Może wiecie, która opinia jest w miarę wiarygodna? W ogóle jak poszłam na zwolnienie to też siedziałam sobie na necie na naszym forum i szperałam w e-sklepach dla dzieci. Już zupełnie się dobiłam. Od dziś tylko wchodzę na forum, do moich Lutówek i sio od kompa.

nie wiem jaka jest róznica, ale na ostatnim szkoleniu, pan od BHP mówił, ze najbardziej szkodliwe jest promieniowanie wydobywające się z tyłu monitora ( np. jezeli siedzisz z kims biurko w biurko) i obostrzenia, że kobieta moze pracowac przy włączonym komp tylko 4 godziny na nic, jezeli siedzi z tyłu włączonego kmpa kogos innego….

anies Dodane ponad rok temu,

ja w ciązy siedzialam na kompie po ok 10 godzin dziennie

magdzik Dodane ponad rok temu,

W ciąży z Albertem siedziałam całymi dniami przed kompem z dużym monitorem, a to przez owo forum i gierkę Neverwinter :D. Synek urodził sie zdrowiutki, w prawidłowej wadze i w 10 punktach.
Poza tym wydaje mi się, że brzucho masz pod biurkiem 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: Monitory tradycyjne i LCD – wpływ na ciąże?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Powrót żółtaczki???
Witam, synek mojej siostry (ma 10 dni) chyba ponownie dostał żółtaczki. Dziś zauważyliśmy, że ma zażółcone białka... Czy to nawrót żółtaczki, dlaczego???Jutro oczywiście do lekarza... Pozdrawiam, Miłkaw
Czytaj dalej
A-psik: moje dziecko jest uczulone…
Buderhin
[B]Kto podawał dziecku Buderhin-aerozol do nosa? Przeczytałam ulotkę i zwątpiłam [/B]
Czytaj dalej