Monkasta

Witam, mam pytanie do mam małych astmatyków. Moja pięcioletnia córka leczy się od pół roku z astmy. Dotychczasowe leki niespecjalnie działały, powiem więcej byłam załamana skutkami ubocznymi. Dziecko było bardzo pobudzone i nerwowe. Do tego lek był bardzo drogi. Wyprosiłam lekarza, żeby nam cos zmienił. Dostaliśmy Monkastę, wykupiłam wczoraj. Jeżeli chodzi o cenę to jest tańsza, ale jestem ciekawa, czy któraś z was stosowała ten lek i jakie macie doświadczenia z nim związane. Ja najbardziej się obawiam czy zauważyłyście jakieś skutki uboczne?

5 odpowiedzi na pytanie: Monkasta

edysia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez okonka:Witam, mam pytanie do mam małych astmatyków. Moja pięcioletnia córka leczy się od pół roku z astmy. Dotychczasowe leki niespecjalnie działały, powiem więcej byłam załamana skutkami ubocznymi. Dziecko było bardzo pobudzone i nerwowe. Do tego lek był bardzo drogi. Wyprosiłam lekarza, żeby nam cos zmienił. Dostaliśmy Monkastę, wykupiłam wczoraj. Jeżeli chodzi o cenę to jest tańsza, ale jestem ciekawa, czy któraś z was stosowała ten lek i jakie macie doświadczenia z nim związane. Ja najbardziej się obawiam czy zauważyłyście jakieś skutki uboczne?

zupełnie nie znam tego leku, pierwszy raz o nim słyszę a dziecko na lekach prawie 4 lata

klucha Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Edysia:zupełnie nie znam tego leku, pierwszy raz o nim słyszę a dziecko na lekach prawie 4 lata
to montelukast

ps. moje dziecko nie brało tego
z tej grupy leków bralismy:
singulair
asmenol
milukante
montest (ten jej nie smakował)

po żadnym nie zaobserwowałam skutków ubocznych

lilavati Dodane ponad rok temu,

Ja i synowie co prawda braliśmy odpowiedniki montest, singulair i niestety ja po obu mam stany lękowo/depresyjne, u chłopców tego nie zauważyłam.

Zastanawiam się czy na innym forum też Tobie na ten temat odpowiadałam..

okonka Dodane ponad rok temu,

Nie nie pytałam wcześniej, ale rzeczywiście ludzie w internecie szukają informacji o tym leku, bo najczęściej jednak korzystają z Singulairu i mają przeważnie dokładnie takie same problemy jak ja. A ja zawsze jak coś nowego córka dostaje, to przeszukuję, co piszą inne mamy, z takim problemem jak nasz 🙂 Lekarz zmieniając lek też tłumaczył, że wszystkie te leki, o których wspominacie to odpowiedniki, właśnie z jedną substancją czynną, ale pocieszał nas, że czasem sama zmiana leku pomaga. Na razie córka bierze byt krótko, żebym mogła ocenić, czy miał rację.

krotonka Dodane ponad rok temu,

Moja córka bierze Monkastę, razem z Cezerą, bo ma astmę alergiczną. Tak jak pisały dziewczyny Monkasta to odpowiednik Singulairu. Z tym Singulairem jest różnie jednym prasuje, są zadowoleni, inni odwrotnie mają dużo skutków ubocznych. Wtedy lekarze sięgają po odpowiedniki, bo czasem coś po prostu podpasuje, lepiej się to znosi. Tak było w przypadku mojej córki.

Znasz odpowiedź na pytanie: Monkasta

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
mrowki
cholera mrowki mi wlaza do domu! Macie jakis sposob by je przegonic????
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
Laserowa korekta wady wzroku
Hej..myślę o zrobieniu sobie zabiegu na oczy. Z tego co słyszałam, to laserowa korekta jest najlepsza..Jakie kliniki polecacie? Z chęcią poczytam wszystkie ZA i PRZECIW od doświadczonych. Noszę soczewki kontaktowe
Czytaj dalej