morfologia krwi- wyniki

Robiłam dzisiaj Tamarce morfologię krwi z rozmazem i płytkami krwi.
Cztery pozycje są albo powyżej normy, albo poniżej :-((
Do pediatry jestem umówiona dopiero na poniedziałek
Strasznie się martwię…
Czy znacie może jakąś stronkę, gdzie możnaby zinterpretować wyniki badań na własną rękę czy coś w tym rodzaju?

9 odpowiedzi na pytanie: morfologia krwi- wyniki

beamama Dodane ponad rok temu,

Re: morfologia krwi- wyniki

Ja też niedawno zamartwiałam się wynikami mojej Zośki odbiegającymi od normy i właśnie w rozmazie głównie było nie tak, nie pamiętam dokładnie, ale chyba chodziło o limfocyty i granulocyty. Okazało się, że normy przy rozmazie były dla dorosłych….. Napisz mi tu, albo na priva te wyniki, może coś podpowiem, nie martw się na zapas 🙂

Dodane ponad rok temu,

Re: morfologia krwi- wyniki

Beata ma rację na wynikach z laboratorium zawsze są podane normy dla dorosłej osoby…wielokronie Krzyś czy Milenka mieli wyniki niektórych pozycji poza normą podaną na kartce a jednak wszystko było w porządku….

znalazłam taką stronkę ale z góry mówię, żebyś nie brała do siebie za bardzo tego co tam napisano, bo normy też pewnie dla dorosłych…

[Zobacz stronę]

zajrzyj jeszcze tu:

[Zobacz stronę]

a to cytat z tej strony:

Dzisiaj większość laboratoriów do analizy składu krwi używa aparatów komputerowych i dlatego wyniki badania otrzymujemy w postaci standardowego wydruku. Na wszystkich wydrukach używa się tych samych oznaczeń, są to skróty pochodzące od polskich lub angielskich nazw. Prawidłowej interpretacji wyników może dokonać tylko lekarz, ponieważ normy dla dzieci znacznie się różnią od norm dla dorosłych.

jeszzce jeden link (tutaj chyba najdokładniej wszystko jest opisane i jest podział na grupy wiekowe)

[Zobacz stronę]

swojego czasu znalazłam też w wikipedii informacje o wynikach badań krwi – mnie interesowały płytki krwi bo po chorobie bardzo spadł u mojej córki ich poziom ( z około 300 do 97 jednosktki nie pamiętam )

W.

gosiek Dodane ponad rok temu,

Re: morfologia krwi- wyniki

dziękuję za pomoc. Im więcej doczytuję, tym więcej opcji na poszczególne choroby mi wychodzi 🙁
ech….rzeczywiście normy dla dzieci są trochę inne niż u dorosłych- myślałam, że na wydruku wprowadzone są parametry wg wieku pacjenta ( a szkoda, że nie), tak więc przynajmniej wg mojej dedukcji udało mi się wyeliminować anemię, ale wg innego już porównania, wychodzi jakaś infekcja wirusowa.. Idzie oszaleć… Nic to, muszę uzbroić się w cierpliwość do poniedziałku….

Dodane ponad rok temu,

Re: morfologia krwi- wyniki

najważniejsze to nie snuć zbyt wiele przypuszczeń co do ewentualnej choroby…sama zobacz, że rozpiętość opcji przy wynikach poza normą jest ogromna…. a infekcja wirusowa nawet minimalna zmienia parametry krwi…. Milence wystarczył katar, żeby poziom leukocytów był znacząco poza normą…. najważniejsze że nie ma anemii, wiem co mówię, bo z synem dłuuuugo walczyłam o przyzwoity poziom hgb….

W.

Dodane ponad rok temu,

Re: morfologia krwi- wyniki

A jaki był powód tych badań?

Gosiu, nie zamartwiaj się tak (łatwo mówić, co?), na pewno wszystko będzie dobrze. My mamy badanie izotopowe nerek we wtorek i jateż już tylko tym żyję.
To może pomartwimy się razem?;) To żart oczywiście. Trzymaj się kochana :).

Asia, Julia i Lena 12.06

Dodane ponad rok temu,

Re: morfologia krwi- wyniki

dziś wtorek – co powiedziała pediatra? mam nadzieję, że rozwiała wszystkie Twoje obawy.

W.

beamama Dodane ponad rok temu,

Re: morfologia krwi- wyniki

No, też jestem ciekawa, mam nadzieję, że wszystko oki, odezwij się 🙂

gosiek Dodane ponad rok temu,

Re: morfologia krwi- wyniki

dziewczyny, oczywiście straszna ze mnie panikara !!!! wyniki są w porządku- Tamka jest zdrowa i nic jej nie dolega, prócz alergii na trawę- więc “jedziemy” na singularze i clarytynie.
dziękuję Wam bardzo za pomoc i zainteresowanie
Pozdrowienia!!!!

beamama Dodane ponad rok temu,

Re: morfologia krwi- wyniki

No jasne, wiedziałam

Znasz odpowiedź na pytanie: morfologia krwi- wyniki

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
Długopracujące mamy-co z dziećmi PO przedszkolu?
Jesteśmy rodziną 2+2 bez dziadków, ciotek i innych pomocnych osobników pod ręką ;-) Póki do Basi mamy opiekunkę więc nie ma problemu z osobą do opieki nad Michałem po przedszkolu. Ale
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Histeryzujący trzylatek
Tak własnie w ostatnich dniach mogę nazwać Maćka. Bardzo szybko się denerwuje. Krzyczy bez powodu. Kopie, bije, rzuca się na podłogę. Rzuca przedmiotami, które ma pod ręką... I wszystko próbuje wymusić płaczem. Jest bardzo agresywny i
Czytaj dalej