Muzyka dla mamusi

Witam wszystkie panie! 🙂 Słyszałam, że muzyka ma pozytywny wpływ na maluszka w brzuszku… Czy mogłybyście coś mi polecić, (jakiś zespół, styl muzyki, jakieś kawałki), czego mogę słuchać z moim maleństwem?

8 odpowiedzi na pytanie: Muzyka dla mamusi

dotach Dodane ponad rok temu,

Re: Muzyka dla mamusi

Podobno najlepszy jest Mozatr, bo jego muzyka ma taktowanie zbliżone do bicia serca człowieka (o ile czegoś nie pokręciłam). A poza tym, to muzyka, która sprawia mamie przyjemność. Podobno dzieci mam, które przez całą ciąże oglądały np. Klan, po urodzeniu uspokajały się słysząć tę melodię. Osobiście nie sprawdzałam.
Pozdrawiam
Dorota (13.IX)

dunia221 Dodane ponad rok temu,

Re: Muzyka dla mamusi

Dzięki piękne:) Pościągam jakieś kawałki Mozarta. Znalazłam też stronę w necie z wolnymi kawałkami-może te również wpadną w ucho dzidziusia. Pozdrawiam:)

ellenka25 Dodane ponad rok temu,

Re: Muzyka dla mamusi

a ja słuchałam swoich ulubionych piosenek [nie tylko muzyki poważnej] do paru z nich Natalka ma do dziś upodobanie
pozdrawiam

Ola z Natalią- 2.06.2003

slonia Dodane ponad rok temu,

Re: Muzyka dla mamusi

Muzyka barokowa jest podobno b. dobra na relaks i generalnie tempo koncertów largo zwalnia bicie serca i relaksuje.
Polecam też ostatnią płytę Leszka Możdżera (pianista) Piano… b. ładna i moja niunia chyba już musiała ją polubić.

Słoń i sierpniowa dziewuszka

jera Dodane ponad rok temu,

Re: Muzyka dla mamusi

Witaj!!
Ja polecam pozytywkę dla dzieci – taką nad łóżeczko..
Podobno jak się ją dziecku puszcza w czasie ciąży to potem po porodzie jak się ją puści to dziecko się uspokaja. Ja kupiłam sobie taki fajny pluszowy księżyc i kładę go sobie na brzuszku gdy mała fika koziołki, po chwili jest spokój…

Pozdrawiam
Monika i Maleństwo

porky Dodane ponad rok temu,

Re: Muzyka dla mamusi

Witam 🙂
U nas pozytywka była świetna…. do czasu. Dzidziek na początku się uspokajał, a teraz, gdy puszzcamy pozytywkę w chwilach dzidziowych szaleństw (np. o 2 w nocy ), nasz Puchatek jest tak podniecony, ze szaleje jeszcze bardziej ;)))

patrycha24 Dodane ponad rok temu,

Re: Muzyka dla mamusi

Jeśli mogę coś doradzić to z tego co pamiętam ze studiów, bo podali nam kiedyś jako ciekwostkę na psychologii rozwojowej, to oprócz sprawdzonych pozytywek i niektórych utworów muzyki poważnej (niestety teraz już nie pamiętam jakich, a wtedy nieszczególnie mnie to jeszcze interesowało i nie zapisałam) dzieciaczki lubią męski głos i tu godny polecenia jest Cohen (to akurat pamiętam).

Pozdrawiam

kansia Dodane ponad rok temu,

Re: Muzyka dla mamusi

Podobno dzieci lepiej reagują na dźwięki z niskiego rejestru jak fagot lub wiolonczela, dlatego polecam koncerty na te właśnie intrumenty. Vivaldi jest niesamowity:)

Znasz odpowiedź na pytanie: Muzyka dla mamusi

Dodaj komentarz

Karmienie
Jak to jest z wprowadzaniem nowości?
Powiedzcie, jak to w końcu jest- niby zaleca się 6 miesięcy karmić wyłącznie piersią, a prawie każda mama wcześniej zaczyna wprowadzanie maluszkowi nowości. To w końcu warto wytrzymać te 6
Czytaj dalej
Dla starających się
może ktoś wie
na opakowaniu duphastonu pisze żeby przechowywać w temperaturze 0-30 st. C, a ja po powrocie z pracy zauważyłam, że na moim termometrze w domu było ok. 33 st. C jek
Czytaj dalej