Na Słowacje z niemowlakiem – pilne!!!

Dziewczyny, w czwartek jade do Zakopanego, wyjazd zorganizowany, w sobote ma byc wycieczka na Slowacje do aquaparku.Ola ( 8 m-cy) nie ma paszportu. Wpuszcza ja? Jesli nie to ile trwa wpis do mojego paszportu i jakie sa wymagane dokumenty. Wystarczy akt urodzenia? Wpisza mi ja “od reki”?
Moze sie orientujecie?

Natalia(3 lata) i Ola(09.07.05)

9 odpowiedzi na pytanie: Na Słowacje z niemowlakiem – pilne!!!

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Na Słowacje z niemowlakiem – pilne!!!

oooo! od kiedy nie wpisuja? u nas trwalo to okolo 14 dni….

raz-dwa Dodane ponad rok temu,

Re: Na Słowacje z niemowlakiem – pilne!!!

No wlasnie tez tak myslalam. I o tym, zeby wziac akt urodzenia. Tylko cholera co bedzie jak nas cofna z granicy? Bedziemy czekac na wycieczke ladne pare godzin….
I

Natalia(3 lata) i Ola(09.07.05)

ivoonna Dodane ponad rok temu,

Re: Na Słowacje z niemowlakiem – pilne!!!

Nigdy nie byłam w takiej sytuacji więc nie wiem czy Was wpuszczą ale tak sobie myślę, że do wyrobienia dziecku paszportu potrzebna jest zgoda obojga rodziców. Zdaje się że jest to taka dość prymitywna forma zabezpieczenia żeby jeden rodzic w tajemnicy przed drugim nie wywiózł dziecka za granicę. Więc idąc tym tokiem myślenia jeśli na tą Słowację miałabyś jechać bez męża to nie powinni Cię wpuścić tylko na sam akt urodzenia. Ale biorąc pod uwagę jaka frajda by wtedy ominęła Twoją córcię to mam nadzieję że się mylę.
Iwona

raz-dwa Dodane ponad rok temu,

Re: Na Słowacje z niemowlakiem – pilne!!!

Ale ja jade z mezem. I z 3 letnia Natalia. Ona ma paszport, bo byla za granica, ale Ola jeszcze nie :(.

Natalia(3 lata) i Ola(09.07.05)

lawinia Dodane ponad rok temu,

Re: Na Słowacje z niemowlakiem – pilne!!!

Jeśli masz swój paszport wpiszą ci Olę do niego. Musisz mieć tylko jej zdjęcie. W zeszłym roku jak tak zrobiłam i o ile się orientuje to jest nadal aktualne. Nie płaci się za to. Kupijesz jedynie znaczek skarbowy. U mnie trwało to 3 dni, ale pani poinformowała mnie że jeśli mi zależy mogę złożyć wniosek o przyspieszenie i na następny dzień mam paszport do odbioru. Pomimo że Słowacja jest w UE nie przepuszczą maluszka bez dokumentu.

Lawinia i Nikoś (25.09.2003)

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Na Słowacje z niemowlakiem – pilne!!!

A może przemyć małą przez granicę…

Ps. Nie gniewaj się za żarcik… Co u Was słychać? Buźka!

Michałek 14.08.2003

ewelina1501 Dodane ponad rok temu,

Re: Na Słowacje z niemowlakiem – pilne!!!

hej!
Ja małego wpisywałam do paszportu męża i to bez zdjęcia w zeszłym roku, mimo, że byliśmy w unii i jechaliśmy do kraju UE. Do siebie nie mogłam go wpisać, bo mam paszport jeszcze na panienskie nazwisko i musialabym wyrabiać nowy. Z tego co wiem, to musisz mieć wpisane dziecko do paszportu, na nic innego je nie wpuszczą, bo w dowodach się już nie wpisuje. U nas to również trwało 14 dni, ale można przyspieszyć. Opłata to znaczek skarbowy, ale już nie pamiętam za ile. Powodzenia – masz jeszcze kilka dni czasu, żeby to załatwić!
PS> Ja zawsze w takich sytuacjach w biurze podrózy, gdzie pracuję, dzwonię do celników i pytam! Oni Ci powiedzą jak jest faktycznie!
Ewelina + Fil (31.07.2004) + Ktoś (30.09.2006?)

Edited by Ewelina1501 on 2006/03/07 13:29.

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: Na Słowacje z niemowlakiem – pilne!!!

A co jak nie cofną, a za to z powrotem nie wypuszczą?
Ja wyrobiałam dziecku paszport – na granicy właśnie paszport Aśki był najdokładniej sprawdzany, łącznie z tym, że kazali pokazać buzię śpiącego dziecka (szlag mnie trafił, bo się obudziła od światła).

Pozdrawiam,

agusek22 Dodane ponad rok temu,

Re: Na Słowacje z niemowlakiem – pilne!!!

Sprawdzają paszport i to nawet dokładnie w tamtym roku włsanie jechalismy z Zakopanego na Słowacje. Wcześniej chcielismy wjechać do Niemiec to sie nie duało, bo dziecko nie miało paszportu, Może sróbuj ją wpisać do swojego
pzdr

Aga i Martynka 18.12.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Na Słowacje z niemowlakiem – pilne!!!

Dodaj komentarz

Dla starających się
CZYŻBYM SOBIE ZASZKODZIŁA?
Muszę się przyznać, że od jakiegoś czasu odzrzuciłam metformax, euthyrox i nawet clo, pozostałam przy bromku i od tego cyklu zażywam castagnus. Dzisiaj(24 dc) miałam jakieś dziwne brunatne plamienie, na @
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Co na pleśniawki?
Szczerze mówiąc jestem już zdesperowana, moja córcia skończyła miesiąc i mniej więcej od tego czasu ma cały czas pleśniawki, podawałam jej nystatynę potem aftin a teraz znowu nystatynę, jednak nie
Czytaj dalej