Nabial???

Zaskoczyla mnie wiadomosc jaka znalazlam na stronie internetowej Ligii Malzenstwo Malzenstwu. W kursie naturalnego planowania rodziny, w podrozdziale o odzywianiu w ciazy znalazlam informacje , ze nalezy ograniczyc nabial!??? A dlaczego?? Ja bylam zawsze przekonana, ze wlasnie trzeba zwiekszyc przyjmowanie ilosci nabialu jako ze zawiera on wapno potrzebne do budowy koscca dziecka. Dziewczyny jak to jest?

Ciku

10 odpowiedzi na pytanie: Nabial???

kinga10 Dodane ponad rok temu,

Re: Nabial???

To chyba dotyczy mezczyzny? Im jak sie uwaza,nadmiar nabialu szkodzi…

KINGA

ciku Dodane ponad rok temu,

Re: Nabial???

Sprawa juz sie wyjasnila. Nie dotyczy to mezczyzn, ale kobiet ktore planuja zajsc w ciaze i im nie wychodzi. Przepraszam za zamieszanie. Choc mimo to sprawa wydaje mi sie nielogiczna. Co ma piernik do wiatraka?

Ciku

joannap Dodane ponad rok temu,

Re: Nabial???

Ni do końca sprawa jest nieważna…..
Ja bardzo długo wymiotowałam i to po zjedzeniu ….. nabiału. Powiedziałam o tym lekarzowi a on na to że to się zdarza, bo zarówno kobiety w ciąży jak i matki karmiące nie produkują czegoś tam (nie pamiętam nazwy) co trawi ten nabiał i nabiał jest poprostu nieprzyswajany przez organizm. Podobno właśnie jedzenie nabiału w ciąży może wywołać skazę białkową u maluszka.
Ja w pierwszej ciąży jadłam bardzo dużo jogurtów itp. (bo nie miałm wtedy po tym problemów żołądkowych) i mój synek miał potem skazę białkową…..

Joanna + czerwcowy Maluszek

joanka5 Dodane ponad rok temu,

Re: Nabial???

Ja odkąd jestem w ciąży oszalałam na punkcie białych serów, choś nie pogardzę też żółtym. Nie piję za to mleka (bo go od dziecka z całego serca nienawidzę) i jem raczej niewiele jogurtów. Ostatnio odbywając rozmowę z położną, zostałam szczegółowo przepytana o to co jem i położna była bardzo zadowolona, bo wapń jest szczególnie ważny dla kobiety ciężarnej, ale picie dużych ilości mleka może doprowadzić do alergii pokarmowej u dziecka.

ciku Dodane ponad rok temu,

Re: Nabial???

I badz tu madrym! To w koncu szkodzi czy pomaga?

Ciku

anastazja Dodane ponad rok temu,

Re: Nabial???

Ciku i ja czasami rowniez sie zastanawiam nad tymi fachowymi wypowiedziami co szkodzi a co nie . I zawsze dochodze do jednego madrego wniosku ze w nadmiarze to moze mam wszystko zaszkodzic :)))

Cieplutkie pozdrowka !!!

Anastazja z bejbulkiem (termin 30 lipiec 03)

dorota27 Dodane ponad rok temu,

Re: Nabial???

z serow nie wskazane sa plesniowe…

dorota…termin…1 czerwca!

aniam Dodane ponad rok temu,

Re: Nabial???

Nadmiar nabialu szczegolnie w 3 trymestrze moze prowadzic do powstania skazy bialkowej u dziecka, jakkolwiek drastyczne ograniczenia tez nie gwarantuja sukcesu – czyli malenstwa bez alergii na mleko.
Podobnie jest z cytrusamii naszymi owocami sezonowymi np. truskawkami – objadanie sie nimi moze spowodowac reakcje alergiczna u dziecka. Ale wydaje mi sie, ze w granicach zdrowego rozsadku mozna jesc w szystko co nam smakuje

ania m 20.08.2003

joannap Dodane ponad rok temu,

Re: Nabial???

U mnie sprawa jest prosta – jak jem nabiał to po ok 5 minutach wiszę nad toaletą….. Mi lekarz kazał brać Glukonit. Ale gdybym nie miała problemów po zjedzeniu to chyba tez starałabym sie rozsądnie wypośrodkować….

Joanna + czerwcowy Maluszek

grzechotka Dodane ponad rok temu,

Re: Nabial???

Witam, najnowsze badania lekarzy i dietetyków na świecie wyraźnie wskazują na szkodliwość nabiału i przereklamowanie produktów mlecznych. Owszem zawierają one wapń, ale nie jest on przez nasz organizm przyswajalny. Powoduje on wręcz wypłukiwanie naszych zasadowych soli wapnia z kości itp. Naprawdę są znacznie lepsze źródła wapnia dla mam i dzidziusiów, np. zielone rośliny, glony, fasolki.
Dla lepszego zrozumienia polecam stronę na internecie:
[Zobacz stronę]
Jest tu dobry artykuł na temet mleka.
pozdrawiam
Grzechotka 4.08.03

Znasz odpowiedź na pytanie: Nabial???

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
kupiłam w końcu te majty i ... (kwiecień blisko!)
No tak jak w tytule!!!!!![img]/images/forum/icons/wink.gif[/img][img]/images/forum/icons/cool.gif[/img][img]/images/forum/icons/blush.gif[/img][img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] Po miesiącu biegania i pytania w aptekach o majtki jednorazowe siatkowe w końcu je kupiłam!!!, co uważam za niesamowity sukces - kosztowalo mnie to sporo nerwów
Czytaj dalej
ORGANIZACYJNE
konkurs
droga redakcjo! co to znaczy "za kilka dni" - chodzi mi o rozstrzygnięcie konkursu na lutowe dziecko miesiąca ??? pytanie to zadaję - ponieważ moja ciekawość bierze górę:-)))) pozdrawiam ILONA I KUBEK(21.02.02)[img]http://republika.pl/zbieg/pliki/misio2.jpg[/img]
Czytaj dalej