Nadciśnienie

Od niedawna cierpię na nadciśnienie. Mam w związku z tym ogromną pośbę do Ciężarówek, które dopadło to choróbsko w poprzedniej ciąży lub w obecnej, aby podzieliły się ze mną swoimi doświadczeniami. Napiszcie proszę jak nadciśnienie przebiegało u Was, kiedy Was dopadło, jakie były jego wartości i czym było leczone i w jakich dawkach i czy rosło, czy też utrzymywało się na mniej więcej stałym poziomie. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Sporo już przeczytałam na temat tej choroby, chciałabym jednak poznać ją na podstawie doświadczeń innych osób.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Asia z Kubusiem (02.11.03)

3 odpowiedzi na pytanie: Nadciśnienie

Dodane ponad rok temu,

Re: Nadciśnienie

Mam podobny problem. U mnie nadciśnienie na codzień nie występuje regularnie i w zasadzie tylko w razie potrzeby przyjmuję leki. Sama je sobie dawkuję. Ginekolog zalecił mi Dopegyt. Preblem narasta niestety kiedy widzę biały fartuch. Niezależnie czy jestem u ginekologa czy u lekarza pierwszego kontaktu momentalnie wzrasta mi ciśnienie do poziomu 140-nawet 160/90. Po prostu mam coś takiego w podświadomości. W mojej karcie ciąży nie ma wpisu poniżej 140/80-co jest zabawne bo mierząc godzinę przed wizytą-jest w normie. Będąc w szpitalu na obserwacji przez wszystkie dni ciśnienie mimo dawki 3dziennie x 2 tabletki nie skutkowało. Boję sie że w momencie porodu ciśnienie znów pójdzie w górę, co nie jest mile widziane.
Codziennie notuję sobie trzy pomiary ciśnienia dla kontroli ginekolog. Ostatnio słyszałam że nadciśnienie w ciąży jest wskazaniem do c.c. W czwartek idę do ginekolog i muszę się upewnić czy to prawda.

Życzę dużo zdrówka

_Gosia i Jakub (29.10)

Dodane ponad rok temu,

Re: Nadciśnienie

Bedac dzisiaj na wizycie lekarskiej cisnienie mialam 140/90. Jak na mnie, to strasznie wysokie, bo zawsze mam raczej niedocisnienie. W kazdym razie lekarka zalecila przez tydzien kontrolowac cisnienie i jezeli nadal bedzie utrzymywalo sie na takim poziomie, to mam zglosic sie do szpitala… Zastanawiam sie jednak, czy skok cisnienia nie byl spowodowany widokiem bialego fartucha. To sie jednak okaze:)

asiaf Dodane ponad rok temu,

Do Gosi

Gosiu,
od kiedy przyjmujesz Dopegyt, jak go dawkujesz i jakie masz zwykle ciśnienie? Pytam, bo ja też stosuję ten lek.
Asia

Znasz odpowiedź na pytanie: Nadciśnienie

Dodaj komentarz

Dla starających się
Leki na niepłodność
Rząd planuje rozszerzyć listę refundowanych leków na niepłodność.... Czy szybciej niż się spodziwamy, to się okaże, ale zawsze jest jakaś nadzieja... :-) [url]https://info.onet.pl/789280,11,item.html[/url] anias
Czytaj dalej
Bliźniaki, trojaczki i …
Dziewczyny, jestem zrozpaczona!!!!
byłam dzisiaj na USG, moje bliźniaki są martwe!!!!!!! jutro idę do szpitala na czyszczenie, Boże za co??????????
Czytaj dalej