Naderwane wiązadła – ból podbrzusza

Witajcie!
Czy wiecie coś o naderwaniu wiązadeł?
Od pewnego czasu po przeciągnięciu się w łóżku bolał mnie brzuch i przechodziła. Dzis rano w toalecie przeżyłam koszmar. Pod koniec wizyty w cudnym przybytku straszliwie rozbolało mnie podbrzusze. nie mogłam chodzić. Leżałam kilka godzin i troche przeszło. Lekarz po rozmowie stwierdził,że wiązadła sie naderwały.
Teraz po południu czuję się lepiej, ale wciąż lekko obolała. Tak sobie mysle, ze podlawałam wczoraj kwiaty w ogrdzie konewką kilka razy i to chyba przeważyło.
Co myslicie? Czy któras z Was zna ta dolegliwosc?

Marzena 18tc

2 odpowiedzi na pytanie: Naderwane wiązadła – ból podbrzusza

bibitka Dodane ponad rok temu,

Re: Naderwane wiązadła – ból podbrzusza

Witaj Marzenko,
Znam to cierpienie, jakie Ty przechodzisz. Mam je od drugiegio miesiąca ciąży. Czasami chwycił mnie straszny ból nawet przy kichnięciu. Mój lekarz mówi, że nie koniecznie muszą od razu się nadrywać ale na pewno mocno się naciągają i stąd ten ból. Wszystko w brzuszku zmienia się, mięśnie wiotczeją a wiązadła puszczają. Mnie ostatnio w pachwinach. Tak, więc niestety ale musisz się z tym pogodzić i przede wszystkim nie naciągać się gwałtownie, nie nosić ciężarów i nie podnosić rąk do góry bo wtedy też się nadciągają. A przy kichaniu proponuję pozycję siedzącą. Sprawdziłam, że wtedy nie boli.
Głowa do góry. Na pewno z tym problemem nie jesteś sama i jeszcze nie jedna dziewczyna Ci odpisze.
Zdrowia dla Ciebie i dzidziusia, a także samych cudownych chwil bez bólu.
Pa, pa Małgosia

aruga Dodane ponad rok temu,

Re: Naderwane wiązadła – ból podbrzusza

Mnie często bolą wiązadła, ale nie mam naderwanych – o tym to nic nie wiem.Jedno jest pewne – jeśli tak Cię boli nie możesz absolutnie nic nosić i podnosić rąk do góry.
Ja ostatnio pomogłam mamie po remoncie. Tylko poukładałam ciuch, ponosiłam niby lekkie rzeczy, parę razy się schyliłam. A na następny dzień nie mogłam podnieść się z łóżka. Jak wstałam z bólu w pół mnie zgięło. Cały dzień czułam ostre kłucie w brzuchu gdu tylko wstałam. Ale ten dzień jak najmniej ruszałam się i wieczorem przeszło. Czasami nam się wydaje, że nic takiego nie robimy, ale jednak brzuszek to czuje. Lepiej się oszczędzać.

Znasz odpowiedź na pytanie: Naderwane wiązadła – ból podbrzusza

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
MARZENIE
WITAM WSZYSTKIE MAMY JESTEM SZCZEŚLIWĄ MAMĄ 7.5 LETNIEGO BARTOSZA I OBECNIE W 13 TC.WIEM,ŻE NAJWAŻNIEJSZE JEST TO ABY DZIECKO BYŁO ZDROWE, JUŻ KOCHAM DO SZALEŃSTWA TO MALEŃSTWO. JEDNAK MARZĘ CICHO
Czytaj dalej