Nadpobudliwość skurczowa macicy

Dziewczyny!
Troszkę się zaniepokoiłam. Jestem na początku 20 tygodnia ciąży bliźniaczej. Wczoraj obudziłam się z dość silnum bólem – skurczem ( podobnym do tego podczas miesiączki) w podbrzuszu. Czekałam aż przejdzie,ale mija druga godzina i nic. Jade więc do szpitala, tam lekarz stwierdza, że mam bardzo napiętą macicę i szyjkę, choć – na całe szczęście – rozwarcia nie ma. Dostałam następujące leki: działający rozkurczowo na macicę Fenoterol ( 4xdziennie), Isoptin ( na zwolnienie akcji serca, które bije jak oszalałe po Fenoterolu) i Relanium. Zalecenie: leżeć przynajmiej dwa dni. Bardzo się przejęłam. Wiem, ze silne, długotrwałe skurcze macicy nie wróżą nic dobrego.. przedwczesny poród.. Boże chroń mnie przed tym, błagam!
Martwię się, bo stało sie to u rodziców w Poznaniu, i lekarze twierdza, że przyzczyną może być podróż pociągiem z Warszawy ( wytrzęsło mnie ).
W środe moja ginka założy mi na szyjkę specjalne zabezpieczenie przed takimi ewentualnymi przedwczesnymi skurczami. Ale to zabezpiecznie nic nie gwarantuje. Ponoc nie chroni przed odejściem wód.. Bardzo się niepokoję. O tylu poronieniach wkoło słyszę.. Ostatnio historia Buni, która tak nami wszystkimi wstrząsnęła. Prosze, jeśli miałyście podobne doświadczenia, albo słyszałyście o takich stanach nadczynności skurczowej macicy, napiszcie coś. Licze na Was kochane.

P. S A pomyśleć, że dzień wcześniej, w czwartek byłam u dr. Osóbki – Morawskiego, który stwierdził, że ciąża przebiega tak dobrze, dzieci wspaniale rosną, mają wszystko na swoim miejscu, wszystkie organy w najlepszym porządku. Tak się ucieszyłam, a teraz to. Oby nie wróżyło to przeleżenia nastepnego okresu ciąży. Chociaż jak bedzie trzeba, trudno. Wszystko dla dobra dzieciątek.

P. S Skurcze są normalne ponoć do sześciu razy w ciagu doby, i to tylko gdy są krótkotrwałe.

Apolosia i bliźniątka najukochańsze:))

2 odpowiedzi na pytanie: Nadpobudliwość skurczowa macicy

 1. Re: Nadpobudliwość skurczowa macicy

  ja w 33 tyg wyladowalam na patologii z regul. akcja skurczowa – dostalam Fenoterol ( 4xdziennie), Isoptin i nospe i bardzo mi te leki pomogly tj nie mialam juz skurczy Ja mialam tez dodatkowo zalozony krazek w 29 tyg ze wzgl. na skrocona szyjke i 2cm rozwarcie — wszystko ladnie trzymalo do 38tyg tj w dniu kiedy gin zdjal krazek urodzilam
  Musisz bardzo uwazac, duzo odpoczywac, brac leki a wszystko bedzie dobrze!!!!!! a o kazdej niepokojacej sytuacji musisz powiadomic swojego gin-a!

  • Re: Nadpobudliwość skurczowa macicy

   Pocieszę cie, ja mam skurcze już od 17 tyg. teraz jestem w 31 tyg. i miewam po 6 na godzinę czasami, a jak nie skurcze to twardy brzuch. Biorę fenoterol i o od niedawna diprofilinę i nie widzę poprawy, tylko szyjka na szczęście w porządku. I ma nadzieję że wytrzymam jeszcze te 9 tygodni

   Barburka (13.04.04)

   Znasz odpowiedź na pytanie: Nadpobudliwość skurczowa macicy

   Dodaj komentarz

   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
   Logo