nadżerka

Byłam dziś na badaniu na chlamydie. Pani podczas pobierania wymazu powiedziała, że mam paskudną, krwawiacą nadżerkę. Trochę się przestraszyłam, bo w grudniu robiłam cytologie i było O.K.
Czy ta nadżerka mogła przyczynić się do poronienia. Ile po usunięciu jej muszę poczekać ze staraniami i co sądzicie o wymrażaniu. No i czy to w ogóle robić przed ciążą.
Sorki, że długie, ale bardzo się zdenerwowałam (moja mama miała raka szyjki macicy).
Bardzo proszę o odpowiedź, dzięki
ana

1 odpowiedzi na pytanie: nadżerka

marti1 Dodane ponad rok temu,

Re: nadżerka

ana,

Czytałam, że nadżerka może zwiększać ryzyko poronień ponieważ osłabia szyjkę – zwłaszcza jak jest duża. nie wiem czy powinnaś ją usunąć przed ciążą ale jak jest duża i krwawiąca to myślę, że tak ale powinnaś polegać na opinii solidnego lekarza w tej sprawie. Ponieważ z drugiej strony zabiegi na szyjce nie są wskazane jak kobieta jeszcze nie rodziła – też ją osłabiają. Więc tutaj według mnie trzeba wybrać mniejsze zło.

Powodzenia i znajdź lekarza, któremu możesz zaufać 🙂

Marti z aniołkiem i wielką nadzieją

Znasz odpowiedź na pytanie: nadżerka

Dodaj komentarz

Dla starających się
trzymajcie kciuki
Od dzisiaj zaczeliśmy starania po raz czwarty. Rano pobudka 5:30 jak co dzień, ale potem tak miło sie do siebie przytulało... Za cztery dni jajeczkowanie! A w planach córa! Na
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Act HIB czy Hiberix?
W kwietniu będziemy szczepić Aleksa przeciwko HIB. Zalecane są dwie szczepionki: Act HIB oraz Hiberix. Którą z tych szczepionek szczepiłyście Wasze dzieci i którą polecacie? Czy były jakieś działania uboczne? [img]/upload/19/12/_438569_n.jpg[/img]
Czytaj dalej