Najlepszy szpital w Łodzi

Witajcie – mam pytanie – czy ktoś z Was jest z Łodzi i mógłby mi poradzić, który szpital jest najlepszy? Okropnie boję sie porodu, chciałabym nawet troszkę wiecej zainwestowac, zeby tylko wszystko dobrze poszło i żebyśmy z dzidkiem mieli najlepszą opiekę. Jestem dopiero w 5 tygodniu, to spadło na mnie tak nieoczekiwanie. Pozdrawiam!

17 odpowiedzi na pytanie: Najlepszy szpital w Łodzi

Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

Witam!
Ja dopiero w kwietniu urodzę, ale już teraz mogę Ci polecić Centrum Zdrowia Matki Polki.
Byłam tam na porodówce (na III p.), ludzie jak to ludzie – różni, ale wierzę, że będę miała dobrą opiekę. Poza tym znieczulenie zo jest za darmo….w innych szpitalach podobno kosztuje ok. 500 zł.

Jak juz urodzę, to postaram sie obiektywnie opisać jak było, czego nie było…i w ogóle.

Pozdrawiam.

kamuszka Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

Dziękuję za odpowiedz 🙂

Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

Nie chcę Cię rozczarować, ale ja nie zapłaciłam i odmówiono mi znieczulenia zo.


Ola i Ulcia (11m)

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

Rodziłam w Matce Polce i jestem zadowolona. Wiadomo jednak, że nie jest to pięciogwiazdkowy hotel, ale szpital. Jest to najlepiej doposażony pod względem sprzętu łódzki szpital i pracują w nim najlepsi fachowcy. Często z powodu komplikacji przy porodzie, bądź wcześniej wykrytych wad, ciężarne przewożone są/rodzą właśnie tutaj. Leżąc w tym szpitalu widziałam kobiety z całej Polski, a o czymś to świadczy.
Poród jednak może przebiegać różnie i każda matka będzie mieć inne wspomnienia. Z tego też względu, albo będzie polecać dany szpital, albo nie (co nie będzie kwestią szpitala, tylko kwestią przypadku).

Asia & Michaś 09.05.04

kansia Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

Z moich obserwacji najlepszy szpital – jeśli nie ma żadnych komplikacji i ciąża przebiega prawidłowo – to szpital Rydygiera na ul. Szterlinga – o ile się nie mylę to jest to jedyny szpital w Łodzi, który ma tytuł “Przyjazny dziecku”. Jeśli jednak są jakieś powikłania, to rzeczywiście z każdego szpitala łodzkiego ciężarne kierowane są do Matki Polki i Madurowicza. Słyszałam opowieści z “pierwszej ręki” od kilku dziewczyn rodzących w Matce Polce, rzeczywiście pod względem medycznym bez zastrzeżeń, ale pacjentki traktowane są poniżej godności człowieka – nie chciałabym tak przeżyć tej ważnej chwili. Jak pisała wcześniej jedna z dziewczyn – można trafić na różny personel….
Ja zdecydowałam się na Madurowicza –
jest przytulniejszy i bardziej mnie przekonuje. Leżałam tam na patologii ciąży – naprawdę super opieka. Miesiąc temu rodziła tam moja szwagierka – była bardzo zadowolona, a potrzebowała pomocy, bo to była cesarka, po której dochodzi się dłużej do siebie.
O szczegóły zapytaj w maju, wtedy będę mogła podzielić się swoimi spostrzeżeniami:)
Jednak pewnie co dziewczyna, to inne doświadczenie i inne opinie. Najlepiej wybierz sobie lekarza i zaplanuj poród tam gdzie on pracuje.

Powodzenia!!!

Kansia

Dodane ponad rok temu,

Re:do Olencji

… Na pewno odmówili Ci z jakiegoś ważnego powodu…
Mi też nikt tego nie gwarantuje, a mam tam swojego lekarza i położną.
Widocznie były jakieś przeciwwskazania np. poród dobiegała końca, albo było jeszcze za wcześnie…….
Nie wiem.
Poza tym, W Matce Polce są III bloki porodowe, a każdy inny i różni ludzie się trafiają – jak w każdym zawodzie.

Jedno jest pewne, że jeśli już można kobietę znieczulić, to nie żądają za to pieniędzy.

….przykro mi, że Ci nie dali zoo…pewnie było Ci źle psychicznie i bardziej odczuwałaś ból fizyczny…..

Pozdrawiam
Anka 34tc.

agta Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

W lipcu 2004 roku w Matce Polce urodził się mój syn. Wybrałam ten szpital, gdyż w razie komplikacji (których przecież nigdy nie da się przewidzieć) jest on najlepiej przygotowany pod względem sprzętu. Byłam bardzo zadowolona zarówno z warunków jak i opieki (miałam cesarkę). Faktycznie są tam kobiety z całej Polski, a co do personelu to wiadomo że ludzie są różni, tym bardziej że ten szpiotal jest wielki jak fabryka. Ja nie miałam powodów do narzekań. Madurowicza znam z opowiadań i ja nie zdecydowałabym się tym bardziej że dzieci tam umierają z powodu zakażeń bakteryjnych. Ciągle mają z tym prblemy.

Pozdrawiam Agata

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

Popieram, popieram. Mam dokładnie takie samo spojrzenie na ten temat. Tym bardziej, że o wielu przykrych przypadkach z tego szpitala (Madurowicz) w ogóle się głośno nie mówi.

Asia & Michaś 09.05.04

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

We wrześniu moja koleżanka miała rodzić właśnie w Rydygierze. Wcześniej nawet chodziła do ich szkoły rodzenia. Jak przyszło co, do czego, to nie przyjęli jej, zasłaniając się “zbyt małym rozwarciem.” W rezultacie, z rozpoczętą akcją porodową koleżanka wylądowała w Madurowiczu.

W życiu nie chciałabym, aby w takiej chwili potraktowano mnie w taki sposób.

Asia & Michaś 09.05.04

elfa Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

witaj,
my rodziliśmy w CZMP i z perspektywy czasu jestem z tej decyzji bardzo zadowolona.
Ciążą moja z Ewcią była wzorcowa – poród niestety taki nie był 🙁 i dlatego byłam bardzo szczęśliwa że jesteśmy właśnie tam (czułam się poprostu bezpieczna).
Jeżeli chodzi o personel – cóż, napewno w małym szpitalu jest przytulniej, ale ja rodziłam na II i też leżałam na II i muszę powiedzieć że podziwiam pielęgniarki, które się zajmowały moją dzidzią, bo jest to bardzo trudna praca! (chociaż była też 1 czy 2 które mi ją poprostu bez słowa zabierały – ale to na 20/1 czy 2)
W kwietniu czeka nas powtórka z szaleństwa ;-)))) i Alex przyjdzie właśnie tam na świat:-))))

pozdrawiamy cieplutko :-)))


OLA & EWCIA & ALEX(?16.04.2005?)

Dodane ponad rok temu,

do duszencji:)

Witaj:))

Decydujesz sie na zo? Czy dopiero rozpatrujesz taka decyzje?

Utul brzusio:))

Ola i Adaś junior 12.04.05? “M&M”

Dodane ponad rok temu,

Re:

Na razie biorę pod uwagę znieczulenie.
Czytając na forum różne opowieści o porodach, często czuję kropelki potu na plecach i wyskakujące rumieńce na policzkach 😉
Dlatego zakładam, że jak początki będę miała trudne, to z czasem trwania porodu na pewno nie będzie łatwiej…i dlatego poproszę o znieczulenie. Ale jeśli będe dawać radę, to na pewno pójdę na żywioł 🙂

pozdrawiam wiosennie.

mati2 Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

Ja rodziłam w CZMP i gdy będę rodziła jeszcze raz to napewno właśnie tam :).

Marta i Korneliusz 7.10.2004

Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

Witaj:))

Ja zdecydowalam sie na szpital im. Rydygiera na ul. Szterlinga. Wybralam go poniewaz po pierwsze lekarz, ktory mnie prowadzi tam pracuje, po drugie: jest przyjazny dziecku i po trezcie:sama sie tam urodzilam. Tak jak kazy szpital i ten ma swoje zalety i wady!! Jest to placowka, ktora jest przeznaczona dla kobiet bez komplikacji ciazowych i rodzacych w terminie. Nie ma tu takiego sprzetu jak w CZMP czy Mandurowiczu jesli chodzi o pomoc noworodkom. Ale z drugiej strony nie nalezy z gory zakladac czarnych scenariuszy, ze cos bedzie nie tak!! Ja jestem pomimo uczucia strachu przed porodem i wrazeniem, ze nie jestem wraz mezem w pelni przygotowana na przyjscie naszego synka na swiat- dobrej mysli:)) Zycze powodzenia:))

Utul brzusio:))

Ola i Adaś junior 12.04.05? “M&M”

Dodane ponad rok temu,

Re:do Olencji

Wiesz, nie wiem jaki mieli powód (nikt tam za bardzo nie chce udzielać jakichkolwiek odpowiedzi – po prostu jest się traktowanym jak kolejny przypadek, a konkretnie jak przedmiot).
Przed porodem ustaliłam, że jak będzie bolało podadzą mi znieczulenie. Pytałam się ile to będzie kosztowało, usłyszałam, że nic.
W czasie porodu kilka razy skarżyłam się, że boli. O różnym czasie, więc nie ma mowy, że za wcześnie czy za późno.
Pan ordynator powiedział: “Takie lekkie skurczyki? Przecież to nie boli”. Ja na to, że chyba sama lepiej wiem czy mnie boli. Ale on uznał, że to jest ból do zniesienia.
Jeszcze kilkukrotnie prosiłam, błagałam o znieczulenie. Po którymś razie powiedziano mi, że juz za późno, jest rozwarcie.
A w końcu i tak skończyło się na stole operacynum miałam cc i podano mi w końcu znieczulenie w kręgosłup. Więc przeciwwskzań medycznych nie było.

To tyle co do ich podejścia do pacjenta.

Zdecydowałm się na ten szpital ze względu na to, iż mają dobry sprzęt i doświadczonych lekarzy. I tak jest. Jestem wdzięczna temu, kto w końcu podjął decyzję o cc bo jak się okazało później moje dziecko nie miało najmniejszych szans urodzić się naturalnie.
Nie wiadomo czy w innym szpitalu ktoś by to rozpoznał.
Z drugiej strony mam żal bo wiem, że lekarz zauważył to wcześnie, przed całą akcją porodową i nie zlecił od razu cc tylko kazał się męczyć mnie i przede wszystkim ryzykował życiem mojego dziecka.


Ola i Ulcia (11m)

Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

a ja nawiałam z CZMP i rodziłam w Szpitalu im. Jordana na Przyrodniczej – złego słowa nie mogę powiedzieć!!!
Drugie dziecko tez tam bede rodzić, no chyba że moja ciąża przebiegałaby nieprawidłowo lub byłyby jakieś komplikacje.

Mnie przeraził ten moloch jakim jest CZMP i opowiesci moich koleżanek, które przeszły tam na pordówkach NIELUDZKIE traktowanie…
Także tyle na ten temat.
Jeśli Twoja ciąża bedzie ok, to staraj sie raczej wybrać szpital najbliżej siebie itd… bo też nie widzę sensu, by ktoś mieszkający pod Zgierzem (ale jeszcze w Łodzi) walił z rozwarciem i skurczami niemal do Tuszyna!:) czyli na drugi koniec miasta – a jesli jeszcze to bedzie w godzinach szczytu, no to mozna urodzić po drodze!!

bruni i Filipek 22mce !

jo-jo Dodane ponad rok temu,

Re: Najlepszy szpital w Łodzi

Ja rodziłam swoją córeczkę rok temu w szpitalu Rydgiera na Szterlinga – tez zdecydowałam się głownie na ten szpital, gdyż mój lekarz własnie tam pracuje (a propos który lekarz cie prowadzi? ). Natalka urodziła się przez CC – z zabiegu jestem bardzo zadowolona – blizny prawie nie widac i brak zrostów – zreszta dosyc szybko wróciłam do formy po porodzie. Moze troche gorzej było po porodzie – na sale gdzie leza matki z dziecmi nie mogą wchodzic osoby odwiedzjace – jest to oczywiscie bardzo dobre dla dzieci bo nie przenosza sie zarazki – dla mnie jednak opieka nad dzieckiem dzien po operacji była dosyc ciezka, wszystko bolało, ciągneło, nie miałam siły aby podniesc dziecko – a położne kazały robic wszystko samemu – dlatego pewnie samego pobytu w sszpitalu nie odbieram jako cos przyjemnego – ale ogólnie nie było żle – opieka lekarzy OK.

Pozdrawiam gorąco – wszystko bedzie dobrze!!!!

Joasia i Natunia (17.01.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: Najlepszy szpital w Łodzi

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Czym szczepić?
Cześć Dziewczyny. Mam pytanie odnośnie szczepionek nadobowiązkowych. Nie możemy się z mężem zdecydować czy warto szczepić naszego synka szczepionkani skojarzonymi, czy nie. A jeśli tak, to jaką. Poradzcie nam coś, bo
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
ciąża a komputer
Witajcie! Jestem w 5 tygodniu ciąży, to będzie moje pierwsze dziecko. Dlatego chciałam zapytać, czy praca przy komputerze moze zaszkodzić mojemu dziecku? Codziennie spedzam przy nim kilka godzin, ostatnio ograniczam
Czytaj dalej