Nastraszyłam sie…

Słuchajcie byliśmy dziś z Olką na wypadzie samochodowym i ona dość długo siedziała w foteliku. Po przyjściu do domu daliśmy ją do łóżeczka, a ona wyprostowała nóżki , raczki podniosła tak jakby coś obejmowała i zesztywniała na 3, 4 sekundy, a potem sie rozpłakała. Obruciłam ja na brzuszek – żeby się rozruszała i jak obruciłam ją spowrotem to się ta sytuacja powtuezyła. Trwało to 3, 4 sekundy, nie dłużej,ale było takie dziwne….

Czy to może być coś poważnego???
Nieźle się nastraszyłam.

Anek i Oleńka ( 26.04.2003 )

5 odpowiedzi na pytanie: Nastraszyłam sie…

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: Nastraszyłam sie…

A może to tylko odruch Moro (strachu) charakterystyczny dla maluszków. Zawsze jak czują brak oparcia z tyłu, właśnie wyciągają nóżki i rozprostowują rączki, jakby chciały coś objąć – podobno to pozostałość po naszych przodkach – małe małpki w ten sposób właśnie trzymają się matki. Wcześniej nie próbowałam ale założę się, że jakby w tym czasie dać palca, to uścisk byłby baaardzo silny. Nic się nie martw.

Daga i Zuzia 21 kwietnia 2003

anek Dodane ponad rok temu,

Re: Nastraszyłam sie…

Mam nadzieje, że jest tak jak piszesz, na razie nic jej się takiego znowu nie działo. Oby był to tylko odruch.

Anek i Oleńka ( 26.04.2003 )

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: Nastraszyłam sie…

To raczej nic poważnego, Mój ma też czasem coś takiego jak zasypia. Wtedy potrafi właśnie podnieść rączki, często zrobić wielkie oczy i spowrotem zasnąć, albo się nawet rozpłakać. Wygląda to tak jakby się czegoś przestraszył. I zdarza mu się to tylko przy zasypianiu. Może to dzieje się gdy dziecko ma dzień pełen wrażeń?? Bo on tak zaczął robić jak zaczeliśmy z nim dużo jeździć. Ale może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat, sama chętnie poczytam.

Agus i Kamilek (24.03.2003)

zielony Dodane ponad rok temu,

Re: Nastraszyłam sie…

Dorośli też miewają “takie rzeczy” przed zaśnięciem a raczej w pierwszej fazie snu … takie gwałtowne reakcje układu nerwowego …

serdecznie pozdrawiam
Krzysiek
mąż Agnieszki
tatuś Dawidka (17-03-2003)

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: Nastraszyłam sie…

Dlatego wydaje mi się, że to nic poważnego 🙂

Agus i Kamilek (24.03.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Nastraszyłam sie…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Chcecie zobaczyć...?
...majowego, a raczej kwietniowego, Maćka? http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=7225&q=r_redford&k=4 [img]http://foto.onet.pl/upload/15/60/_108440_n.jpg[/img] Kasia i Maciek[i]Edited by Redford on 2003/06/02 09:36.[/i]
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
PROBLEM Z CZĘSTĄ CZKAWKĄ MOWORODKA
Moja Claudynka ma już 3 dni. Wszystko jest OK> ale bardzo często ma czkawkę.Kilka razy dziennie. Czy to jest normalny objaw? Co powinnam zrobić aby zlikwidować czkawkę . dorota...termin...1 czerwca!
Czytaj dalej