Nasze dzieci nie lubią USG

Moja koleżanka wróciła od lekarza(jednego z lepszych i bardziej doświadczonych w moim regionie), który wykonywał jej USG.Podczas badania dzidzia ją kopała i lekarz widząc jak jej się brzuch rusza powiedział, że dzieci w brzuchu tego nie lubią. Ani USG, ani mierzenia im tętna specjalnym aparatem.Szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałam sie z taką opinią.Jednak może coś w tym jest i jeśli nie ma potrzeby to może naprawde nie warto robić więcej niż wskazane trzy badania USG(wiele kobiet robi podczas całej, prawidłowo rozwijającej się ciąży nawet kilkanaście razy USG) Być może to, co sprawia przyjemność mamom (czyli oglądanie, czasami zbyt częste, dzidzi na USG)nie jest wcale takie przyjemne dla maleństwa!

2 odpowiedzi na pytanie: Nasze dzieci nie lubią USG

kata Dodane ponad rok temu,

Re: Nasze dzieci nie lubią USG

hmmm, w sumie może i racja, bo przecież często zwłaszcza w bardziej zaawansowanej ciąży lekarz naciska głowicę dość mocno więc pewnie maleństwu jest wtedy niewygodnie, tak samo jak mama siedzi długo, to ono jest zgniecione lekko. Nie miałam jeszcze ktg, ale to akurat chyba nie ciśnie, chyba że masz na mysli ten ultrasonograficzny mały detektor który czasem może troszkę uciska. Ja do tej pory miałam wsumie usg w 5 tc (błyskawiczne dowcipne żeby stweirdzić że coś majaczy w macicy), potem w 7 tc, potem w 14 tc, potem w 22 tc, potemw 24 tc tylko szybciutko szyjka dowcipnym, no i ostatnio w szpitalu w 28 tc. Wszystko pod kontrolą i za wiedzą lekarza. TEż mi się nie wydaje słuszne robienie usg tylko dla przyjmeności bardzo często, ale co innego jak trzeba bo są ku temu wskazania.

Pozdrawiamy
Kasia i Doriana

13.06

shibaa Dodane ponad rok temu,

Re: Nasze dzieci nie lubią USG

Chodzi o to że fale ultradźwiękowe rozgrzewają tkanki – równiez tkanki płodu – jest to tak samo mało przyjemne jak zbyt gorąca kąpiel. Reakcja dziecka – wzmożone ruchy, ucieczka, to naturalny odruch.
Jednak podczas badania które trwa zazwyczaj kilka-klikanaście minut rozgrzanie tkanek jest na tyle jednak niewielkie że nie jest groźne … tylko właśnie nieprzyjemne lub raczej wywołujące reakcję oduchową na źródło ciepła.

Znasz odpowiedź na pytanie: Nasze dzieci nie lubią USG?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Czy ktoś ma Forda Fusion?
Chcemy zmienić samochód, jak myslicie czy przy jednym dziecku Ford Fusion jest wystarczający? Może ktoś z Was jest jego uzytkownikiem, bo mam wątpliwości czy nie jest zbyt mały np. żeby
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Po obciążeniu 50 g glukozy
Pocieszcie mnie! Albo napiszcie, co moze sie dziac... Generalnie mam kiepskie wyniki krwi, robilam tez badanie stezenia glukozy w surowicy i wyszedl mi nastepujacy wynik: -na czczo - 62 mg/dl -1 h po
Czytaj dalej