nauczyłam go zasypiać i co z tego?

Ponieważ mój bartuś wybudzał się od 8 do 12 razy w nocy domagajac się albo cycka albo herbatki, postanowiliśmy z mężem nauczyć go zasypiania w łóżeczku.
Zgodnie z teorią z książki “Każde dziecko….” liczyliśmy na znakomite efekty.
I rzeczywiście Bartuś nauczył się zasypiać sam w ciągu 2 dni (przy czym nie stosowaliśmy dokładnie metody z ksiązki bo była dla nas zbyt drastyczna).
Jednak nie jest tak różowo od 4 dni odkladam Bartka do łóżka i on idzie sobie spokojnie spać. Ale wcale nie przesypia w nocy dłuższego czasu (kiedyś spał 6-7 godzin bez przerwy), Liczba pobudek spadła co prawda do 4-5, ale to i tak oznacza że on wybudza się co jakieś 2 godz. Głodny na pewno nie jest, bo od tygodnia (za zaleceniem lekarza) przed snem dostaje kaszkę.
Co może więc być nie tak, mi już brakuje pomysłów, może macie jakieś o co moze mu chodzić??

Ania i Bartuś (26.04.2004)

16 odpowiedzi na pytanie: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

 1. Re: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

  Hej
  Jedyny pomysl jaki mi przychodzi do glowy (za rada jednek madrej ksiazki) to czas karmienia w nocy ograniczyc do min. np. tylko kilka min czy nawet 1 min. Dziecko sie po jakims czasie juz nie obudzi i samo przespi cala noc.
  Pozdrowienia,
  Majka z Alexandrem i Victorem

  M&A&baby

  • Re: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

   Przeczytaj moją wiadomość pod tytułem “nie może spać”. Pozdrawiam. Marta

   • Re: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

    U nas to samo, ale ja zwalam to na zęby (dolne dwójki się pchają) albo na chęć przytulenia do mamy. Ostatnio miałam już dość głaskania go po główce stojąc przy łóżeczku – bo ile herbatek mogę mu dać w nocy 3 to chyba wystarczy…
    Wzięłam go do siebie i zasnął momentalnie trzymając mnie za ucho… odłożyłam do łóżeczka. Może mamy mu brakuje:).
    Życzę wytrwałości i pamiętaj, że nie jesteś sama:)

    bianka i Bartuś (05.12.2003)

    • Re: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

     A czy mozesz mi napisac jak swojego synka nauczylas zasypiac w lozeczku, bo ja mam taki problem ze moj Macius nie chce zasypiac w lozeczku tylko ze mna. Jakbys mogla to napisz mi. Z gory dziekuje.

     11.03.2004 – Maciuś

     • Re: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

      Jak dla mnie to zupełnie normalne. Przecież Bartuś ma dopiero 5 m-cy. Dzieci w jego wieku zazwyczaj budzą się kilka razy w ciągu nocy. I niestety nic nie da się z tym zrobić. Powinno samo przejść. Takie jest moje zdanie. Moja córeczka (teraz 8 m-cy) miała okres, gdy budziła się co 0,5-1 godzinę. Ale przeszło jej. Teraz budzi się ze 3 razy w nocy, ostatnio zdarza się że 2 razy. Ja bym przeczekała. Niestety podobno takie wybudzanie częściej dotyczy dzieci karmionych piersią i dopóki są tak karmione, będą się budziły. Pewnie będzie lepiej jak przestaniesz karmić. Chociaż pocieszę, ze ja wciąż karmię i też jest lepiej.

      Marta i Lenka 15.01.2004

      • opisuję jak to zrobiłam

       Na ten krok zdecydowaliśmy się z mężem trochę wcześniej niz zaleca książka tzn. gdy bartek skończył 5 m-cy, ale 12 pobudek w ciągu nocy to ponad moje siły, biorąc pod uwagę, że od poniedziałku wracam do pracy.
       Po wieczornym rytuale kąpiel karmienie, chwilke synka poprzytulałam już w jego pokoiku, takżeby był wyciszony i spokojny, a następnie odłożyłam do łóżeczka i wyszłam, po jakims czasie zaczął płakać, wtedy na zmianę z mężem wchodziliśmy do pokoju, pochylaliśmy się nad łózeczkiem i robiliśmy wszystko żeby sie uspokoił (głaskanie, spiewanie, itd.), ale nie wyjmowaliśmy z łóżeczka, ani nie podawaliśmy herbatki. Gdybyśmy to zrobili natychmiast by zasnął wg swoich starych przyzwyczajeń, a właśnie chcieliśmy je zmienić.
       Wychodziliśmy z jego pokoju tylko na chwilkę, żeby dac mu szansę na zaśnięcie.
       Pierwszego dnia zasnął po 20 min, drugiego dnia po 15 min. płaczu.
       następnego tylko troszkę pomarudził i zasnął, tak jest do teraz.
       Niezastąpiona okazała sie rola męża, szybko odkryliśmy, że synek najlepiej uspokaja się przy jego śpiewie, ja nie miałam praktycznie szans, tak więc to on głównie usypiał małego.
       Maluszek musi zrozumieć, że jeteście przy nim kochacie, go, ale nie dostanie tegio czego żąda.
       Uprzedzam, ze dziecko może chwilami na prawdę płakać i trudno to znieść.
       My dlatego właśnie nie zdecydowaliśmy się zastosować sdokłasdnie metody z ksi ażki gdzie jest napisane,żeby do dziecka wchodzić i wychodzić w określonych odstępach czasu.

       Ania i Bartuś (26.04.2004)

       • Re: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

        nie mogę znaleźć tego posta możesz mnie trochę nakierować
        A czy kolki gigant szczęśliwie mineły?

        Ania i Bartuś (26.04.2004)

        • Re: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

         Wklejam tekst mojej odpowiedzi na inny list z tematu spanie: Niestety mam ten sam problem. Mój 4 miesięczny synek niegdy nie spał dobrze, szczególnie w dzień. Zwalałam to na kolki, ale problem nie minał. Właśnie jestem po nieprzespanej noc, mały właśnie – cudem dosypia razem z mężem. Jeżdżę po lekarzach (mieszkamy w Belgi) i oto co mi mówią. dzeicko musi spać, jeśli nie śpi to coś jest nie tak. 1. trzeba je nauczyć spać samemu. (Ale mały spał kiedyś lepiej, więc co, oduczył się tego?). metoda nieposkutkowała. 2. Wczoraj na telefon dostałam receptę na nadkwasotę. Ponoć dzieci często mają dużą kwaśnośc w żołądku i to je pali i nie mogą spać. W nocy dałam małemu Nutramigen i spał dużo lepiej – 4 godz. Zauważyłam że synek bardzo niespokonie jada, więc może to ten mój pokarm – kwaśny albo co? Przez kolki jestem na ostrej diecie i cały czas chudnę, a czytałam że w procesie spalania mojego tłuszczu wydzielają się szkodliwe substancje, więc to może jemu szkodzi. Nie wiem, nie mogę spać nocami bo myśle.3. Umówiliśmy się do neurologa dziecięcego, możę tu coś jest nie tak 0 nie daj Boże Ale to za 2 tyg.
         Jestem zdania że małemu musi coś dolegać, tak sam z siebie nie byłby marudny…Ja nie mogę tego zwalić na jego”trudny charakter” lub inne bzdury. Węc szukamy przyczyny, aż ją znajdziemy. mogę Ci napisać jak postępy. Może Twoja córunia ma coś podobnego.. Marta i Kubuś

         mojemu dziecku właściwie sie pogorsza. I zawsze spał lepiej w nocy – po 12 godz z przerwami na jedzenie. Ponieważ jest coraz bardziej marudny, nawet jek teraz wstał i się najadł, pojawiły sie podejrzenia alergii pokarmowej. dzwoniłam do lekarza i mam małego odstawić od piersi na dwa dni i zobaczymy czy będzie lepiej. Skoro Twoja mała dobrze śpi w dzien to może ma poprzestawiany dzień z nocą? trudno powiedzeć i nie chcę broń Boże nic sugerowac. Mój mały miał takie objawy jak Twoja Emilka jak miał kolke – nie marudził ale coś było nie tak, też stękał i prężył się nie otworzywszy oczu.
         powodzenia

         PS. Kolki minęły jak zaczęłam stosować ostrą dietę, plus kropelki z Niemiec Sabsimplex i kropelki z Belgi Bebyfen. Myślę że to były kolki plus nietolerancja pokarmowa, dlatego tak ciężko mały to znosił

         • Re: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

          Nigdzie w książce nie jest napisane, że nauczenie dziecka samodzielnego zasypiania rozwiąze problem nocnych pobudek. Są to owszem rzeczy powiązane, ale niejednoznaczne. Jak uporałaś sie z zasypianiem, teraz przejdź do pobudek.
          Ja to zrobiłam tak: najpierw sprawdzałam – jak Iza sie budziła, to dostawała cycusia, ale to ja decydowałam i końcu karmienia, a ona…. nie protestowała – odwracała sie na drugi bok i zasypiała. To mnie przekonało, ze na pewno nie chodzi jej o głód. Następnie likwidowałam kolejne pobudki, zakładjąc np., że pierwsze karmienie może być dopiero o 1 w nocy. Jak budziła się wczesniej, to stosowałam procedurę taką, jak przy usypianiu na noc – czyli wchodzenie co kilka minut, niewyjmowanie z łóżeczka, śpiewanie kołysanki, mówienie.

          Jak przestała się budzić przed 1.00, to zaczełam przesuwać kolejne karmienie na później, itd. Poszło w miarę szybko. Njagorzej było wlasnie z pobudką ok. 1-2, a potem jeszcze 6 rano była kłopotliwa.

          • Re: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

           Może tak Jego uroda? Natan do tej pory budzi się po kilka razy w nocy. Już się z tym pogodziłam. Pocieszam się, że do 18-stki mu przejdzie ;-))))))))

           • Re: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

            Ja przypadkowo odkryłam jak sprawić aby moje dziecko mialo mniej pobudek w nocy. Kuba ma 4 miesiące i tez jest karmiony piersią. ostatnio pojawiło sie podejrzenie alergii więc odstawilismy małego na 2 dni na Nutramigen. W tym czasie dostawal porcje ok 200 ml, które chętnie wypijał co 4 godz. ( do tej pory na piersi pił dokładnie co 3 całą dobę) Sciągając pokarm zauważyłam że ściągam go najwyżej po 80 – 100 ml z jednej piersi, a małego karmiłam zawsze z jednej, na zmianę. Wniesk: mały wypijał mniej za jednym razem niż z butelki. Od paru dni jesteśmy z powrotem na piersi, ale na noc odciągam pokarm i podaję z butelki ok 180ml za jedny razem, jak tyle nie mam to uzupełniam Nutramigenem. no i teraz mały jest w zasadzie karmiony tylko raz w nocy, tzn ma przerwy ok 4-6 godz. W dzień nie daję rady odciągnąć tyle pokarmu na raz i mały znowy sśie co 3 godz. Więc stwierdziłam, że go wcześniej nie dokarmiałam (!) :). ! U mnie sprawdza się, że dobrze nakarmione dzięcko dłużej prześpi w nocy, poza tym mam podejrzenie że rozbudzało go wyciąganie z łóżeczka, czego teraz nie robimy. No i tata może dziecko nakarmić – jaka radość. Ale to może nie być regułą. Powodzenia. Marta i Kuba

            • Re: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

             Nigdy nie ściągniesz z piersi tyle mleka, ile uda sie dziecku w tym samym czasie – dziecko zawsze wyssie mniej… Ja z lewej piersi to w ogóle prawie nic nie ściagałam a Iza się najadała tak samo jak z prawej…

             • Re: opisuję jak to zrobiłam

              Nie mogę znaleźć żadnej książki na temat spania. Jakie Wy macie?

              • Re: opisuję jak to zrobiłam

               Mowa tu o ksiazce pt.: “Kazde dziecko moze nauczyc sie spac” autorstwa Annette Kast-Zahn i Hartmuta Morgenroth’a. Ja ksiazke zamowilam przez internet, w ksiegarni wydawnictwa Media Rodzina z Poznania (przyslali w ciagu 2 dni, cena chyba 18,00 zl).
               Pozdrawiam! :-)))

               Gajka i Szymek (13.XI.2003)

               • Re: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

                Witam,do niedawna mialam podobny problem do Twojego. 14-miesięczny Patryk nie przesypiał nocy, budził się co godzinę, dwie. Tak było co noc. Byłam już wykończona. Wszystkie sposoby zawodziły i nie mam dla Ciebie “złotego środka”. Po prostu nagle (po wyjściu zębów trzonowych i kłów|)) zaczął przesypiać noc. Zdarza mu się obudzić raz, czy dwa, jednak szybko usypia-wcześniej się wybudzał, płakał. Może Twojemu synkowi też wychodzą ząbki i to jest powodem nocnego budzenia się?

                Orlika&Patryś 19-08-03

                Znasz odpowiedź na pytanie: nauczyłam go zasypiać i co z tego?

                Dodaj komentarz

                Mozarella w ciąży

                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                Czytaj dalej →

                Ile kosztuje żłobek?

                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                Czytaj dalej →

                Dziewczyny po cc – dreny

                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                Czytaj dalej →

                Meskie imie miedzynarodowe.

                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                Czytaj dalej →

                Wielotorbielowatość nerek

                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                Czytaj dalej →

                Ruchome kolano

                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                Czytaj dalej →
                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                Logo
                Enable registration in settings - general