Niania elektroniczna

Na jaką odległość to cudo działa w warunkach budynku? Chodzi mi konkretnie o dom wczasowy – niezbyt duży. Czy jeśli, powiedzmy zejdę na dół to usłyszę płaczące dziecko w pokoju?

Kas
pisanina

7 odpowiedzi na pytanie: Niania elektroniczna

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: Niania elektroniczna

Niestety – nie sprawdzisz dopóki nie pojedziesz…
Moja niania działa na około 100-200 m. Ale… na powietrzu, jak nie ma anten/komputerów/grubych ścian/innych niań/ telewizorów/zagłuszaczy telefonów/wind itd. itp. (np. u mnie w mieszkaniu- blok- nie działa z pokoju do pokoju, bo sieje cały czas… A na wakacjach zostawiałam śpiące dziecko w pokoju i szłam na ognisko – zasięg był :)) Warto też nie załamywać się od razu tylko sprawdzać po kolei różne kanały – czasem jedne sieją, a inne dobrze odbierają.
Życzę udanych wakacji 🙂

Pozdrawiam,
Anka

gutek Dodane ponad rok temu,

Re: Niania elektroniczna

Moja niania z zestawu carrera baby ( więc nie firmowa) na powietrzu ma zasięg 80 m. Jeśli chodzi o domowe warunki, nie było nic napisane. Ale mam piętrowy dom i jak mały był malutki spał na górze w łóżeczku, a ja robiłam na dole pranie czy coś w tym stylu 🙂 niania działała bez problemu. Nawet gdy mały zostawał na dworze ( spał) a ja byłam w domu przy zamknietych drzwiach też było ok. Myślę że najlepiej idz do sklepu poproś o instrukcje ok kilku modeli i szukaj., może znajdziesz info na ten temat.

Albo poproś forumiowe mamusie o przetestowanie swoich niań 🙂

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: Niania elektroniczna

Moi znajomi korzystali z tego właśnie w domu.
To byłą kwestia pietra (odległosć).
Słyszalnosć była dobra.
Chyba zalezy to od odległości, chyba takie urządzenia maja w instrukcji określone jaki mają zsieg.

Ja i tupot małych stóp

kas Dodane ponad rok temu,

Re: Niania elektroniczna

No chyba muszę zajrzeć do szczegółowych instrukcji obsługi, bo jak się dowiadywałam w sklepach to właściwie podają mi tylko zasięg napisany na opakowaniu – a jest on mierzony na wolnej przestrzeni- bez ścian itp.

Kas
[Zobacz stronę]

koyaga Dodane ponad rok temu,

Re: Niania elektroniczna

No nie jak tak .

Ja mam Philipsa i skubana jest tak czuła, że ściąga samochody z ulicy. B. dobrze działa na odległość, bez zastrzeżeń.

Aga &

Dodane ponad rok temu,

Re: Niania elektroniczna

a my używaliśmy walkietalkie jako elektronicznej niani. Ma zasięg do 5 km w terenie, a gdy chcielismy isc na krotki spacer bez problemu udawalo nam sie to:) tylko trzeba bylo wczesniej napracowac sie przy odpowiednim ustawieniu, bo nie jest tak czuly jak niania i dopiero glosny placz wlaczal funkcje nanny…

Jaś(11.03), Igusia(02.05), Pawełek(31.12.06)

mamaedusia Dodane ponad rok temu,

Re: Niania elektroniczna

Ja mam Philipsa. Zasięg na wolnym powietrzu do 150m, ale ile wynosi biorąc pod uwagę zabudowania, trudno powiedzieć. Nie próbowałam jeszcze na większe odlebłości, w każdym razie zdarzało mi się zostawiać małego na podsłuchu i iść do szwagierki ,która mieszka w sąsiednim domu. Słychać było idealnie. Natomiast jej niania (tylko nie pamiętam jaka firma, jakaś mało znana) czasami ściąga rozmowy kierowców przez CB radio, którzy przejeżdżają niedaleko naszych domów i zdarza się,że szumi i piszczy.

Znasz odpowiedź na pytanie: Niania elektroniczna

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
2 córki/2 synów(frustracja)
Witam, mam pytanie dotyczące waszych doświadczeń,szczególnie do mam 2 córek (lub 2 synów)...jak zareagowali Wasi mężowie/rodzina na wiadomość o drugim dziecku tej samej płci? My mamy córkę,3 letnią i właśnie okazało się,że
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
po zabiegu
jak dlugo utrzymuje sie bul po zabiegu ? moja dziewczyna miala zabieg kilka dni temu i caly czas odczowa bol po lewej stronie podbrzusza . czy to jest normalne i
Czytaj dalej