Nie chce jeść

Mój syn od pewnego czasu nie chce jeść. Z dnia na dzień je coraz mniej. Próbowałam go karmić przez sen, ale i to przestaje skutkować. Obecnie robimy mu badania, ale te czekanie na wyniki mnie wykańcza. Lekarz zalecił mu na razie witaminę B6 oraz kwas foliowy. Zdaje się mu to nie pomagać. Czy ktoś spotkal się z podobnym przypadkiem?

5 odpowiedzi na pytanie: Nie chce jeść

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce jeść

napisz w jakim jest wieku, ile waży i czy dużo pije. napisz też jakie jest jego samopoczucie – tzn czy się bawi, jest żywy tak jak zwykle, zadowolony itp.
A.

alicjal Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce jeść

On ma 7 miesięcy, waży 7,5 kg, ostatnio mało przybral na wadze, ale dotąd miał dobry apetyt, karmię go piersią i zupkami, próbuję dawać mu soczki, ale on nie chce, no i zaczęłam podawać mu mięsko, ale też nie bardzo chce. Najgorzej, że odmawia mleka. Weźmie łyczek i pręży się i wygina w różne strony.
Jego zachowanie: jest mniej ruchliwy niż zwykle i najchętniej nie schodziłby z rąk rodziców.

czarna Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce jeść

a moze zabki mu ida????????tak moja zachowwywala sie wlasnie przy zabkowaniu…..

CZARNA MAMA EWY

alicjal Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce jeść

A jeśli to rzeczywięcie ząbki (bo już czas na nie) to jak długo może to trwać? On je z dnia na dzień coraz mniej. Boję się, że się odwodni.

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce jeść do AlicjiL

byłaś u laryngologa żeby zajrzał do uszu? wg mnie to albo:
1. zapalenie ucha – u niemowląt bezobjawowe + ból przy ssaniu
2. ząbki i związany z tym brak apetytu
3. chwilowe zmniejszenie zapotrzebowania na jedzenie.
wagowo mieści się w siatkach centylowych. jeśli dotąd miał dobry apetyt i laryngolog wykluczy zapalenie uszu to bym się tym wogóle nie przejmowała. dzieci jedzą i rosną “skokami” – może teraz akurat ma dołek i nie potrzebuje aż tyle jeść.. nie martw się – żadne dziecko nie zagłodziło się jeszcze na śmierć w ten sposób. postaraj się do tego podejść na luzie. on też jest człowiekiem i ma prawo nie mieć apetytu lub na przykład przez tydzień jeść tylko chrupki kukurydziane. nic mu nie będzie. proponuj mu jedzenie ale nie zmuszaj jak nie chce. jest dobry artykuł na ten temat w listopadowym “Twoim dziecku”. zastanów się tez czy coś ostatnio nie zmieniło się w waszym życiu – może poszłaś do pracy albo zmieniła się osoba opiekująca się dzieckiem itp.. ale jeśli nic się nie wydażyło i nie jest to zapalenie uszu (internista tego nie stwierdzi – laryngolog musi zajrzeć do uszu dziecka) to sobie daruj. mój też czasem nie chce jeść – dbam tylko żeby pił, bo to jest najważniejsze. musisz dać swojemu dziecku prawo do decydowania o tym co będzie jadło (oczywiście nie słodycze) i ile. ono kieruje się instynktem a nie tak jak dorośli, przyzwyczajeniem do konkretnej liczny i formy posiłków. zaufaj mu.
pozdrawiam,
Anka.

Znasz odpowiedź na pytanie: Nie chce jeść

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
lekkie poparzenie
dziewczyny czy myslicie ze poparzenie skory na brzuchu wplywa na plod?? gotujac wode w garnku, poparzylam sie paroma kroplami, wczym jedna ok.1cm duza spadla mi na brzuch tuz pod pepkiem.
Czytaj dalej
ORGANIZACYJNE
do Redakcji - problem
uzytkownik "dziunia" ma problem z wysylaniem wiadomosci na forum, podczas wysylania pokazuje Jej sie napis, ze adres komputera, z ktorego wysyla wiadomosci jest nieprawidlowy. prosze o sprawdzenie przyczyny tego problemu.
Czytaj dalej