nie chce myć ząbków

może Wy podpowiedzieć jak zmobilizować 2-latka żeby mył ząbki, jak narazie ma ładne białe ząbki ale niestety nie chce ich myś i po 2 dniach jesli mu na siłę trochę nie umyję to robią się zółte, ale nie chodzi nawet o kolor tylko o to że jak nie będzie czyścił to się popsują, nie wiem jak mu to wytłumaczyć i go zachęcić. Może wy macie jakieś sposoby na to.

ula i kubuś (05.05.04)

8 odpowiedzi na pytanie: nie chce myć ząbków

gosik Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce myć ząbków

Hej Ula

U nas to samo… sam nie myje wogóle (dotyka szczoteczką tylko języka)
Myję mu sama (szczoteczka +woda) codziennie wieczorem, bo tego nie chcę zaniedbać. Marudzi strasznie, ale tłumaczę że naprawdę trzeba…..

Do rozwiązania mamy jeszcze sprawę nocniczka, bo za Boga nie chce usiąść. Tu jednak mogę z,,przymuszaniem” i siebie i jego – poczekać do lata.

Na ząbki się uparłam, nie chcę tego zaniedbać

Zabaczymy co poradzą inne mamy, sama jestem ciekawa

ula77 Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce myć ząbków

U nas nie to że marudzi tylko rękami odpycha moją rękę, i jest dziki wrzask, już próbowałam dawać mu druga szczoteczkę oraz ja czyszczę z nim tzn. on trzyma moją a ja jego i on może mi czyścic ale ja jemu to absolutnie nie bo jest złość i płacz i na nic tłumaczenie bo on nie słucha

ula i kubuś (05.05.04)

mamaala Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce myć ząbków

jak Ala miała krótki kryzys ząbkowy, to nie robiliśmy nic na siłę, jeden czy dwa dni odpuściliśmy a kolejnego tatuś zajrzał jej do buzi i zaczął liczyć robaczki, które właśnie siedzą na ząbkach i je gryzą i zaproponował szybciutkie wypędzenie robaczków szczoteczką, dziecię pobiegło do łażienki i rozdziawiło paszczę szeroko, a tatuś, myjąc ząbki, głośno liczył kolejne wyrzucane robale…:)

ula77 Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce myć ząbków

My raczej nie mamy kryzysu po prostu od poczatku nie lubi czyścić ząbków a otworzenie buzi graniczy z cudem

ula i kubuś (05.05.04)

ewelina1501 Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce myć ząbków

Hej!
U mnie Filip myje zęby, zwłaszcza, że ja jestem nieugięta, gdyż jak nie myje, to na dolnych zębach pojawia mu się ciemny nalot, który likwiduje tylko regularne mycie, ale robi to niechętnie. U nas wygląda to w ten sposób, że ja myję mu dokładnie zęby jeszcze tą silikonową szczoteczką nakładaną na palec – wiem, że ona jest dla niemowlaczków, a Filip to wielki chłop, ale ona jest super! Nie tylko myje, ale też masuje mu dziąsełka, myzia i masuje. Tylko dlatego, że Filip ją własnie uwielbia, godzi się na dalsze tortury:) Dopiero potem biorę normalną szczoteczkę i najpierw nią jeszcze raz szybko szoruję mu zęby, a potem daję Filipowi i sam sobie myje ząbki, a właściwie wysysa pastę ze szczoteczki i tak sobie jakoś radzimy..:)
Pozdrawiam
Ewelina + Fil (31.07.2004) + Ktoś (30.09.2006?)

cszynka Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce myć ząbków

A jakaś “atrakcyjna” szczoteczka, nowa, samodzielnie przez Kubusia wybrana (z niewielką pomocą i sugestią mamy) np. elektryczna za ok. 20 zł (na baterie) w formie samochodziku?

Ola (06.01.2003)

ula77 Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce myć ząbków

ma dwie jedna dinozaur a druga to nawet nie pamiętam kształtu ale weźmie którąś do ręki a następniewyrzuca na podłogę

ula i kubuś (05.05.04)

cszynka Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce myć ząbków

To może w drugą stronę – zrób z tego “zakazany owoc” coś co jest tylko dla dużych dzieci, bo maluszki sobie same nie poradzą, bo ja wiem… ja tak moją dopinguję do różnych zadań. Często działa

Ola (06.01.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: nie chce myć ząbków

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
objawy w 2 miesiacu
dziewczyny, jestem gdzies teraz w 4-5 tygodniu. no i strasznie sie denerwuję, bo "czuję" brzuszek. nie jakis ból, ale hmmm.. takie - prawie delikatne ruchy, skurcze czy coś w tym
Czytaj dalej
Dla starających się
Owulacja??
Witajcie Dziewczyny!! Wczoraj 14 dc i prawdopodobnie była owulacja. Piszę prawdopodobnie, bo na 100 % nie jestem pewna, ale przez kilka dni pobolewał mnie lewy jajnik a wczoraj, to był
Czytaj dalej