nie chce pić krowiego mleka :(

No właśnie, nie chce i już !
Do tej pory karmiłam go sztucznym mlekiem BEBILON3, jednak pediatra zasygnalizowała mi że mały może już pić “normalne” mleko 2%. Słyszałam, że “łaciate” jest najlepsze i zapakowałam do butli na dobranoc łaciate, ciepłe mleczko…. Niestety mały już po pierwszym łyczku wyczuł pismo (a właściwie mleko) nosem i wypluł. Następne podejścia też kończyły się odmową.
Poradźcie co robić, przecież nie będzie mógł całe zycie pić BEBILONU3?!!!!!!!!!!!!
;(((((((((

Monika z Mareczkiem (25.04.2002)

3 odpowiedzi na pytanie: nie chce pić krowiego mleka :(

mazepa Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce pić krowiego mleka 🙁

U mnie jest inny problem, moja mała nie chce zrezygnować z piersi (17 miesięcy) a chciałam ją przestawić na mleko modufikowane i za nic nie chce.Uznaje tylko gdy daję jej od czasu do czasu właśnie mleko krowie, gotuję zupy mleczne (płatki ryżowe, kukurudziane itp.) je łyżeczką.

Marzena mama Paulinki (prawie rocznej) i Adasia (11 lat)

jutajazz Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce pić krowiego mleka 🙁

Moja kuzynka zaczęła od mleka o,5 i tak w zwyż. W “Rodzicach” czytałam, że najlepiej aby dziecko piło tłuste mlek, bo ma najwięcej z mleka. Smak mleka jest niedobry (ja np. niecierpię mleka), dlatego można je trochę osłodzić dla smaku np.glukozą, może cukrem.
ULA i HANIA (14.01.03)

misioaczek Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce pić krowiego mleka 🙁

Myślę, że Twój mały jeszcze spokojnie może pić mleko modyfikowane. Może jak będzie większy to mu się zmieni smak i nie będziesz miała problemu… Ja miałam sytuację odwrotną. Moja mała od urodzenia była karmiona mlekiem modyfikowanym ale niespecjalnie jej smakowało, natomiast gdy przeszliśmy na krowie z kartonu ( miała wtedy ok 20 miesięcy)… okazało się, że uwielbia mleko (daję jej “łaciate” 3,2% ale zaczęliśmy o 1,5%). Wypija teraz 1 litr mleka dziennie, ale musi być spełnionych kilka warunków :
1. Butla (niestety !! )
2. Mleko musi być zimne
3. Bez jakichkolwiek dodatków

Pozdrawiam Ania

Znasz odpowiedź na pytanie: nie chce pić krowiego mleka :(

Dodaj komentarz

Karmienie
nie chce krowiego mleka !
No właśnie, nie chce i już ! Do tej pory karmiłam go sztucznym mlekiem BEBILON3, jednak pediatra zasygnalizowała mi że mały może już pić "normalne" mleko 2%. Słyszałam, że "łaciate" jest
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
czy zawsze odchodzi czop?
czy zawsze odchodzi czop śluzowy przed porodem czy przed rozpoczeciem skurczy? GOSIA 23.06.2003
Czytaj dalej