Nie chce pić soczku….

Od kilku dni uczymy ją nowych smaków lecz nie bardzo jej się to podoba. Narazie jesteśmy na etapie soku jabłkowego. Najpierw był Gerber ale Marta doszła do wniosku, że jest za kwaśny więc pluła nim i się strasznie krzywiła. Od wczoraj testujemy Hipp ze słodkich jabłek, wczoraj dostała dwie łyżeczki, z czego połowa wylądowała na śliniaku – nadal jej nie smakuje.

Jak było u Was czy dzieciaczki zaakceptowały nowy smak po dłuższym okresie? Mam ją “zmuszać” do picia czy zacząć podawać np. soczek z marchewki?

Agnieszka i Martusia (Ur. 15.01.2004)

4 odpowiedzi na pytanie: Nie chce pić soczku….

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce pić soczku….

Nie zmuszaj jej do niczego, nie chce pić soczków to nie, może spróbuj za tydzien. A może rozcieńczaj jej soczek wodą pól na pół, wtedy smak będzie mniej intensywny.
Basia długo w ogóle nic nie piła poza mlekiem, potem jak sie rozpędziła to tankuje jak mały samochodzik
Aha, piękne zdjęcie!

Monika i Basia (22.09)

koyaga Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce pić soczku….

Ja zaczęłam od surowego jabłuszka, oczywiście b. słodkiego. Guga musiała się przyzwyczaić do nowego smaku i nowej konsystencji. Z czasem zajadała się tartym jakbłkiem niczym mleczkiem mamy. Później wprowadziłam jej soczek z marchewki z dodatkiem jabłka. Zwykły soczek z jabłka jest troszkę kwaśny. Guga ma 9 m-cy a nadal za nim nie przepada. Myślę żebyś spróbowała z soczkiem marchwiowym. Jest słodszy i dzidzie szybko go “akceptują”. Możesz też spróbować z tartym jabłuszkiem. Powoli, powoli i się uda.

Powodzenia.

Aga i Martynka – 23.08.’03

sonia Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce pić soczku….

Tym się absolutnie nie przejmuj. Mateusz jak zaczęłam podawać mu soczki to nie przełknął nawet 2 łyków. Nie ważne czy nierozcieńczone czy rozcieńczone. Było to jak miał skończone 4 m-ce. Nie zmuszałam go i nie podawałam mu soczków tylko herbatki. Teraz zaczął 9 miesiąc i dosłownie od tamtego tygodnia zaczełam znowu batalię z soczkami. Zmiana o 180 st. Pije te soczki jak wściekły. Troszeczkę tylko rozcieńczam mu wodą. Gdybym mu podawała ze 3 dziennie to by je wypił. Także teraz odstaw i później do nich wróć.

Nina + UKOCHANY SYNEK Mateuszek – 11.09.03

wyki Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce pić soczku….

Moja Iza ma rok i nadal nie chce pić soczkow. Podaję jej herbatki owocowe i zwykłą czarną. I na razie się nie martwię. Może kiedyś polubi.

Monika i Iza (1.06.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Nie chce pić soczku….

Dodaj komentarz

Dla starających się
Luteina i plamienie
Kobietki, Lekarz przepisał mi luteinę, którą miałam brać od 16 do 25 dc. 2 razy dziennie dopochwowo (tabletki podjęzykowe). Wczoraj był drugi dzień brania tabletek i po przytulanku z mężęm okazało
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Gródniówki
Cześć jestem ciekawa co tam słychać u grudniówek. Ja czuje sie raczej dobrze po za tym, że czasmi mi niedobrze, na szczęście nie wymiotuję. Po powrocie z pracy jestem zawsze strasznie
Czytaj dalej