nie chce przeżuwać jedzenia

Mój roczny synek do tej pory jadł zmiksowane przeze mnie zupki. Teraz przygotowałam mu obiadek, który podusiłam widelcem, i co??? Nie potrafi żuć, napełnia całą buzię jedzeniem, a potem dławi się próbując połknąć schomikowany pokarm. Próbuję pokazać mu na czym rzecz polega,ale on i tak nie chce mnie w tym naśladować. Napiszcie jak uczyłyście dzieci sztuki jedzenia.

3 odpowiedzi na pytanie: nie chce przeżuwać jedzenia

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce przeżuwać jedzenia

Zuzanka też jadła długo zmiksowane, przy gniecionych miała odruchy wymiotne. Nauczyła się sama, zaczęłam ją sadzać z nami podczas naszych posiłków, dlatego że była strasznym niejadkiem i miałam nadzieję że patrząc na nas jedzących skubnie swoją miksowaną zupkę, a ona zaczęła podjadać nasze jedzenie i nagle przestało jej przeszkadzać że jest w kawałkach :))

Izka i Zuzanka (12.V.2002)

mamasebunia Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce przeżuwać jedzenia

A może zmiksuj większość zupki a np. tylko marchewkę rozgnieć widelcem. Co jakiś czas zwiększaj ilość warzyw gniecionych. Może w ten sposób będzie jej łatwiej. Tak chyba robią w jedzeniu słoiczkowym.

Iwona i 20 m Sebuś

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: nie chce przeżuwać jedzenia

Super pomysł………

Julka i dwuletni Karolek

Znasz odpowiedź na pytanie: nie chce przeżuwać jedzenia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Narzucacie dzieciom Wasze gusta kulinarne?
Chodzi mi o to czy podajecie Waszym maluchom każdą potrawę, czy tylko to co same lubicie? Ja na przykład nie gotuję grochówki bo jej nie znoszę, więc i syn jej nie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Jak leczycie ospę???????
Nie wiem co ma teraz robic,napisałam pyatnie do jednej lekarki z internetu i zdziwiłam sie jej odpowiedzią. Myślałam ,że wysypke ospowa smaruje się maścią wysuszającą,lub płynnym pudrem a lekarz mówi
Czytaj dalej