Nie złożony PIT-37!!!

Byliśmy dzisiaj z mężem w US po zaswiadczenia o dochaodach za 2006 rok – tzn chcieliśmy złożyć wnioski. Z moim nie było problemu, ale okazało się że Dominik nie złożył zeznania – bynajmniej takowego pani nie znalazła w komputerze! I się okazało _ księgowa wypełniła mu PIT, Dominik go podpisał – na druku jak byk – że PIT ma złozyc ” Zakład…taki i taki” czyli mój teść… NIESTSTY ZAPOMNIAŁ. PIT leżał sobie wygodnie w schowku w samochodzie az do dzisiaj. Kurcze chiałam go wysłac poleconym, ale przeciez po co – on będzie składał swój a że Dominik jest jego pracownikiem więc złozy też jego. Poprostu ryczec mi się chce. Nie mam już siły. Dzięki Bogu Dominik rozstaje się z ojcem i idzie do innej pracy, bo to jest jakaś paranoja. Ja na szczęście nie pracuję już z nimi, dostałam normalna prace w której nie musze pokrywac części VAT-u jaki pracodawcy wychodzi – a tak było dotychczas.
Wiecie jakiej wysokości karę dostaniemy? Jestem przerazona. Juz się cieszyłam że wyjdziemy wkońcu na prostą – oboje znaleźliśmy sobie dobre prace – a twyszło jak zwykle.

31 odpowiedzi na pytanie: Nie złożony PIT-37!!!

frida Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

Na money.pl jest info na ten temat: “Dla spóźnialskich

Jak poinformował nas Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, odsetek osób, które dokonują rozliczenia rocznego podatku PIT po ustalonym ustawowo terminie jest stosunkowo niewielki. Często wynika to z sytuacji losowej, np. choroby podatnika.

Każdy przypadek nieterminowego dokonania rozliczenia jest rozpatrywany indywidualnie przez naczelnika właściwego dla podatnika urzędu skarbowego.
Brane są pod uwagę wszystkie zaistniałe okoliczności, które mogą mieć wpływ na ewentualny zakres zastosowania sankcji wynikających z Kodeksu Karno Skarbowego.

W przypadku nie rozliczenia się do dnia 30 kwietnia, w sytuacji, w której podatnik ma niedopłatę podatku naliczane są odsetki ustawowe od zaległości podatkowej.

Ku przestrodze
Złożenie zeznania za 2006 rok po 30 kwietnia br. zagrożone jest karą grzywny za wykroczenie skarbowe, która może być wymierzona od 1/10 aż do dwudziestokrotności wysokości minimalnego wynagrodzenia, czyli aktualnie w przedziale od 93,60 zł do 18 720 zł.

Jeśli spóźnienie dotyczyć będzie także zapłaty należnego podatku – kara będzie dotkliwsza. Nieterminowe opłacenie podatku zakwalifikowane zostanie jako wykroczenie bądź przestępstwo skarbowe, w zależności o jak wysoką kwotę podatku chodzi (mniejszą czy większą niż 5-krotność minimalnego wynagrodzenia za pracę, tj. 4680 zł).

Za przestępstwo skarbowe grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 5 albo obie te kary łącznie. Kara grzywny za przestępstwo skarbowe orzekana jest w stawkach dziennych – od 10 do 720 stawek dziennych.”

Jeśli nie mieliście dopłaty to potraktują Was ulgowo – trzeba tylko szybko złożyć zeznanie wraz z czynnym żalem.

Poczytaj w necie.

Z tego co piszesz chyba faktycznie lepiej że uwolnicie się od teścia. Daj znać jak się zakończyła cała historia – trzymamy kciuki za pomyślne zakończenie 🙂


Zuzia

gutek Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

Pogrzebałam trochę w necie i znalazłam takie informacje
– kara może wynosic do 180 stawek dziennych ( max 2120 zł)
-kara może wynosić nawet dwukrotnośc najniższego wynagrodzenia ( czyli ok. 1900zł)
– kara wynosi zazwyczaj kilkaset złitych
Zgłupiałam.
Jutro wycieczka do US. Już się boję
Ponoć biorą pod uwagę zarobki osoby karanej – w naszym wypadku teścia bo to on miał złozyć zeznanie swojego pracownika – więc suma może być bardzo duża, a spłacić to i tak będziemy my – bo prawda jest taka że powinniśmy sami tego dopilnowac a nie ufac pracodawcy.

PS. Żeby nie było – jestem wściekła na teścia że tego nie dopilnował, ale mam świadomość, że DOPILNOWAC TEGO POWINNIŚMY MY :(. Więc my spłacimy karę. Tylko strasznie boję się jej wysokości.

Niestety człowiek uczy się całe życie, i niestety zazwyczaj na własnych błędach :”(

gutek Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

Naszczęście mąż jest na 1/4 etatu – czyli ok. 240 brutto/mc . Żaden podatek nie wyszedł bo nie przekroczył kwoty wolnej od podatku.

Oj to już koniec jakichkolwiek kontaktów zawodowych z rodziną i znajomymi. Na szczęście mąż ma już ‘ zaklepane’ miejsce pracy – niestety dopiero od stycznia 2008. Ale umowę z ojcem będzie rozwiązywał szybciej i szukała czegoś dorywczego do końca roku, bo i tak u ojca ma grosze.

Własnie szukam w necie jakiegoś przykładu czynnego żalu żeby napisać to profesjonalnie. Mam nadzieję że skończy się kilkusetzłotową karą. Oj mam nadzieję 🙁

Jesli chodzi o przyczyny nie złożenia zeznania – tu niestety nic mądrego nie wymyślimy – nie wypada napisać że przcodawca ( ojciec) poprostu zapomniał, i zrzucić całej winy na niego. Chociaz to on zawinił. Chcemy to załatwić jakoś inaczej, choć o powód nie złożenia i tak pewnie się spytaja. I tu mam problem – co powiedzieć? 🙁

gosia Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

Nie zazdroszczę. Moze przyda Ci się wzór “czynnego żalu” [Zobacz stronę]
Podobno już nie trzeba składać, ale zawsze to jakiś rodzaj skruchy.
Daj znać jak się sprawy rozwiążą.

gutek Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

Trzeba, nie trzeba – ale napewno warto. Dzieki za wzór 🙂
Dam znać, choć znając US potrwa to kilka ładnych tygodni ;/

kotus Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

mi za spóżnienie chcieli dowalić najniższą karę 100 zł mimo,że napisałam pismo przepraszające. Na szczęście umorzyli kiedy dowiedzieli się,że działalność trwała krótko i już nie prowadzę działalności.

gutek Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

A jak bardzo się spóźniłaś ze złożeniem zeznania? Bo u nas to prawie 3 miesiące…:(
Pozatym dowiedziałam się dzisiaj że teść jednak też nie złożył swojego zeznania – a że rozliczał się wspólnie z żoną – więc i ona ma problem 🙁

kotus Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

chyba 2 mies,albo i ciut dłużej. Teraz nie chce mi się szukać papierów. Miałam złozyć pit do końca stycznia,a myslałam,że do końca kwietnia

gutek Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

Aha, miałaś chociaż jakieś narmalne wytłumaczenie – bo wszyscy moga to 30. kwietnia więc myślałam że ja też:P Ja nadal kombinuję czym męża wyłgać – ale chyba pójdzie idiote zgrywac, że nie wiedział, że do 30 kwietnia miał złozyć, albo że jesli nie przekroczył progu wolnego od podatku to nie musiał się rozliczać…
No nic zobaczymy jutro…

kata Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

powodzenia, ja bym chyba jednak powiedziała prawdę o zaniedbaniu teścia, całą rodzinę wkopał :/

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

Potwierdzam, ze nalezy szybko złożyć zeznanie z tzw. CZYNNYM ŻALEM i wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji. Jesli mąż nie miał dopłaty podatku to myslę, że potraktuja was ulgowo.

POWODZENIA, w sumie kazdemu mogło się to zdarzyć przez przeoczenie

Jagoda(2003) i Wojtek(2006)

frida Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

Ja bym chyba napisała prawdę… Myślę że w Waszej sytuacji (chodzi mi o zarobki męża) kara będzie malutka albo skończy się na pouczeniu – czego Wam gorąco życzę 🙂


Zuzia

frida Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

Wydaje mi się że czynnego żalu nie trzeba składać w przypadku ewentualnej korekty – ale w w/w sytuacji jak najbardziej tak.

I coś na pocieszenie: “”Nawet gdy ewidentnie zawiniliśmy i postąpiliśmy wbrew przepisom podatkowym, może to nam ujść na sucho pod warunkiem, że powiadomimy urząd o popełnieniu przez siebie czynu zabronionego. Pozwala na to art. 16 k.k.s., który mówi o tzw. czynnym żalu. Przepis ten brzmi: “Nie podlega karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe sprawca, który po popełnieniu czynu zabronionego zawiadomił o tym organ powołany do ścigania, ujawniając istotne okoliczności tego czynu, w szczególności osoby współdziałające w jego popełnieniu. Złożenie czynnego żalu powoduje, że nie może być wszczęte postępowanie w sprawie popełnienia przestępstwa lub wykroczenia karnego skarbowego.” – pisze “Rzeczpospolita”.


Zuzia

gonia23 Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

nie wiem, czy dobrze rozumiem sytuację. czy Twój mąż złożył oświadczenie pracownika dla celów rocznego obliczenia podatku przez płatnika (PIT12)? czy spełnia nastepujące warunki:
– nie uzyskał innych dochodów poza dochodami opodatkowanymi ryczałtem
– nie korzysta z możliwości łącznego opodatkowania małżonków
– nie korzysta z odliczeń od dochodu (z wyjątkiem składek )
– nie korzysta z odliczeń od podatku (za wyjątkiem składek )
. jesl tak to rozliczenie podatku stało się obowiązkiem płatnika. złożenie w terminie oświadczenia na druku PIT12 (do 10 stycznia) jest traktowane na równi ze złożeniem zeznania podatkowego.
nie wyklucza to jednoczesnie możliwości złożenia zeznania do 30 kwietnia, jeśliby się okazało, że podatnik np. ma jednak jakieś odliczenia lub chce się rozliczać z małżonkiem

Gosia, Zuzia 2003, Marta 2005

dinna Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

ja bym nie kłamała, tylko prawda.
Sama pomyśl co można powiedzieć o człowieku, który zapomina złożyć zeznanie, skoro wszędzie o tym pod koniec kwietnia trąbią.
No chyba, że to byłoby pierwsze zeznanie ale w to chyba wątpie.

Prawda, prawda i jeszcze raz prawda, a ewentualną karę to niestety powinien teść zapłacić chociaż rozumiem dylematy w tej sprawie :((

H.

powodzenia w rozwiązaniu sprawy

antalya Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

przykro mi ale jeśli chodzi o urzędy to kara pieniężna,miałam w rodzinie podobny przypadek też tatą moim trochę go to kosztowalo około 5.000 rozliczał się z ryczałtu i miał za duży dochód ale nie rozliczył się jako vatowiec….. życzę Ci abyś dostała UPOMNIENIE pozdrawiam i wiem jak to się wychodzi na prostą. Mój mąż dostawał rentę po tacie miał wypadek byliśmy w narzeczeństwie i nie chodził do szkoły 3 m-ce… (potem nadal chodził)dostaliśmy kare że niedostarczył zaświadczenia że się uczył. Walczyliśmy z urzędem zus 3 lata dopiero spłaciliśmy 10.5tys Z urzędami się nie wygrywa byliśmy u kilku prawników jak się dowiedzieli że chodzi o U. S to rezygnowali, niektorzy powiedzieli że z nimi się niewygra!! cześć

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

Wybacz, ale niezarejestrowanie się do VAT, gdy dochód przekracza wymagany próg, a zwykłe przeoczenie i niezłożenie deklaracji PI-37 (zakładając, ze nie wynikała z niej żadna dopłata podatku) to jednak OGROMNA różnica.

Jagoda(2003) i Wojtek(2006)

jagoda Dodane ponad rok temu,

I jak tam?

I jak sprawa się rozwiązała?

Jagoda(2003) i Wojtek(2006)

frida Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

Dokładnie 🙂


Zuzia

gonia23 Dodane ponad rok temu,

Re: Nie złożony PIT-37!!!

nie znam szczegółów waszej sprawy, ale właśnie obecnie urzędy idą podatnikom znacznie bardziej na rękę niż wcześniej w myśl zasady “in dubio pro tributario”, czyli większość wątpliwości rozstrzygana jest na korzyść podatnika. poza tym możesz odwołać się do izby skarbowej, a w przypadku niekorzystnego rozwiązania wnieść skargę do wsa, a potem kasację do nsa.
nie wiem, jaką drogą ty poszłaś, ale naprawdę w urzędzie też są ludzie i to całkiem w porządku (przynajmniej w moim)

Gosia, Zuzia 2003, Marta 2005

Znasz odpowiedź na pytanie: Nie złożony PIT-37!!!

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
ach te piersi :((
Czy moze ktoras z was ma podobny problem. Jestem w 14 tygodniu i moje piersi nigdy nie nalezaly do malych. Moj rozmiar przed ciaza to 75dd, teraz ledwo mieszcze sie
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
DZiewczyny z Dolnego Slaska, POMOCY!
Potrzebuje pilnie, normalnie natychmiast, kogos z dostepem do [b]ksiazki telefonicznej prywatnych abonentow Kudowy Zdroju[/b]. Probuje dzwonic do biura numerow w Pl, ale jako abonent zagraniczny nie mam do tego numeru dostepu. Przegrzebalam
Czytaj dalej