niejadek?

Co zrobić z dzieckiem, które nagle przestało jeść? Młody ma trzy miesiące i do tej pory jadł dużo, praktycznie rzucłl się na jedzenie. Jednak od prawie dwóch tygodni zastrajkował i nakarmirnie go w dzień graniczy z cudem. Jest karmiony sztucznie i gdy tylko poczuje smoczek w buzi wpada w histerię. Na raz zje 30 – 60 ml, a zjadal 120ml. Zrobil sie strasznie marudny. Urodził sie w 40 tygodniu z waga 2300, byl niedożywiony i został sklasyfikowany, jako dziecko dystroficzne. Wagę już nadrobił, po trzech miesiącach ważył już 6 kg. Może więc teraz doszedł do wniosku, że nie będzie już tyle jadl? Oboje z mężem byliśmy niejadkami, więc może synek ma to po nas. A może powoli wychodzą mu już ząbki, tym bardziej, że mężowi wyszły, jak mial 4 miesiace. Młody strasznie sie slini, pcha do buzi rece i wszystko, co znajdzie. Z dziąsłami na razie nic się nie dzieje… Sama już nie wiem, co o tym myśleć, a pediatra stwierdził, że synek jest okazem zdrowia i że nalezy przeczekać. Dodam, że przed snem i w nocy zjada duzo.

10 odpowiedzi na pytanie: niejadek?

jan2lilly Dodane ponad rok temu,

Re: niejadek?

przyczyn moze byc duzo. Moze ma taka faze, moze to zabki, moze ma plesniawki, moze nie smakuje mu mleko, moze smoczek itp. A moze zamienil dzien na noc ( piszesz, ze w nocy duzo je ). Moze zapisuj ile w ciagu doby wypija mleka i to Cie uspokoi. Pozdrawiam

Dodane ponad rok temu,

Re: niejadek?

Mamy taki sam problem. Kuba ma 4 miesiace i od 4 tygodni nie chce jeść. Przez miesiąc przybrał tylko 200 gram i szukalismy przyczyny aż dzisiaj znaleźliśmy: bakterie wyhodowaną w posiewie moczu. Idziemy dzisiaj do lekarza więc będę wiedziała co dalej. Dodam, ze jest karmiony piersią, a próba podania mu mleka z butelki kończy sie płaczem. Jak już je to po 20-60 ml. W nocy natomiast cały czas byłby przy piersi i zjada dużo. Kuba tez urodził się z niską masą, bo ważył 2050 a teraz 5400 (ur. sie w 36 tygodniu i został określony jako hypotrofik).
Najwazniejsze to aby przybierał na wadze. Jeżeli tak będzie to nie masz czym się martwić. Mogę zapytać o coś? Co oznacza dystrofia?
Pozdrawiam i mam nadzieję, że te nasze dzieci zaczną wkońcu jeść.
AHA! Mój pediatra powiedział, że w tym wieku nie można jeszcze mówić o niejadku. Więc trzeba szukać przyczyny.

Magda z Jakubem (ur. 4.07.2002r.)

espidi Dodane ponad rok temu,

Re: niejadek?

No tak….dobrze, ze zapytałaś. Olek oczywisśie został określony jako hypotrofik, a nie dystrofik. Pisałam to rano, po dwóch godzinach snu, a na dodatek mam podwyższoną temperaturę i jestem lekko zamotana. Przepraszam za przejęzyczenie. Dziś jakby jest odrobinę lepiej, kupiłam rano Dentinox, posmarowałam dziąsełka i o dziwo zjadł spokojnie całą porcję. Skłaniam sie więc ku ząbkom.

alicjal Dodane ponad rok temu,

Re: niejadek?

Witam w klubie. To przykre, że Twoje dziecko nie chce jeść, ale to znaczy, że nie tylko ja mam ten problem. U mojego synka trwa to już miesiąc i jest ponoć spowodowane przez chorobę – zapalenie układu moczowego. Czekam na zmianę jak na zbawienie, bo się wykończę.

alicjal Dodane ponad rok temu,

Re: niejadek?

Mój Hubuś teraz je też głównie w nocy lub gdy jest zaspany. Inaczej też mam problemy z nakarminiem

espidi Dodane ponad rok temu,

Re: niejadek?

Infekcji układu moczowego nie ma, bo mu dzisiaj sprawdzałam mocz specjalnymi paskami i nic nie wykazało. Na szczęście.

Dodane ponad rok temu,

Re: niejadek?

A co to są za paski? Można je bez problemu kupić w aptece?
Ja juz wiem, ze to niejedzenie nie jest od bakterii, bo jest ich za mało. Dostalismy teraz mleko Bebilon 5,7. Podobno jest szybko trawione i dziecku chce sie jeść. Ale problem w tym, ze on nie chce butelki. A mamy juz chyba wszystkie rodzaje smoczków jakie są w sprzedaży.
Mam nadzieję, że to się niedługo skończy, bo się wykończe. Myślałam, ze to też od zabków ale jeszcze się nie przebijają (ślini sie już od 1,5 miesiąca i wkłada całą pięść do buzi). Na dodatek teraz w nocy budzi się co 1-2 godziny. Mam juz naprawde dość.
Pozdrawiam

Magda z Jakubem (ur. 4.07.2002r.)

espidi Dodane ponad rok temu,

Re: niejadek?

Tych pasków nie można niestety kupić w aptece. mam o tyle komfortową sytuację, że moja mama pracuje w laboratorium i przynosi do domu różne wynalazki. Nigdy też nie byłam w przychodni na pobraniu krwi, bo wszystko mam robione w domu. Jeśli chcesz, to mogę Ci przesłać jedno opakowanie.

Dodane ponad rok temu,

Re: niejadek?

Za propozycję przesłania pasków serdecznie dziękuje. Na szczęście mam znajomego laboranta, który też wszystko pobiera nam w domu. Zapytam go zatem o te paski.
Bebilonu nie chce. Jest godz. 14.30, a on od 6.00 jadł tylko dwa razy…. O zupkach i sokach nie ma mowy. A jak wy sobie radzicie?

Magda z Jakubem (ur. 4.07.2002r.)

alicjal Dodane ponad rok temu,

Re: niejadek?

Wam to dobrze. Mąż wczoraj zawiózł mocz do badania, a wynik posiewu ma być we wtorek rano. Może już będzie dobrze. Dzisiaj już synuś jadł lepiej.
To chyba trzeba przeczekać. Mój jest starszy i moglam mu więcej proponować. Okazuje się, że on lubi chrupki kukurydziane. Ale ważne jest żeby dzidzie dużo piły, żeby się nie odwodniły.

Alicja mama Hubusia

Znasz odpowiedź na pytanie: niejadek?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
leki na kolki
czy są na receptę? np. gripe water, esputicol, debridat?
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Tysiace wątpliwości
Moja mała ma dopiero tydzień, a ja mam już sto tysiecy pytań. Mam nadzieję, że chociaż troszkę mi pomożecie. Oto cała lista: 1. Jak długo zawijać dziecko w rożek (tak jak
Czytaj dalej