niemowle 6+ tydzień

Witam:). wiem, że temat był już wałkowany, ale jak się samemu nie napisze to nie daje spokoju. Mam pewien dylemat odnośnie gaworzenia naszej 6-miesięcznej dziewczynki. Wcześniej wydawała z siebie różne dźwięki bwuuu, trwuu itd… Teraz tylko krzyczy, piszczy i tak łagodnie gada do zabawek głownie używając samogłosek, a czasem jej wyjdzie słowo harry:). Czy powinniśmy się przejmować? Nie mówi ani mama ani baba. czytamy jej książki, czasem po również po angielsku. Dobrze słyszy i jej rozwój przebiega bardzo dobrze poza, własnie, tym małym dylematem. Z góry dzięki za odp.

2 odpowiedzi na pytanie: niemowle 6+ tydzień

k-j Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Daniel78:Witam:). wiem, że temat był już wałkowany, ale jak się samemu nie napisze to nie daje spokoju. Mam pewien dylemat odnośnie gaworzenia naszej 6-miesięcznej dziewczynki. Wcześniej wydawała z siebie różne dźwięki bwuuu, trwuu itd… Teraz tylko krzyczy, piszczy i tak łagodnie gada do zabawek głownie używając samogłosek, a czasem jej wyjdzie słowo harry:). Czy powinniśmy się przejmować? Nie mówi ani mama ani baba. czytamy jej książki, czasem po również po angielsku. Dobrze słyszy i jej rozwój przebiega bardzo dobrze poza, własnie, tym małym dylematem. Z góry dzięki za odp.
dzieci przechodzą skoki rozwojowe.w 3,6 tyg życia,w 3 i 6 m-cu życia
i aby coś nowego nabyć-“cofają sie w rozwoju” na chwilke
to że nie mówi mama,tata,baba-jak dla mnie normalne-poczekałabym do 9m-ca conajmniej-jak nie dluzej.bo to bardzo indywidualna sprawa kiedy zacznie wymawiac pierwsze słowa.
ale nie wymagaj zbyt dużo od takiego mauszka.

kulkamm Dodane ponad rok temu,

6 m to chyba trochę za wcześnie 🙂 Moja córcia ma 6 m i też piszczy, krzyczy, biadoli sobie coś pod nosem, ona też sprawdza swoje możliwości, nie sądze, że masz powód do niepokoju.

Znasz odpowiedź na pytanie: niemowle 6+ tydzień

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
"Zimno" opryszczka u malutkiego dziecka
Baardzo prosze o pozostawienie tematu w tym dziale chociaz do konkretnej odpowiedzi Potrzebuje rady.. Moj 14 miesieczny synek jest w trakcie ospy. Dzisiaj to 11 dzien choroby.. Od pierwszej krostki siedzimy w domu. Ale... Wczoraj
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Dziecko - tablet - gry - płatności - rodzic puszczony z torbami :)
Hej w sumie jak w temacie. Córa kupiła sobie za oszczędności tablet. No i od czasu do czasu niedobra matka (niedobra, bo nie non stop ;)) pozwala jej pograć. Niestety nie wszystkie fajne gry,
Czytaj dalej