niestety rehabilitacja

Byłam dzisiaj z Tam u lekarza i niestety okazało się,że nie jest to kręcz ale Tam ma za mało stabilne podparcie gdy leży na brzuszku i jednak preferuje stronę prawą.Niby nic groźnego ale ćwiczenia Vojty trzeba robić.Tam strasznie przy tym płacze i ja prawie też…Wiem,że trzeba z nią ćwiczyć bo za miesiąc ma już być widoczna poprawa ale dzisiejsze próby mnie wykończyły psychicznie.Jak ja zniose ten miesiąc to nie wiem,mój mąż też nie wie…

Gosia i Tamiczek (03.04.03)

4 odpowiedzi na pytanie: niestety rehabilitacja

gusiek Dodane ponad rok temu,

Re: niestety rehabilitacja

Witam!
Strasznie czesto czytam o tych cwiczeniach i sie zastanawiam jak one wygladeja i dlaczego dzieci przy nich placza, no i przede wszystkim na co sie je poleca. Dzieki za odpowiedz!

Agnieszka i Julia (17.03.03)

goha Dodane ponad rok temu,

Re: niestety rehabilitacja

Wiem co czujesz… musimy się nawzajem wspierać psychcznie. My naszemu synkowi podrażniiliśmy naskórek prze masażu. Byłam wczoraj u pediatry po maść. Pani doktor potraktowała mnie jak ostatnia sukę, która specjalnie skrzywdziła swoje dziecko.

Pozdrawiam
GOHA i Dareczek
już dwa miesiące!!!

tam Dodane ponad rok temu,

Re: niestety rehabilitacja

współczuje takiej pediatry.a my dzisia już jesteśmy po masażu brrr…jeszcze tylko trzy dzisiaj.

Gosia i Tamiczek (03.04.03)

tam Dodane ponad rok temu,

Re: niestety rehabilitacja

gosiu te ćwiczenia dotyczą dzieci które mają jakieś zaburzenia rozwoju np tak jak moja córeczka preferuje stronę prawą i ma za mało stabilna pozycje w leżeniu na brzuchu.Jest to bardzo ważne bo tak małe dzieci muszą sie uczyć wszystkiego pi kolei np jeśli nie nauczy sie stabilnie leżeć na brzuchu nie będzie podnosić głowy a w dalszej konsekwencji nie będzie siadać i td.te Cwiczenia Vojty nie wyglądają tak strasznie w stosunku do reakcji dzieci.Chodzi o to aby na dziecku przez krótki czas”wymusić ” pożądaną pozycję stymulując określone miejsca uciskiem i odp ułożeniem dziecka.ktoremu się ta pozycja absolutnie nie podoba.I dlatego płaczą ale podobno ta metoda działa cuda też na to licze bo tak placzącej Tam nie słyszalam od narodzin.Dzięki tym ćwiczeniom maleństwo nabywa odp umiejętności i może sie dobrze rozwijać.

Gosia i Tamiczek (03.04.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: niestety rehabilitacja?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Karmienie
waga
moja Zula przez 6 tyg przytyła 1800g !!! (3070g-waga najnizsza, teraz 4840) czytałam ze dziecko srednio przybiera 200 g na tydzien i troche sie martwie sie jej szybkim tyciem, czy to normalne?
Czytaj dalej
Dla starających się
a co z Lodzia???
Hej dziewczyny! Sylvie (SPM) rozpoczela ten temat i mnie natchnela :) czy jest ktos oprocz nas dwoch z Lodzi na tym Forum???? Widze, ze babeczki z innych miast tak sie zgrabnie zbieraja,
Czytaj dalej