Nietrzymanie moczu – jaka przyczyna??

Witam, mam 30 lat, pracuję fizycznie od ponad 10 lat. Niestety moja praca wymaga czasem podnoszenia ciężarów (10-20KG). Od kilku dni przy podnoszeniu cięższych przedmiotów odczuwam wypływające krople moczu z mojego pęcherza, pomimo tego iż nie czułam wcześniej potrzeby pójścia do toalety. Czy jest to pierwsze stadium do choroby jaką jest wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane fizyczną pracą czy może mieć to związek np. z menopauzą? Czy istnieje jakiś skuteczny sposób na wyleczenie tego samemu w domu, bez interwencji lekarzy, operacji itp? Mam dwójkę dzieci, najmłodsze ma 2 latka – wykluczam więc nietrzymanie moczu związane z ciążą..

Z góry dziękuję za pomoc..

6 odpowiedzi na pytanie: Nietrzymanie moczu – jaka przyczyna??

 1. Owszem, można ćwiczyć samemu tzw mięśnie Kegla, ale ja bym proponowała wizytę u specjalisty, który na podstawie wyników zleconych wcześniej badań, określi on przyczynę nietrzymania i zaleci odpowiednie kroki… Pozdrawiam

  • ćwiczenia to podstawa, ale ważne jest to by zachować ich ciągłość, sprawdź jakie są , menopauza to jedna z nich

   • Ja bym sugerowała pójść do lekarza, który może więcej doradzi bo my tutaj nie jesteśmy niestety lekarzami. A w między czasie te mięśnie Kegla ćwiczyć.

    • [LEFT]Nietrzymanie moczu jeszcze przed menopauzą często dotyczy również kobiet pracujących ciężko fizycznie, co ma ogromny wpływ na stan mięśni krocza. W okresie okołomenopauzalnym z kolei obniża się poziom hormonów płciowych, co ma ogromny wpływ na stan napięcia mięśniówki dna miednicy i przepony moczowo-płciowej (to warstwa mięśni u dołu tułowia, która utrzymuje narządy wewnętrzne w odpowiednim położeniu). Ich zwiotczenie może powodować zmianę położenia zwłaszcza pęcherza i cewki moczowej, co wpływa na ich funkcjonowanie.

     [/LEFT]

     • Tez polecam ćwiczenia mięśni Kegla mi pomogło 😉

      • Najpierw trzeba iść do lekarza po poradę, bo może przyczyna leży całkowicie gdzie indziej. Być może masz za ciężką pracę, bo na menopauzę to jednak trochę za wcześnie. Poradź się zwykłego lekarza rodzinnego albo urologa i nie martw się, bo w dzisiejszych czasach da się temu problemowi zaradzić (są ćwiczenia, jak wspominały koleżanki w postach powyżej i zabiegi likwidujące kłopot). Głowa do góry 😉

       Znasz odpowiedź na pytanie: Nietrzymanie moczu – jaka przyczyna??

       Dodaj komentarz

       Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
       Logo