Niewinny szmerek

Witam, czekam na wizytę u specjalisty a dotego czasu pewnie oszaleję więc może któraś mama miała podobne przeżycia…Moja obecnie prawie dwuletnia córcia urodziła się przez planowe cc w 38 tygodniu, od początku pediatra słyszał szmerek w sercu ale robiliśmy echo i został on zdiagnozowany jako niewinny. Potem byliśmy jeszcze raz u tego specjalisty z innej „okazji” i chciałam skontrolować serduszko ale mi powiedział, że serduszko jest prawidłowo zbudowane, szmerek zdiagnozowany i już nie ma potrzeby tego badać. Wczoraj byliśmy u naszego pediatry i powiedział, że ten szmerek wydaje mu się wyraźniejszy… Ja jestem strasznie panikującą mamą i praktycznie od wczoraj mnie trzęsie z nerwów ale w Rzeszowie jest praktycznie tylko jeden specjalista i nawet prywatnie się wcześniej niż za daw, trzy tygodnie nie dostanę…Do tego czasu chyba sama zejdę na zawał. Macie jakieś doświadczenia ze szmerkiem?

28 odpowiedzi na pytanie: Niewinny szmerek

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez paulisiap21:Witam, czekam na wizytę u specjalisty a dotego czasu pewnie oszaleję więc może któraś mama miała podobne przeżycia…Moja obecnie prawie dwuletnia córcia urodziła się przez planowe cc w 38 tygodniu, od początku pediatra słyszał szmerek w sercu ale robiliśmy echo i został on zdiagnozowany jako niewinny. Potem byliśmy jeszcze raz u tego specjalisty z innej „okazji” i chciałam skontrolować serduszko ale mi powiedział, że serduszko jest prawidłowo zbudowane, szmerek zdiagnozowany i już nie ma potrzeby tego badać. Wczoraj byliśmy u naszego pediatry i powiedział, że ten szmerek wydaje mu się wyraźniejszy… Ja jestem strasznie panikującą mamą i praktycznie od wczoraj mnie trzęsie z nerwów ale w Rzeszowie jest praktycznie tylko jeden specjalista i nawet prywatnie się wcześniej niż za daw, trzy tygodnie nie dostanę…Do tego czasu chyba sama zejdę na zawał. Macie jakieś doświadczenia ze szmerkiem?

Asia miała – wykryty na bilansie dwulatka.
Echo serca (robione dwukrotnie, w odstępie roku, u różnych specjalistów) nic nie wykazało.
Podobno u dwulatków szmerek bywa. O ile dobrze pamietam (no parę lat minęło) kazali mi jeszcze morfologię zrobić, bo może (ale nie musi) wskazywać na anemię.

banita Dodane ponad rok temu,

Kornel ma tzw. szmery niewinne
w wieku ok. 2 lat robiliśy echo serca, ma w sercu jakąś strunę, która powinna zanikniąć sama w okresie dojrzewania – struna drga i stad te szmery

paulisiap21 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kurczak:Asia miała – wykryty na bilansie dwulatka.
Echo serca (robione dwukrotnie, w odstępie roku, u różnych specjalistów) nic nie wykazało.
Podobno u dwulatków szmerek bywa. O ile dobrze pamietam (no parę lat minęło) kazali mi jeszcze morfologię zrobić, bo może (ale nie musi) wskazywać na anemię.

Wiem, że okresowo się taki szmerek może zdażyc tylko na to wychodzi, że moja ma go stale od urodzenia czyli prawie dwa lata. Anemie swojego czasu miała, teraz przy okazji bilansu dwulatka zrobie jej wszystkie badania krwi.

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Moja ma szmer [zresztą obie mają, młodsza większy od starszej], podobno to nic groźnego, kontrolujemy i żyjemy z tym, ale jak tylko jakiś lekarz słucha małą pierwszy raz to się pyta czy wiemy o tym szmerku.

magdik Dodane ponad rok temu,

Moja też ma szmerek, po licznych badaniach okazał się niewinny. Struna , która może kiedyś się wchłonie

agaz Dodane ponad rok temu,

Ja tez słyszałam ze moze być przy anemii
Moja córka tez zaczęła od szmerka i brak innych objawów (miała 6 miesięcy ) ale u nas przetrwały przewód botalla sie okazał …niestety ….czeka nas zabieg ktory odwlekam jak moge:(

paulisiap21 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez agazyla:Ja tez słyszałam ze moze być przy anemii
Moja córka tez zaczęła od szmerka i brak innych objawów (miała 6 miesięcy ) ale u nas przetrwały przewód botalla sie okazał …niestety ….czeka nas zabieg ktory odwlekam jak moge:(

No to mnie nie pocieszyłaś…a jak w wieku pół roku jej diagnozowałaś ten szmerek to miała prawidłową budowe serduszka i to się później pogorszyło?

Dodane ponad rok temu,

Moje najstarsze miało od urodzenia napewno do 4 rż, bo po bilansie dostalismy skierowanie na badania, na które jakos nie fdojechaliśmy.
Potem się nam gdzies ten szmerek zawieruszył, bo na bilansie 6 latka juz go nie bylo.
Dzis młody jest juz stary 😉 i żadnych sercowych problemów nie ma, no, chyba ze z kobietami 😉
Szmer do któregos rż moze byc fizjologiczny, w 5 roku napewno się powinno zbadac, ale wczesniej dla spokojnosci sumienia tez nie zaszkodzi, ale nie panikować i jeszcze raz nie panikowac na zapas 😉

agaz Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez paulisiap21:No to mnie nie pocieszyłaś…a jak w wieku pół roku jej diagnozowałaś ten szmerek to miała prawidłową budowe serduszka i to się później pogorszyło?

W szóstym miesiącu nowa lekarka uslyszala szmerek i wysłała mnie do kardiologa i wtedy botalla zdiagnozowano (to taki przewód lewy obieg płuc ktory po porodzie miał sie zamknąć)

…..od 4lat jest tak samo …..serce prawidłowo zbudowane i botal sie nie powiększa choc przy tej wadzie to normalne ze moze rosnąć
.Maja nie ma objawów choroby choc nie powinna tak ładnie rosnąć:)i powinna chorować -tak nie jest.
Ale zabieg zamknięcia nas czeka niedługo:(

jaiza Dodane ponad rok temu,

Milka ma szmerek w sercu – przyczyną jest jakaś struna w sercu. Kardiolog powiedziała nam, że to tzw. niewinne szmery, że struna jest patologią w budowe serca, ale w niczym nie wpływa na jakość życia, wiec nie ma się czym przejmować. Ale każdego nowego pediatrę, który bada małą, uprzedzam o szmerku 🙂

Mam nadzieję, że i u Was przyczyna będzie taka banalna. Trzymam kciuki 🙂

monikatok Dodane ponad rok temu,

Paulisia..nie denerwuj sie tylko poczekaj na wizyte u specjalisty..on najlepiej rozpozna.Moja corka miala maly szmerek od urodzenia,bylysmy jak miala kilka m-cy u kardiologa dzieciecego…powiedzial,ze z takim malym szmerkiem mozna spokojnie zyc..jedyne czego nie mozna robic to nurkowania!!Takie szmerki czesto u dzieci same zanikaja..wiadomo,ze trzeba kontrolowac..ale o ile jest on niewinny nie ma nic groznego…tak mi powiedzial ten kardiolog.,U mojej corki przy kolejnej kontroli na roczek juz go nie bylo…czego i Wam zycze!!

su Dodane ponad rok temu,

ja nie mam szmerków, a strunę rzekoma tak- od urodzenia, ale mojej przyjaciólce lekarze wysuchali jako dziecku i potem chyba w okresie dojrzewania- może się sama tutaj wypowie- Delifnuś:)

gacka Dodane ponad rok temu,

U nas od urodzenia były szmery. Po 2-krotnym echu serca stwierdzono strunę rzekomą, z którą normalnie się żyje i która przy osłuchiwaniu właśnie szmerami niewinnymi się objawia.

bertolumia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez magdik:Moja też ma szmerek, po licznych badaniach okazał się niewinny. Struna , która może kiedyś się wchłonie

moja Lika ma strune i otwarty otwór owalny- szmer jest zdiagnozowany jako niewinny
paulisia luz dobrze bedzie:)

delfinus13 Dodane ponad rok temu,

Tak jak Su napisała, szmery miałam od dziecka już nie potrafię powiedzieć od kiedy, mam już swoje lata!!! Po okresie dojrzewania one zanikły, nie były niczym niepokojącym… Na dzień dzisiejszy nie mam kłopotów z sercem !!!

agnessa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez banita:Kornel ma tzw. szmery niewinne
w wieku ok. 2 lat robiliśy echo serca, ma w sercu jakąś strunę, która powinna zanikniąć sama w okresie dojrzewania – struna drga i stad te szmery

u mojej dwójki były szmerki i była to struna.
Ja tez panikowałam, ale przy pierwszym dziecku i zamówiłam szybko wizytę u kardiologa, z drugim było dużo spokojniej, bo kardiolog powiedziała, że u mnóstwa dzieci występują szmery związane ze wzrostem dziecka.
poczekaj spokojnie na badanie, będzie dobrze 🙂

ztforka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez banita:Kornel ma tzw. szmery niewinne
w wieku ok. 2 lat robiliśy echo serca, ma w sercu jakąś strunę, która powinna zanikniąć sama w okresie dojrzewania – struna drga i stad te szmery

U nas to samo – struna i szmer od urodzenia. W związku z tym, że jest wcześniakiem to echo mial kilkakrotnie w szpitalu – w obrazie jeszcze niezarośnięty do końca otwór owalny. Co pół roku chodzimy na echo i kontrolujemy.

gevalia2006 Dodane ponad rok temu,

nie denerwuj się na zapas, moja miała szmery od urodzenia . Ale ja od początku wiedziałam , że ma ubytek między przedsionkami, tak zwana dziurka w sercu. Obecnie jest 2 miesiące po operacji

paulisiap21 Dodane ponad rok temu,

Julka zaraz miała robione USG serduszka i KTG zaraz po urodzeniu, czytałam teraz te papiery i jest napisane, że serce zbudowane prawidłowo więc sobie tłumaczę, że jak było porawidłowo, to się nic przez te prawie dwa lata nie zepsuło…Już myślałam, że ten temat nie wróci a tu mi pediatra mówi, że mu się coś głośniejszy szmerek wydaje…Ale może tylko mu się wydaje, no nic, czekam na wizytę, dziś się dowiem na kiedy nam wyznaczą termin badania. Dzięki dziewczynki:)

pasiasta Dodane ponad rok temu,

W chorobie albo jak dziecko jest zdenerwowane to ten szmerek jest głośniejszy, więc:Kciuki:

paulisiap21 Dodane ponad rok temu,

Jesteśmy umówione na echo na 6 czerwca….

sylwkasz Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez paulisiap21:Julka zaraz miała robione USG serduszka i KTG zaraz po urodzeniu, czytałam teraz te papiery i jest napisane, że serce zbudowane prawidłowo więc sobie tłumaczę, że jak było porawidłowo, to się nic przez te prawie dwa lata nie zepsuło…Już myślałam, że ten temat nie wróci a tu mi pediatra mówi, że mu się coś głośniejszy szmerek wydaje…Ale może tylko mu się wydaje, no nic, czekam na wizytę, dziś się dowiem na kiedy nam wyznaczą termin badania. Dzięki dziewczynki:)

Wady wrodzone serca sa wiec wykluczone :} Glowa do gory, moze byla przeziebiona, cos ja uczulalo, a moze jest drobna i szmer jest bardziej wyczuwalny przez to. Skoro mieliscie juz echo to przeciez nie moze byc nic powaznego. :Kciuki:

paulisiap21 Dodane ponad rok temu,

My już po wizycie. Winowajcą szmerku jest struna, o której pisałyście. Lekarz twierdzi, że na pewno zaniknie ona w okresie dojrzewania i nie ma się o co martwić. Ufff, dzieki dziewczynki:)

pasiasta Dodane ponad rok temu,

No widzisz:) dobre wieści:Fiu fiu:

banita Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez paulisiap21:My już po wizycie. Winowajcą szmerku jest struna, o której pisałyście. Lekarz twierdzi, że na pewno zaniknie ona w okresie dojrzewania i nie ma się o co martwić. Ufff, dzieki dziewczynki:)
no i super 🙂
identyczna diagnoza jak u nas

jane Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez paulisiap21:. Macie jakieś doświadczenia ze szmerkiem?

Moje wszystkie trzy maja szmerek. Winna jest jakas nitka, ktorej mogloby nie byc, ale jest i przy falowaniu pod wplywem przeplywu krwi ow szmerek powoduje. Nie ma powodu do niepokoju. Robimy echo serca raz na pare lat „dla spokojnosci”.

agaz Dodane ponad rok temu,

No to super

gevalia2006 Dodane ponad rok temu,

dobra wiadomość

Znasz odpowiedź na pytanie: Niewinny szmerek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
O pewnym Domu Dziecka...
Ciężko się to czyta :( [url]http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,9660868,Pedagog_z_domu_dziecka__Zasada_nr_1___tutaj_dziecko.html?as=1&startsz=x[/url]
Czytaj dalej
Polecam
wyprzedaż wiosna mariquita -50%
w sklepach internetowych rozpoczęła się wyprzedaż bieżącej kolekcji wiosennej mariquita. przecena jest o 50%. chyba warto
Czytaj dalej