nocnik

Jak nauczyć 14 miesięczną Basię codziennego korzystania z nocnika?

9 odpowiedzi na pytanie: nocnik

ania-p Dodane ponad rok temu,

Re: nocnik

Ja nie wiem czy nie za wcześnie bierzesz się za nocniczkowe wychowanie córeczki. Niedawno czytałam, że najwcześniej powinno się zaczynać w wieku 1,5 roku, bo podobno dzieci wcześniej nie kontrolują swoich czynności fizjologicznych. Sami mamy ten problem jeszcze przed sobą.

Ania i Martusia-Już Nie Rudzielec :(( (10.09.02)

helga Dodane ponad rok temu,

Re: nocnik

To jak to możliwe, że moja matka twierdzi, iż ja i moja siostra jak miałyśmy rok, korzystałyśmy z nocników.

Helga i Miki

gosiar Dodane ponad rok temu,

Re: nocnik

w dobie pampersów to troche trudniejsza sprawa

w lecie mniejszy problem – zesika sie w majtki to zesika
a w zimie to troszke kłopot, bo moze zmarznac i w ogóle

Gosia i Michałek (11 msc:)

ania-p Dodane ponad rok temu,

Re: nocnik

Moja córka ma już przeszło roczek i jakoś nie wydaje mi się możliwe, żeby mogła przyjśc do mnie i dać mi do zrozumienia, że chce siusiu i że mam ją wysadzić na nocniczek. Nie mówiąc już o tym, że każda próba posadzenia jej na ten wyrafinowany sprzęt kończy się natychmiastową zeń ucieczką. Spytaj mamy jak was tego nauczyła.

Ania i Martusia-Już Nie Rudzielec :(( (10.09.02)

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: nocnik

Moim zdaniem, powtarzam, ze tylko moim zdaniem to za wcześnie! Wychodzę z założenia, ze w dobie pampersów, będzie trudno, jednak… Czytałam gdzieś ostatnio, że im później dziecko jest sadzane na nocnik tym szybciej kuma o co chodzi!
Ja na pewno zacznę naukę w lecie i z tetrą między nogami, niech Basiulec czuje, że ma mokro. Wcześniej kupię nocniczek, co by się z nim zakumplowała, ale na pewno sadzać jej nie będę.
Jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Pewna sytuacja. Basiulec wiek 5 miesięcy, dopiero zaczynała dobrze siedzieć, zostawiłam ją na “odkurzanie” u teściowej. Wchodzę a moje dziecko “siedzi” na zapyziałym nocniku jej drugiej wnuczki. Wnusia 3 lata z Pampersem między nogami, bo babcia uczyła dziecko siusiać do nocnika w wieku 6 miesięcy!!!!!!!! Myślałam, ze zabiję!!!!!!!!!!!!!!

Anka i Basiulec (9 M-CY!!!))

o-d Dodane ponad rok temu,

Re: nocnik

Jest korzystanie i korzystanie :))
Być może baczna obserwacja pozwalała Twoje mamie wyczuć moment kupkowy i wtedy.. szybko na nocnik…
Nie wyobrażam sobie, żeby dziecko w tym wieku to kontorlowało…

Ola+Staś+Tadzio+Basia

o-d Dodane ponad rok temu,

Re: nocnik

Moim zdaniem również… Staś miał 2 latka, Tadzio 2 i 8 miesięcy… wcale się tego nie wstydzę… załapali w dwa-trzy dni (co nie znaczy, że nie zdarzały się i później wpadki, ale “mechanizm” załapali).

ale są różne szkoły…

Ola+Staś+Tadzio+Basia

kura-domowa Dodane ponad rok temu,

Za wcześnie?

Chyba za wcześnie się do tego zabierasz… To że moja Marianka czternastomiesięczna już prawie wcale z pieluch nie korzysta zawdzięczam/y temu, że jej starsi “idole” na kibelek biegają, to i ona chce… no i temu, że w “materiałach” ona, pampersów i pampersopodobnych nie znająca…

Nie mam pojęcia, jak zachęcić takiego malucha, jedynego w domu, do korzystania z nocnika… sorki!

A dlaczego tak bardzo Ci na tym zależy?

!

Agnieszka zHelenąPrzyCycu

barkus Dodane ponad rok temu,

Re: nocnik

Moja teściowa też twierdzi że jej synek- a mój mąż od jakiegoś czasu- korzystał z nocnika jak miał rok, chodził jak miał 7 miesięcy, nie bałaganił- tzn nie rozrzucał zabawek- albo po prostu ZAWSZE sprzątał po sobie…itd:-)))Generalnie urodził się geniuszem-hihihihihi- a zapewniam Was- że nie wierzę w ani jedno jej słowo w tej kwestii, a mój kochany mąż jest normalny jak najbardziej i mimo że ma już 30 lat…. Nie zawsze sprząta po sobie, choć jak trzeba to umyje podłogi, odkurza- no zrobi wszystko:-))) Dajcie spokój z tymi nocnikami- przyjdzie czas jeszcze- JUlka ma 18 miesięcy- biega w pampersach- jak ja posadzę na nocnik to zrobi siku, czasem gdy zapytam to potwierdzi lub zaprzeczy czy chce- ale sama od siebie nie woła. Hm…woła tylko jak zrobi kupona- ( nie musi nawet bo czuć :-(() bo jej “niewygodnie”.

Znasz odpowiedź na pytanie: nocnik

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Dawidek nie chce pić soczków ...
... Ani z butli ze smokiem, ani z kubka "kapka", ani z kubka "niekapka". Jedyny sposób na podanie mu soku to łyżeczka i to z wielkim trudem (połowa soku na
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Kuba maksymalista
Jeszcze niedawno pocieszałam się po przeczytaniu postu Lei, że Jej Mati przeżył drugie szczepienie bez powikłań. Nam pediatra powiedziała, że do trzech dni może utrzymywać się podwyższona temperatura. U nas trwa
Czytaj dalej