Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Poradźcie mi coś proszę, nie wiem co robić! Od początku: synek wcześniej robił ładne kupki, o normalnej kostystencji, jedną na dzień. Potem zaczął robić 2 dziennie – jeszcze mnie to nie martwiło, pomyślałam sobie, że może mu przemiana materii przyspieszyła. W ostatnie dni doszło już do kilku dziennie, przeważnie rzadkich, a dziś jestem już mocno zaniepokojona – od 7.30 zmieniłam właśnie czwartą pieluszkę, w każdej była bardzo rzadka kupa (niewielka ilość), ma już zaczerwienioną pupkę od tego, bo kupa przecież nie wsiąka w pampersa. Je cały czas to samo mleko, sojowe, po nim przeszły mu kolki i naprawdę wszystko było w porządku. Co mu się nagle porobiło?
Coś mi się mgliście kojarzy, że przy wzmożonym rozwolnieniu można odwodnić organizm… Tak czy owak idziemy do lekarza w poniedziałek rano, ale może powinnam już teraz szukać gdzieś lekarza?? Albo zastosować jakieś środki, żeby to powtsrzymać do poniedziałku??


Cyprianek (listopad 2005)

22 odpowiedzi na pytanie: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

a ząbki??

tak miała moja jak wychodziły jej ząbki, podawałam wiecej kleiku czy kaszki do mleka i marchewki, kleik ryżowy, tylko żeby nie przesadzić w drugą stronę.

Izka i Zuzia 3,5 latka 🙂

Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

My niedawno przerabialiśmy biegunkę wirusową. Byliśmy w szpitalu na badaniach,gdzie takich świństw nie brakuje i wróciliśmy tam za tydzień z biegunka.Z tego,co się tam dowiedziałam to niepokoić się (czytaj: jak najprędzej zgłosić się do szpitala) trzeba wtedy,gdy dziecko robi 8 lub więcej luźnych kupek na dobę. Na biegunkę nie podaje się leków (nawet w szpitalu),trzeba dawać dziecku dużo pić i 1 kapsułkę Lacidofilu dziennie (podawałam przez jakiś czas nawet po powrocie ze szpitala,gdy było tych kupek więcej niż 1).

Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Dodam,że dziewczynka (4,5 mies.), która leżała na sali z nami miała podobnie jak Twój synek. Tydzień przed szpitalem miala coraz luźniejsze kupki i coraz więcej,potem gorączka no i szpital.
Może warto jednak już teraz skontaktować się z lekarzem,żeby przypisał jakiś lek zamiast Lacidofilu (domyslam się, że Twój synek ma uczulenie na białko krowie?)

eunike Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Ząbki chyba jeszcze nie, mały skończył dopiero 3 miesiące. Chociaż fakt, że bardzo się ślini od jakiegoś czasu…


Cyprianek (listopad 2005)

eunike Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Dziś od rana zrobił już 5 luźnych kupek, właśnie zjadł, więc pewnie będzie kolejna. Ich ilość się zwiększa… 🙁
Nie wiem, czy to akurat uczulenie na białko krowie, w każdym razie po zwykłym mleku modyfikowanym miał potworne kolki, a po sojowym mu przeszły.
A Lacidofil jest dostępny bez recepty? Byłam dziś w aptece, ale aptekarka powiedziała mi że nie ma żadnych środków na biegunkę dla niemowlęcia bez recepty, że może powinnam iśc do lekarza…


Cyprianek (listopad 2005)

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

moja własnie przed ukończeniem 3 miecha zaczęła ząbkować i własnie przez luźne kupki pobiegłam do pediatry, ja stwierdziła ślinotok, zauwazyla ze mała pakuje sobie zrączki do buzi, obejrzała dziąsła powiedziała że są rozpulchnione. A luźne i czeste kupki były wynikiem ząbkowania. Półtora miesiąca później pojawiły sie pierwsze dolne jedynki :). A objawów nie rozpoznałam to w książce niedoczytałąm 😉

Przy następnych ząbkach było tak samo tylko do lekarza nie latałam, niestety przy końcówce zawsze jeszcze musiała przybłąkać sie infekcja

ale dla swojego spokoju możesz isć, niech lekarka obejrzy

Izka i Zuzia 3,5 latka 🙂

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

lacidofil reguluje pracę jelit, tak samo jak trilac czy lakcid

[Zobacz stronę]

Izka i Zuzia 3,5 latka 🙂

eunike Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Oby to było tylko ząbkowanie a nie żadna infekcja!
Cyprianek też sobie ładuje rączki do buzi, jakby mógł to całe by je tam włożył 🙂 Dziąsełka próbuję obejrzeć, ale w ciągu tych dwóch sekund (wierci się i nie chce pokazać paszczy :)) ) nie dostrzegłam zmian, ale może ja się nie znam. Lekarka spojrzy fachowym wzrokiem, bo tak czy owak idziemy w poniedziałek na szczepienie.


Cyprianek (listopad 2005)

Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Lacidofil to nie jest lek na biegunkę (biegunki u dzieci faktycznie się nie leczy, czeka się aż sama minie), to jest “koncentrat” białek mleka krowiego, działa osłonowo i pomaga zwalczyć biegunkę.U Twojego Maluszka niestety efekt mógłby być odwrotny do zamierzonego ;-(
Lepiej pojedź do szpitala. Biegunka to biegunka, jaka by nie była jej przyczyna i lepiej żeby się Maluch nie odwodnił (w szpitalu o to zadbają) 🙁

truskawa11 Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Nam lekarka powiedziała, że przy biegunce trzeba odstawić mleko, bo ono jeszcze ją wzmaga. Tak więc na jakąś dobę do dwóch odstawiłabym mleko, a podawał np. kleik ryżowy na wodzie. W aptece jest taki preparat o nazwie ORS 200 (bez recepty) – ma konsystencję soku, jest w nim marchew i ryż oraz spora dawka minerałów, które mają zapobiec odwodnieniu – nie wiem tylko od jakiego wieku można to podawać.
Jest też lek przeciwbiegunkowy, ale na receptę. Nazywa się Nifuroksazyd.
Możesz kupić Smectę (u nas nie działała), Enterol.
Z domowych – rozmieszaj z letnią wodą mąkę ziemniaczaną i daj do picia. Słyszałam o podawaniu odgazowanej, zimnej Coca Coli, ale osobiście nie próbowałam, ugotuj tzw. marchwiankę – kupa marchwi wrzucona do wody i dość długo gotowana. Daj do picia wywar.
Lacidofil czy Lakcid działają jedynie osłonowo, ale też podawaj.
Obserwuj. Mały może, ale nie musi się odwodnić. Objawami odwodnienia są zapadnięte ciemiączko, podkrążone oczka, złap między dwa palce skórę na brzuszku małego – jak skóra wolno będzie wracać do normalnego położenia jest to oznaką odwodnienia. Suchy język, ostry, taki jakby octowy zapach z ust, brak oddawania moczu lub mocz o ostrym, octowo – acetonowym zapachu i ciemniejszej niż zawsze barwie.
Przepajaj jak najczęściej – nawet niech to będzie po małej łyżeczce, ale często, bardzo często. Możesz leciutko osolić herbatkę (sól wiąże wodę w organizmie). W aptece (też na receptę) jest Gastrolit – świństwo, które uzupełnia minerały.
Posiłki i napoje nie mogą być ciepłe.
Chyba wszystko.
Zdrówka życzymy

Truskawa i Córcia

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

a jak długo karmisz go tym mlekiem sojowym?
Jest teoria że soja jest dużym alergenem i dzieciom poniżej 6 m-ca życia nie daje sie mleka sojowego ze względu na wywoływaną alergie.

U nas po popodawaniu u prawie dwulatka wystąpiła alergia po jakimś miesiącu – półtora podawania..

Może mały powinien być na bebionie pepti albo nutramigenie. Albo na zwykłym mleku modyfikowanym z prebiotykami? Kolki z reguły kończą sie wras z trzecim miesiącem życia, bo układ pokarmowy dojrzewa.

madzia i

eunike Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Nie pamiętam dokładnie, jak długo jest na sojowym, 2 miesiące, może trochę dłużej. Bebilonów próbowaliśmy, kolki były takie same. Ale fakt, że zazwyczaj po 3 miesiącu kolek już nie ma i być może powinniśmy spróbować wrócić do zwykłego mleka, z tym że ja się jednak boję (przeszliśmy piekło z tymi kolkami 🙁 ).
Jeszcze jest jedna rzecz – kilka dni temu wróciliśmy z pierwszej dłuższej podróży małego, pierwszy dzień po powrocie był dosyć marudny – najwyraźniej wytrącony ze swojej równowagi, może to też przyczyniło się do tej biegunki…


Cyprianek (listopad 2005)

Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Ordynator szpitala,w którym byliśmy kategorycznie zabraniał wszystkim mamom dzieci z biegunką podawania jakichkolwiek specyfików poza mlekiem i marchewką.Podobno u tak małych dzieci to nie tylko za dużo nie pomaga, ale może jeszcze na dodatek może wywołać wymioty (nie wiem jaki to ma związek, ale pewnie jakiś ma).Wtedy to już odwodnienie murowane.

Nifuroksazyd z tego, co mi wiadomo jest dość silnym lekiem i nie dla dzieci, a tym bardziej nie dla takich maleńkich.

superbasiek Dodane ponad rok temu,

nifuroksazyd

nifuroksazyd 🙂

Działanie

Lek o miejscowym działaniu. Stosowany w zakażeniech układu pokarmowego. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego i działą wyłącznie w jego świetle.

Jego działanie polega na hamowaniu aktywności bakteryjnych dehydrogenaz i enzymów uczestniczących w syntezie białka.

Zakres działąnia

Swym zakresem działania obejmuje większość bakterii mogących powodować choroby układu pokarmowego. Nie działa na bakterie z rodzajów Pseudomonas i Providentia.

Zastosowanie

Powszechnie stosowany w leczeniu biegunek wywołanych przez bakterie. Lek stosowany doustnie.

Działanie niepożądane

Zdarzają się reakcje alergiczne na nifuroksazyd.

Dawkowanie

Dorosłym podaje się 800 mg dziennie, najlepiej podzielone na dawki po 200 mg lub 400 mg.

Dzieciom poniżej 2 miesiąca życia leku nie podaje się. Do 30 miesiąca życia podaje się od 200 mg do 600 mg podzielonych na mniejsze dawki. Dla dzieci powyżej 30 miesiąca życia podaje się 3 razy dziennie po 220 mg na dobę.

Pozdrówki 🙂


człowiek uśmiechnięty jest bogatszy o… uśmiech

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: nifuroksazyd

Popieram, popieram i jeszcze raz popieram.

Michaś 09.05.04

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

A ja napiszę tak.

Poza zębami i sprawami typu wirusy, sprawcą biegunek mogą być bakterie i pasożyty obecne w układzie pokarmowym.
U nas ostre biegunki pojawiły się, gdy maluch miał w jelitach gronkowca (organizm zwalczył go sam). Nam zalecono podawanie Nifuroksazydu, Smecty i Gastrolitu (nasze dziecko nie może przyjmować probiotyków). Musieliśmy odstawić mleko i często poić. Pomogło.
Koleżanki dziecko natomiast dostało biegunkę na skutek obecności Candidy (biegunki po bardzo długim okresie i braku reakcji na antybiotyki uspokoiły się same – bakteria przeszła w stan uśpienia).

Ja, gdyby biegunki utrzymywały się, dla pewności zrobiłabym posiew kału.

Michaś 09.05.04

Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Fakt, też miałam gronkowca i brałam właśnie Nifuroksazyd. Lekarz rodzinny powiedział,że to silny lek, dlatego byłam przekonana,że jest nie dla dzieci (treści ulotki nie pamiętam,bo dawne to dzieje), ale dobrze wiedzieć,że nie miałam racji 😉

eunike Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Byliśmy u lekarki, ona podejrzewa infekcję w jelitkach, dała nam leki i wstrzymała szczepienie na kilka dni. Oznak odwodnienia nie ma na szczęście 🙂 a biegunka powoli przechodzi…


Cyprianek (listopad 2005)

Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Bardzo się cieszę,że już jest lepiej 🙂

Trzymajcie się ciepło i zdrowiejcie szybko,
Laura i Staś

eunike Dodane ponad rok temu,

Re: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Dzięki 🙂 ja też się cieszę, tym bardziej że i jego pupka dochodzi do siebie 🙂


Cyprianek (listopad 2005)

Znasz odpowiedź na pytanie: Non-stop rozwolnienie – co robić???!!!

Dodaj komentarz

Leczenie niepłodności
MOJA PIERWSZA IUI
dziewczyny, bedzie iui:) bylam dzis u gina, endo 11mm (ginka byla zdziwiona, ze takie ladne po clo) pecherzyk niestety tylko jeden, ale duzy jak na 11dc, dlatego juz jutro pregnyl,
Czytaj dalej
Karmienie
Czym karmić oprócz mleka ?
Witam ! Czym karmić oprócz mleka ( z piersi ) 7 miesięczną dzidzię? Daję mojemu Bartusiowi różne gotowe deserki a zupkę jarzynową robię sama - tylko że jemu moja zupka
Czytaj dalej