Nowa z prośbą o odpowiedź

Witajcie!

Mam kilka ważnych pytań. Cztery miesiące temu, przynajmniej według opinii lekarza, straciłam dzidziusia. Było to pod koniec drugiego tygodnia – nie wiedziałam nawet, że jestem w ciąży. Potem zaczęły się badania. Nowy lekarz zaczął podejrzewać PCO, chociaż nikt wcześniej na to nie wpadł. Po USG, które zostało opisane jako dobre, usłyszałam, że wyraźna biaława otoczka jajników wskazuje na PCO i dostałam skierowanie na badania hormonalne. LH, FSH, testosteron jest w normie (tak mi napisali), problem z prolaktyną. Na czczo wyszła 33 ng/ml, po mtc 232,8. Czy to też może być związane z PCO?

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę wszystkim starającym się wymarzonych dwóch kreseczek!

3 odpowiedzi na pytanie: Nowa z prośbą o odpowiedź

miyu Dodane ponad rok temu,

Re: Nowa z prośbą o odpowiedź

Nie mam wiedzy o PCO ale polecam Ci artykuł na stronie

aniagora1 Dodane ponad rok temu,

Re: Nowa z prośbą o odpowiedź

Witaj.
Ja choruje na PCO i mam kłopot z testosteronemi z prolaktyna,Pco charakteryzuje sie zwlaszcza nie peknietymi pecherzykami na jajnikach i torbielkami.Jeżeli tego nie masz to nie jest az tak żle Moja prolaktyna na czczo wynosila14.4 a po MMT 150.0. Lekarz stwierdził hypoprolaktylemie i dał leki na obiżenie > Pozdrawiam,.

Anna Góra

mari Dodane ponad rok temu,

Re: Nowa z prośbą o odpowiedź

Bardzo Wam dziękuję!
Udało mi się dostać do nowego lekarza – pani doktor obejrzała wszystkie wyniki, porozmawiała długo i dała mi tylko homeopatyczny lek na obniżenie prolaktyny. Jeśli po nim będzie zbyt wysoka, to ewentualnie będzie farmakologicznie. Wyjaśniła też, że na PCO wskazuje nie tyle poziom, co proporcje między LH i FSH (?). Więc troche się uspokoiłam. I za jakiś czas spróbuję znów dołączyć się do starających się ;))
Pozdrawiam Was serdecznie!

Mari

Znasz odpowiedź na pytanie: Nowa z prośbą o odpowiedź

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
gdzie Was kopie
Dziewczyny jestem w 25 tygodniu,moja dzidzia jest bardzo energiczna ale kopie mnie tylko w dol brzuszka czy to oznacza ze jest nozkami w dol, bo napraawde kopie mnie baaaaaardzo nisko,
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Choroba lokomocyjna
Hej mamusie... Mojego Dominisia w dniu drugich urodzinek dopadła choroba lokomocyjna...koszmar... Dowiedzieliśmy się o tym w drodze do dziadków... Nie spodziewałam się, że już dzieci w takim wieku ją mają...dodam, że do
Czytaj dalej