nutramigen – co to jest?

mam pytanie, czym jest, wiem ze nie mleko tylko preparat mlekozastępczy, to z czego jest białko w nutamigenie jak nie z mleka, przeciez kazeina to jest z mleka czy tak? i czym sie róani od mleka????? czy ktos wie???

3 odpowiedzi na pytanie: nutramigen – co to jest?

magda Dodane ponad rok temu,

Czym jest kazeina…..?
wikipedia Twoim przyjacielem jest 😀
[Zobacz stronę]
Tam cosik na ten temat można poczytać:)
Chodź nie wiem czy będzie Cię to satysfakcjonować….

mama80 Dodane ponad rok temu,

nutramigen to hydrolizat kazeiny krowiej o znacznym stopniu hydrolizy. nie zawiera laktozy.
bebilon pepti to hydrolizat serwatki. zawiera małą ilość laktozy.

mama80 Dodane ponad rok temu,

Opis leku:

Jest to hydrolizat białka (na rozdrobnione cząsteczki) z dodatkiem trzech aminokwasów i trójglicerydów o średniej długości łańcucha. Poza tym w skład odżywki wchodzą: polimery glukozy z syropu kukurydzy i skrobi kukurydzianej, witaminy i składniki mineralne. Mieszanka nie zawiera galaktozy, laktozy i sacharozy. Preparat stosowany jest u dzieci i niemowląt w przypadku konieczności stosowania diety eliminacyjnej.

Zastosowanie leku:

Preparat stosowany jest w przypadku długotrwającej biegunki, nie dającej się leczyć, w przypadku alergii pokarmowej, w tym głównie nietolerancji na białko krowie, w przypadku nietolerancji laktozy i sacharozy, w tzw. zespołach upośledzonego wchłaniania

Znasz odpowiedź na pytanie: nutramigen – co to jest?

Dodaj komentarz

Książka kucharska
Ryby na święta?
Jak i co robicie? Ja na rybe po grecku sie nie porywam chociaz uwielbiam, zresztą mam obiecana u tesciowej :D. Ale sama mam przygotowac na kolecję rybkę. Zwykle robimy solę w panierce... Ale
Czytaj dalej
Książka kucharska
Makowiec - sprawdzony, łatwy poproszę :)
Chciałabym zaskoczyć rodzinkę pysznym makowcem na mojej pierwszej samodzielnie przygotowywanej Wigilii. Proszę podpowiedzcie jakiś sprawdzony przepis.
Czytaj dalej