Nystatyna w I trymestrze ??

Cześć Dziewczyny !!

Jestem w 8 tygodniu. Lekarz na pierwszej wizycie stwierdził obfite upławy i żeby je zlikwidować przepisał Nystatynę i Sterovag. Dał też skierowanie na badania. Cytologia jest ok. ale w wymazie i w moczu sporo bakterii i kom. drożdży…. Czy któraś z was miała z tym problemy na początku ciąży? Te leki są podobno bezpieczne w ciąży ale słyszałam też opinie że to antybiotyk i należy z nim bardzo ostrożnie w pierszym trymestrze….. Macie jakieś doświadczenia z tymi lekami?….

Kasia

8 odpowiedzi na pytanie: Nystatyna w I trymestrze ??

 1. Re: Nystatyna w I trymestrze??

  mialam od poczatku ciazy problemy z infekcjami i tez bralam nystatyn – jst bzpiczna, bo dziala miejscowo i nie przenika do krwi, wiec dzidzius jest bezpieczny.

  Effcia+ FRANUŚ (11.08.03)

  • Re: Nystatyna w I trymestrze??

   W ciązy to normalka, tez miałam na początku upławy i tez brałam I Nastatynę i Sterovag. Niestety te upławy często powracają. Najwazniejsze jest, zeby to leczyc.
   Pozdrawiam

   • Re: Nystatyna w I trymestrze??

    ja też na początku ciąży brałam nystatynę, jest ona całkowicie bezpieczna

    • Re: Nystatyna w I trymestrze??

     występowanie drożdży (wyczytałam w literaturze i lekarz to potwierdził) jest jednym z objawów ciązy. Ale jeżeli bakterii jest dużo to trzeba pobrać właśnie Nystatyne. Jest to nieszkodliwe. Tak mnie lekarz zapewnił, a mam ostrożnego lekarza, odradził mi nawet brania (przy w miarę dobrych wynikach) witamin w tabletkach w pierwszym trymestrze. Zresztą lepiej jest wziąc te globulki i zlikwidować drożdze niż dopuścic zeby się jeszcze bardziej rozrosły.
     moni i dzidziuś 4.12.2003

     • Re: Nystatyna w I trymestrze??

      Ja już sie zaprzyjaźniłam z nystatyną, bo biorę ją niemal przez całą ciąże – najpierw stan zapalny, potem drożdżaki, a teraz troche “profilaktycznie” co drugi dzień. Tak więc myśle, ze jest bezpieczna.

      Karolka i Przecinek (7.08.03)

      • Re: Nystatyna w I trymestrze??

       Ja tez miałam ten problem i brałam ją przez tydzień a teraz profilaktycznie raz na tydzień, że względu że drozdże lubia ciążę ;-)))
       Poza tym moja gin zaleca mi stosowac ją także po wizytach na basenie czy nad jeziorem etc.

       Kruszynka i Żuczek – 22.10.2003r.

       • Re: Nystatyna w I trymestrze??

        Dziękuję za wszystkie wypowiedzi…

        Wczoraj poszłam prywatnie do innego lekarza (tamten był z przychodni). Powiedziałam co i jak i czy mam stosować te globulki i wiecie co on na to? Trochę się pozastanawiał i wkońcu powiedział że on jest lekarzem starej daty (fakt-starszy pan) i we wczesnej ciąży uważa że nawet witamin nie powinno się zażywać….. I lepiej żebym tego nie brała. Jeśli już mam się leczyć to później. A te bakterie uznał że nie są takie groźne, część z nich nawet musi być.
        No i co teraz? Komuś muszę zaufać i czegoś się trzymać. Więc chyba jego posłucham… Też się boję brać teraz cokolwiek.

        Kasia

        • Re: Nystatyna w I trymestrze??

         może lepiej udaj się do innego lekarza co ci poradzi (bardziej nowoczesnego) z tego co wiem to infekcje bakteryjne mogą przeniknąć do dzidziusia szczególnie w pierwszym trymestrze są niebezpieczne; więc moim zdaniem lepiej je wyleczyć

         Znasz odpowiedź na pytanie: Nystatyna w I trymestrze ??

         Dodaj komentarz

         Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
         Logo