Obracanie z brzuszka na plecki

Mój synek ma 3 miesiące i od niedawna obraca się z brzuszka na plecki. Od was wiem, że i Wasze Skarby się obracają. Dziś podczas rehabilitacji powiedziałam panie o tym i co usłyszałam. Że to za wcześnie, że dopiero w 7 mieisącu dzieci się obracają, że mam pilnować by tego nie robił, bo przykurcze mięśni, bo brak równowagi i. t. d.
Ale z forum wiem co innego. Że i Wasze dzieci obracają się przed 7 miesiącem życia. To co wszytskie mają przykurcze i problemy z równowagą??
Przyznaję się zgłupiałam!!!

Pozdrawiam
GOHA i Dareczek
już trzy miesiące!!!

4 odpowiedzi na pytanie: Obracanie z brzuszka na plecki

cat Dodane ponad rok temu,

Re: Obracanie z brzuszka na plecki

Hmmm… mój nie umie, nad czym bardzo boleję, bo potrafi w nocy odwrócić się na brzuch, nie umie wrócić i przeraźliwie płacze.
Na obracanie się z pleców na brzuch w przypadku Twojego synka raczej nie jest za wcześnie, ale w drugą stronę…? Nie wiem, ale mogę dziś zapytać mojej rehabilitantki.

Kasia, mama Łukasza (20.12.2002)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Obracanie z brzuszka na plecki

Mój sie nie obraca i myśle że wiele dzieci nie, bo słyszymy tylko o tych, które to robią a mamy tych, które nie potrafią, po prostu nie mają się czym chwalić…

Dodane ponad rok temu,

Re: Obracanie z brzuszka na plecki

A mój dopiero od kilku tygodni zaczyna się obracać, z początku trzeba było mu pomagać, ale teraz umie już sam.
Nie ma się czym martwić, każde dziecko jest przecież inne i to właśnie jest cudowne, a przecież wszystkie są kochane

Gonia + Słoneczko (prawie pół roku i ani pół ząbka)!

P. S. Zaczął raczkować (do tyłu) i wygląda to tak: podeprze się łokciami i pupą odepchnie. Wygląda to super. A ile się przy tym nastęka!! W ogóle widzę, że rozwija sięcoraz szybciej i co dzień umie coś nowego.

Papapapa

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: Obracanie z brzuszka na plecki

mój przekręcił sie ok. miesiąc temu trzy razy pod rząd…. nie było to przypadkowe ale świadome, obracałam go, a on fikał. I na tym zaprzestał i zapomniał jak to się robi.
Pierwszy raz słyszę, aby stopowac wczesne przekręcanie dziecka.

Beata&Patryk(03.03.03) [Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: Obracanie z brzuszka na plecki

Dodaj komentarz

Dla starających się
Nie wiem co myśleć
Sama nie wiem co myśleć. U mnie dziś 35 dzień cyklu, chwilami czuję swoje brzusio a poza tym nic, zero objawów. Przytulanko było w 7 i 21 dniu cyklu -
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
To dziś Zuza powinna była przyjść na świat, hehe!!
No właśnie na 9 lipca miałam datę porodu :) a już od ponad 2 misięcy cieszę się Zuzolcem, pierwszymi kumatymi spojrzeniami, wielkimi kupami, przutulaniem do cyca... nocnymi wstawaniami... ehhhhhh się rozczuliłam
Czytaj dalej